In Матеріали By Аліна

Onomatopoeia. Звуконаслідування в англійській мові

Коли дитина тільки вчиться говорити, одними з перших його слів стають ономатопеи, вони ж слова, що наслідують звукам. Адже малюкові набагато легше вимовити «Мяу», ніж слово «Кішка». Звичайно ж, коли ми вчимо іноземну мову, ми починаємо зовсім з інших речей, і звуконаслідування — один з останніх пунктів в нашому списку. Але це зовсім не робить його менш цікавим.


Список слів з відео

Word Слово
Achoo Апчхи
Honk Біп (звук автомобільного гудка)
Flick Клац (клацання)
Pow Бух
Vroom Рев автомобіля
Bash Бам (бити)
Crank Тріскатися
Crash Ламати (ся), руйнувати (ся)
Screech Взвизгивать
Slap Шльопати, давати ляпаса
Smack Чмокать
Sniff Сопіти
Swoosh Крутитися
Whack Сильно вдарити

Що сказала качка?

Важливо розуміти, що в різних країнах світу досить різні слова використовуються для передачі «мови» тварин. Наочним прикладом є сайт bzzzpeek.com, де носії мови відтворюють тварини звуки. Деякі з них здаються абсолютно нереалістичними. Іноді навіть хочеться вигукнути: «Ну вже ні, собаки так не гавкають!» Цікава пародія на «мова» європейських тварин показана в серіалі «The Family Guy» (в російській варіанті «Гріффіни»).

Іноземні кішки на наше звичне «киць-киць» не відкликаються. Словацьких кішок потрібно підкликати за допомогою psps, японських — oydeaoydea, французьких — budybudy, а англійських — kirikiri. В цілому, котяча мова досить різноманітна. Вони можуть і нявкати meow, і шипіти hiss, і сердито бурчати snarl, а деякі хропуть snore уві сні. А коли кішки засинають, вони часто мурличут purr, як в англійській дитячій пісеньці «Soft Kitty», що стала популярною завдяки серіалу «Теорія великого вибуху».

Список слів з відео

  • Clockwise — за годинниковою стрілкою.
  • Counterclockwise — проти годинникової стрілки.
  • Cozy — затишний.
  • To rub — втирати.
  • To smell funny — дивно пахнути.

Але повернемося до наших баранів. Вони, до речі, бекають baa / bleat, свині хрюкають grunt / oink, коні ржуть neigh і фиркають snort, корови мукають moo, кури сокорять cluck, півні кукурікають cock-a-doodle-doo / crow, качки крякають quack, гуси гогочуть gabble, миші пищать squeak. А ось англійські собаки, коли гавкають bark, «говорять» геть не «гав», а woof і bowwow. Ще вони можуть гарчати growl.

Що стосується диких тварин, то слони сурмлять trumpet, вовки виють howl, лосі ревуть bellow, леви гарчать roar. Птахи цвірінькають chirp і щебечуть tweet. Звідси і назва популярного сайту tweeter, і його логотип у вигляді пташки. І тільки рибам нічого сказати. Вони мовчать keep silent.

Не забудьте завантажити повну таблицю про звуконаслідування у тваринному світі.

↓ Завантажити таблицю про звуконаслідування тваринам. (* .pdf, 188 КБ)

Чавкає на здоров’я

Приклади ономатопеи дуже часто зустрічаються при готуванні їжі. Каструлями можна брякать clang. Їжа може потріскувати crackle або шипіти sizzle на сковорідці, а рослинне масло — розприскуватися splatter.

Під час прийому їжі люди можуть кусати nibble, жувати munch, жадібно ковтати gobble і гризти crunch їжу. Якщо ж поїсти не вдається протягом довгого часу, наш шлунок бурчить growl / rumble / gurgle. У деяких країнах ознакою того, що їжа вам подобається, є плямкання chaw / slurp (при вживанні супу). Але, в англомовних країнах це як і раніше поганий тон. Як і жування chewing жуйки або лопання popping при цьому міхурів.

Після їжі часто хочеться пити, але наливаючи воду в склянку, постарайтеся не розплескати splash і не пролити spill її. Якщо ви вирішите випити кока-коли, при відкритті пляшки вона зашипить fizz, тому такі напої і називають fizzy drinks. А якщо ви будете пити занадто швидко, то почнете гикати hiccup.

Як звучать люди

Існує велика кількість ономатопу, пов’язаних з голосом і звуками, які ми відтворюємо. Коли ми зустрічаємо друзів, то балакаємо про те, про се chatter або «тріщить» jabber. Деякі з нас заїкаються stutter або шепелявлять lisp. Іноді в розмові ми невиразно бурмочучи murmur, мимрити mumble, а іноді кричимо bawl і навіть викидає лайки belch.

Буває, шепочемо whisper секрет кому-небудь на вухо, а він вибовкує blurt його іншим. Коли у нас гарний настрій ми наспівуємо про себе hum, іноді ляскаючи clap в долоні або клацаючи snap пальцями.

Коли нам весело, ми хихикаємо giggle, сміємося laugh, ухохативаемся yock або трохи не лопаються від сміху crack up. Ми вищимо yaup / yawp від захвату. А іноді бурчимо grumble, якщо чимось незадоволені. Або Ноєм whine. Коли нам сумно, ми сумно зітхаємо sigh, схлипує sob, плачем cry і стогнемо moan від безсилля.

Коли ми хворіємо, то починаємо чхати sneeze і кашляти cough, а ще шмигати носом sniffle і сякатися blow.

Звичайно ж, ономатопу використовують і в рекламі. Найпопулярнішим прикладом є пісенька з реклами таблеток Alka-Seltzer. «Plop-plop, fizz-fizz, oh what a relief it is!» — «Бульк-бульк, ши-ши, полегшення відчуй!»

А ось список всіх слів, згаданих у статті, по темі звуконаслідування.

↓ Таблиця про звуконаслідування в англійській мові. (* .pdf, 203 КБ)

Ну що, перевіримо себе? Пропоную зробити це за допомогою простого тесту. Щоб відповісти на всі питання правильно, необхідно ознайомитися з новими словами.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>