In Граматика By Вікторія

Present Simple Tense: сьогодення простий час в англійській мові

На нашому блозі є стаття, присвячена теперішнього часу в англійській мові. Якщо ви з нею вже ознайомилися, то знаєте, що найпростішим і, в принципі, самим зрозумілим для нас є просте даний час або час Present Simple. Інша назва цієї граматичної категорії — Present Indefinite. Вибирайте те, яке вам більше подобається. Зараз ми більш детально розглянемо, що ж являє собою час Present Simple, як утворюється і коли вживається.


Як утворюється Present Simple: правила і приклади пропозицій

Якщо визначити час Present Simple Tense парою фраз, виходить, що це час, який використовується в тому випадку, якщо що відбувається дія є звичайним, звичним, постійним (регулярним), що відбуваються в даний час. Напевно, головною відмінністю Present Simple від Present Continuous є той факт, що в другому часі дію тривале (в процесі) або відбувається в даний момент мовлення. У першому ж часу мова йде про дію взагалі (як констатація факту).

Які принципи освіти Present Simple? Перш за все, необхідно відповісти на два питання: який тип пропозиції (стверджувальне, негативне або питальне), і чи є присудком в цьому реченні основне дієслово або допоміжне дієслово to be. На основі відповідей і буде будуватися наша схема освіти часу Present Simple.

Стверджуючі пропозиції: якщо в реченні основне дієслово, то для утворення часу Present Simple Tense ми використовуємо його першу словникову форму без частки to. Осібно стоїть третя особа, однина дієслова, представлене займенниками він (he), вона (she), воно (it). У цьому випадку вам доведеться до основного дієслова додати закінчення — s (- es). Варіант закінчення залежить від написання слова. При додаванні цього закінчення можуть виникнути деякі трансформації у дієслів, тому обов’язково зверніть увагу на правила правопису з даної теми. Якщо ж у реченні дієслово to be, вибирайте відповідну під ваше підмет форму (I am; you are; he, she, it is; we are; they are).

Розглянемо приклади пропозицій Present Simple Tense.

I always close the window at night. — Увечері я завжди закриваю вікно.

The sun rises in the east. — Сонце сходить на сході.

This apartment is very expensive. It costs a lot of money. — Ця квартира коштує досить дорого.

In Ukraine banks are open from Monday till Friday. — В Україні банки відкриті з понеділка по п’ятницю.

Негативні пропозиції Present Simple: коли ми хочемо відобразити даний простий час в негативному реченні (коли хтось не робить чогось або щось не відбувається і т. Д.), Ми звертаємося до допоміжних дієсловам do і does, комплектуються з негативною частинкою not. Перший нам потрібна у всіх випадках, крім уже згаданого третій особи однини, в якому вживається другою. Зауважте, що при використанні does закінчення — s (- es) в основних дієслів зникає. Якщо мова йде про дієслово to be, просто додайте нього частинку not, і все готово.

The boys do not (do not) cry. — Хлопчики не плачуть.

Usually my friend does not (does not come) late. — Зазвичай мій друг приходить рано (тобто не приходить пізно).

Sheila’s garden is not (is not) so perfect as far as I know. — Наскільки я знаю, сад Шейли не так досконалий.

We are not (are not) travellers; we are citizens of this city. — Ми не мандрівники, ми жителі цього міста.

Питальні речення Present Simple Tense: для утворення цих пропозицій в простому теперішньому часі, ми беремо вже знайомі нам допоміжні дієслова do / does, якщо дія виражена основним дієсловом. Поставити do / does необхідно в початок пропозиції, прибравши у основного дієслова закінчення — s (- es), якщо мова йде про 3-му особі однини. Якщо ж дія представлено дієсловом to be, просто ставимо його на чільне і питальне речення готове.

Does Ann have a rest in Crimea every summer? — Ганна відпочиває в Криму щоліта?

Do you want to spend a lot of money here? — Ти хочеш багато грошей тут витратити?

Is he your younger brother? — Він твій молодший брат?

Are they ready to start negotiations? — Вони готові почати переговори?

Вживання часу Present Simple Tense

Нижче представлені випадки, в яких необхідно вживати час Present Simple:

  1. Як ми вже згадували, при звичайному, повторюваному дії.
  2. У пропозиціях, що описують закони і явища природи, наукові результати, факти, аксіоми.
  3. Висловлюючи емоції та почуття.
  4. При описі побутових ситуацій.
  5. Переказуючи історію або анекдот (перелік подій)
  6. Коли дія стоїть в розкладі незалежно від нас (розкладу поїздів, сеансів у кінотеатрі і т.д.)

Час Present Simple може замінювати і Present Continuous (з дієсловами думки, чуттєвого сприйняття, бажання, мови), і Future Simple (в пропозиціях часу і умови). Словами-супутниками Present Simple є прислівники частотності (often, usually, sometimes, seldom, rarely, never, twice / three times / five times a week).

У порівнянні з іншими порами англійської мови, в правилах вживання Present Simple Tense немає нічого складного. Розібралися в ньому? Переходьте до іншого часу!

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

  • «Теперішній час в англійській мові»
  • «Час Present Continuous»
  • «Час Present Perfect (Справжнє доконаний час)»
  • «Час Present Perfect Continuous»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест на часи групи Present».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>