Багато хто говорить, що американці схиблені на здорову їжу, але з цим можна і посперечатися. Тільки в Штатах я бачила нескінченні черги машин біля стін Макдональдсу на сніданок, обід і навіть вечерю. Я не знаю жодного американця, який би відмовився від гамбургера. Поза сумнівом, багато стежать за своїм харчуванням і читають етикетки на продуктах в магазинах, але все одно дають собі поблажку. Всім відомий той факт, що американці зовсім не готують вдома. Максимум, що вони роблять — розігрівають готову піцу в мікрохвильовці і, звичайно ж, сендвічі, вони просто схиблені на них. Майже у кожного американця знайдеться в сумці бутерброд, будь це учень 6 класу, студент або офісний робочий. Також дуже популярні снеки: чіпси, горіхи, фрукти, овочі …
Багато, звичайно ж, харчуються в дешевих ресторанах (eatery, fast food), але питання якості та корисності цієї їжі відразу ж відпадає.
Будь-який день починається зі сніданку. Зазвичай це пластівці з молоком (cereal), апельсиновий сік і каву, багато кави, або ж омлет (scrambled eggs), бекон, ковбаса і, звичайно ж, кава. Залишки їжі з вечері (leftovers) часто теж є сніданком. Американці в основному п’ють каву, а чай зовсім не користується попитом. Тому немислимою популярністю користуються кав’ярні. Якщо ви опинитеся в американському ресторані, я б не радила замовляти чай. Заварного чаю там немає, весь чай з пакетиків, причому заварюється НЕ окропом, а ледь гарячою водою. Але холодний чай (Iced Tea — завжди з льодом) дуже популярний влітку. Взагалі, всі напої, починаючи з кока колли і закінчуючи алкогольними, подаються з льодом. Якщо ви не любитель льоду, то обов’язково повідомте про це офіціантові заздалегідь (no ice). Інакше, незважаючи на пору року, в склянці буде більше льоду, ніж рідини.
Обід — це в основному сендвіч, приготований будинку або замовлений в ресторані «на винос» (carry out / to go / take out).
Вечеря — похід у ресторан або піца, або знову ж «їжа на винос».
Іншим цікавим фактом є те, що в Штатах дуже мало страв зі свинини, так як лідером продажів є яловичина. Любителям м’яса, безсумнівно, можна порадити ресторани, що спеціалізуються на стейках (Steak House). Але ви повинні бути готові до питання про те, як повинен бути приготований стейк. Американці в основному замовляють стейк середньої прожарювання (medium — без крові, але трохи недожаренное всередині) або ж середньої прожарювання з кров’ю (medium rare) і рідше сирої прожарювання з кров’ю (rare). Повна прожарка (well done) — це рідкісний випадок.
Дуже цікава ситуація в продуктових магазинах. В основному вся їжа — напівфабрикати. Фрукти та овочі на вигляд як пластмасові, та й на смак теж, причому майже всі однакового розміру і форми. 🙂 Молоко може зберігатися в холодильнику до 2-х тижнів, така ж ситуація і з хлібом — він швидше запліснявіє, ніж зачерствіє.
Можна багато розповідати про їжу і традиціях американців, але все не переказати, набагато краще побачити все це на власні очі. І якщо у вас є можливість подорожувати, скористайтеся ним — ви не пошкодуєте!
4912