Як відомо, лист є одним з найскладніших видів діяльності, на думку людей, що вивчають іноземні мови. Але на цей факт можна подивитися і з іншого боку, лист — відмінний спосіб показати ваш мовний рівень. Адже саме при написанні різних творів нашим завданням є не лише використання багатої лексики і правильних граматичних конструкцій, але в першу чергу вміння логічно і аргументовано вибудувати свій твір і тільки після цього «нанизати» на нього ту багату лексику і граматику, які ми неодмінно повинні показати .
Тема написання есе та основні правила його побудови вже розглядалися раніше на нашому сайті у статті «Як писати есе англійською мовою». У даній статті мова піде про більш формальному типі есе в англійській мові. У різних навчальних посібниках ви можете зіткнутися з різними класифікаціями есе, я ж зупинюся на чотирьох типах, які можна найбільш часто зустріти при підготовці до різних міжнародних іспитів, а саме:
- Opinion essay.
- «For and against» essay.
- Providing solutions to problems essay.
- Speculating about the causes essay.
Варто відзначити, що кожен з цих типів есе вимагає ретельного до себе уваги, тому не будемо поспішати і розглянемо кожен з них окремо. У цій статті мова піде про так званих opinion essays.
Отже, що ж це таке? Назва вже говорить нам про те, що при написанні такого есе, нашим завданням буде висловити і аргументувати свою думку з якого-небудь спірного питання. Слід пам’ятати, що всі есе, про які піде мова, характеризуються вибором більш формального стилю при їх написанні, з основними відмінностями в стилях ви можете ознайомитися у статті «Formal English».
Будь-яке ваше есе, незалежно від теми і мети його написання, складається з трьох частин, у разі opinion essay, в кожну з частин нам слід включити наступну інформацію:
- Introductory paragraph — тут ви чітко обумовлюєте тему, а так само свою думку з приводу цієї теми. Слід пам’ятати, що текст, який ви будете включати в цю частину, буде різним залежно від того який тип есе ви пишете. Таким чином, якщо з теми заданого есе ви розумієте, що вас просять висловити свою думку з приводу того чи іншого питання, можна і потрібно це думка чітко вказати саме тут. Подумайте про те, що читаючи ваш вступ, перевіряючий повинен чітко розуміти, про що піде мова далі у вашому есе, саме вступ задає тон усій вашої роботи.
- Main body — ця частина повинна складатися мінімум з двох абзаців, кожен з яких буде містити в собі одну чітко викладену та аргументовану ідею, яка буде підтримувати вашу думку з приводу того чи іншого питання. Не старайтесь втиснути в один параграф безліч різних ідей, навіть якщо вам здається, що це тільки допоможе переконати читача. Пам’ятайте, що кожен з них повинен виражати одну чітко викладену і закінчену думку. Для того, щоб підтримати і проілюструвати свої ідеї, ви можете скористатися прикладами з життя, цікавими фактами, даними статистики і т. Д. Ще одним важливим пунктом при написанні цієї частини вашого есе є так звані topic sentences. Це пропозиції, з яких ви, як правило, починаєте кожен новий параграф основної частини свого есе, а відповідно і нову ідею / аргумент своєї роботи. Іншими словами, це короткий зміст всього вашого параграфа, виражене одним реченням. Можна сказати, що topic sentences є свого роду вступами до кожного нового параграфу. Саме з цієї причини, також як і у випадку зі вступом до цілого есе, прочитавши такий topic sentence, перевіряючий повинен вже розуміти, про що далі піде мова, а всі наступні пропозиції повинні бути свого роду опорою ідеї, вираженої вашим першим реченням.
- Conclusion — заключна частина, яка ще раз повторює вашу думку з даного питання. Написання цієї частини есе є і простий і складним завданням одночасно. Простота полягає в тому, що вам не потрібно придумувати нові аргументи, підтримувати їх, ще раз намагатися щось пояснити або довести, ви просто ще раз говорите про свою думку з приводу питання, про який йде мова, т. Е. Повторюєте те, що вже було сказано у вступі. Складність же полягає в тому, щоб ще раз висловити ту ж саму ідею іншими словами, не повторюючи пропозиції, які ви вже використовували у вступі.
Ось кілька підказок, якими ви можете сміливо користуватися при написанні вступів і висновків своїх есе з метою зробити їх більш цікавими:
Вступ | Висновок |
---|---|
Зверніться безпосередньо до читача або задайте риторичне питання.
Почніть з цитати, яка найкращим чином підходить до теми вашого есе. Пошліться на яку-небудь цікаву чи незвичайну ситуацію, сцену, цікавий факт. |
Чітко висловіть вашу думку по темі.
Дайте читачеві якусь інформацію до роздумів, не виказуючи однозначно своєї думки. Можете закінчити цитатою чи риторичним питанням. |
Приступаючи до написання opinion essay, візьміть до уваги наступні пункти:
- В-першу чергу визначитеся зі своєю позицією щодо теми, тобто згодні ви чи ні з темою есе. Складіть список своїх ідей і аргументів до цих ідей.
- Не забувайте про те, що параграф не може складатися тільки з одного речення.
- Починайте кожен новий параграф основної частини з topic sentence, мова про які йшла вище.
- Використовуйте слова-зв’язки, ввідні вираження в кожній з частин свого есе.
Вирази, які можуть допомогти вам висловити свої ідеї:
Для вираження думки: In my opinion, I believe, I think, In my view, The way I see it, It seems to me (that), I strongly believe (that), I am strongly convinced (that) etc.
Щоб перелічити пункти: First of all, In the first place, To start with, To begin with, Firstly.
Щоб додати ідеї: Not to mention the fact that, What is more, Apart from this, Besides, Moreover, In addition to this / that, Furthermore, Another major reason, Also.
Щоб ввести протилежну ідею: Contrary to what most people believe, As opposed to the above ideas, There are people who oppose, Opponents of this view say, It is argues that, People argue that.
Щоб ввести приклади: For instance, For example, Such as, Especially, In particular.
Щоб зробити висновок: All in all, To sum up, All things considered, Taking everything into account.
6998