In Граматика By Олександра

Past Perfect Continuous Tense — минуле вчинене тривалий час

Час Past Perfect Continuous Tense — останнім минулий час, про який ми з вами поговоримо. На російську мову його назву можна перекласти як минуле вчинене тривалий час. Якщо ви уважно читали статті про інші англійські часи, то розібратися з Past Perfect Continuous вам не складе труднощів.

Як утворюється Past Perfect Continuous Tense

З назви зрозуміло, що час Past Perfect Continuous Tense утворюється за допомогою допоміжного дієслова to be в часі Past Perfect (had been) і дієприкметники теперішнього часу, утвореного від смислового дієслова (тобто інфінітив дієслова + закінчення — ing). Ця тимчасова форма виглядає однаково для всіх осіб і чисел:

 • I had been working.
 • We had been working.
 • You had been working.
 • He (she, it) had been working.
 • They had been working.

У питальній формі перша частина допоміжного дієслова переноситься вперед:

 • Had you been working?
 • Had she been working?

У негативній формі частка not ставиться після першої частини допоміжного дієслова:

 • I had not been working.
 • They had not been working.

В якості скорочених форм використовується ‘d і had not:

 • We’d been working.
 • Had not he been working?

Коли використовується Past Perfect Continuous Tense: приклади пропозицій

У часу Past Perfect Continuous Tense всього дві функції, причому ситуації, в яких вживається це час, суворо обмежені контекстом. Тобто зазвичай в пропозиціях з цим часом або чітко вказаний період, коли відбувається дія, або відразу зрозумілим з контексту.

Вживання Past Perfect Continuous, приклади пропозицій:

 1. Час Past Perfect Continuous передає тривала дія, яке почалося до певного моменту в минулому і тривало в цей момент. У пропозиції зазвичай вказується тривалість дії (за допомогою слова-покажчика for) або початок тривалої дії (за допомогою слова-підказки since). Також момент у минулому дуже часто являє собою іншу дію:

  She had been cooking for an hour when I came. — Вона готувала вже годину, коли я прийшов. (і продовжувала готувати)

  She had been training for a few months and was very fit when I met her. — Коли я її зустрів, вона тренувалася вже кілька місяців і була у відмінній формі.

  Her husband had been fixing the car since the early morning and she decided to bring him some food. — Її чоловік лагодив машину з самого ранку, і вона вирішила принести йому поїсти.

  They had been building their own house for the last 2 years and it was almost ready when we met. — Вони будували свій власний будинок останні два роки, і він був майже готовий, коли ми зустрілися.

  Минуле вчинене тривалий час не вживається з дієсловами стану і рідко зустрічається в негативних пропозиціях. В обох випадках його замінює час Past Perfect. Що стосується динамічних дієслів, що передають тривала дія (to live, to work, to study, to travel, to last та ін.), Обидва часу можуть використовуватися з невеликою смисловий різницею:

  Past Perfect використовується щоб просто повідомити факт:

  He suddenly realized he had travelled for a year already. — Він раптом зрозумів, що подорожував вже рік.

  Past Perfect Continuous Tense само використовується, щоб підкреслити тривалість дії, процес:

  He suddenly realized he had been travelling for a year already without seeing his relatives. — Він раптом зрозумів, що вже рік подорожував і не бачив своїх рідних.

  Час Past Perfect Continuous нерідко плутають з іншим минулим часом — Past Continuous. Обидва часу висловлюють тривала дія в минулому, єдина відмінність полягає в тому, чи вказано, як довго воно відбувалося. Якщо тривалість дії не вказана, слід вибрати минуле тривалий час:

  I was talking on the phone when he entered the room. — Я розмовляв по телефону, коли він увійшов до кімнати.

  Якщо тривалість дії вказана, вибираємо Past Perfect Continuous:

  I had been talking on the phone for half an hour when he entered the room. — Я розмовляв по телефону вже півгодини, коли він увійшов до кімнати.

  Тривалість дії показує нам те, що за цей час вже досягнуто якийсь результат, а це і є суть будь-якого перфектно часу.

 2. Час Past Perfect Continuous використовується для вираження тривалої дії, яке почалося до певного моменту (або дії) в минулому і закінчилося прямо перед ним. Як правило, результат цієї дії так чи інакше впливає на згаданий момент у минулому. У цьому випадку показник тривалості дії не завжди присутній у реченні.

  They had been discussing some important matters and he looked upset after that conversation. — Вони обговорювали якісь важливі справи, і після розмови він виглядав засмученим.

  It had been snowing the whole night and the road was very slippery when I started my way. — Всю ніч ішов сніг, і дорога була дуже слизькою, коли я вирушив у дорогу.

  They had been walking in the forest and came back in a very good mood. — Вони гуляли в лісі і повернулися додому в чудовому настрої.

Час Past Perfect Continuous, як і всі минулі часи англійської мови, має всього кілька функцій, причому використовувати його можна тільки в конкретному контексті. Ви ніколи не сплутаєте англійські часи, якщо запам’ятайте всі випадки їх вживання. Удачі, і не забувайте робити вправи!

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

 • «Минулий час в англійській мові»
 • «Час Past Simple (Просте минулий час)»
 • «Час Past Continuous (Минуле тривалий час)»
 • «Час Past Perfect (Минуле доконаний час)»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест на часи групи Past».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>