In Граматика By Олександра

Mixed Conditionals. Змішаний тип умовних речень

Умовні речення — дуже цікава тема для тих, хто бажає освоїти всі тонкощі англійської мови і вміти висловити всі свої «умовні» думки легко і правильно. Погодьтеся, що говорити про те, що було, є або буде — це тільки основа основ. Люди ж з просунутим англійським хочуть не зволікати і не замислюватися про те, як сказати, що було б, якби ви вчинили інакше, або що трапиться, якщо ви чогось, наприклад, не зробите. Тобто вони хочуть вміти правильно поєднувати умовні речення різних типів.

На нашому блозі раніше були опубліковано кілька статей на тему умовних пропозицій, однак про так званий четвертому, змішаному типі умовних речень було сказано зовсім небагато. Саме про нього і піде мова в цей раз. Перш ніж ознайомитися з інформацією про Mixed Conditionals (змішаному типі умовних речень), пропонуємо вам пригадати основні типи і правила вживання умовних речень в цілому.

 • Почнемо згадувати з загальної статті Умовні речення в англійській мові.
 • Якщо вам легше запам’ятовувати інформацію візуально, то пропонуємо також таблицю на умовні речення.

Що ж таке Mixed Conditionals?

Іноді подія, про який йде мова в головному реченні, і умова придаткового пропозиції можуть ставитися до різних моментів часу: умова — до минулого, а наслідок — до теперішнього / майбутнього або навпаки. У такому випадку ми маємо справу зі змішаним типом умовних речень. І ми можемо використовувати різні комбінації часів дієслів у головному і підрядному реченнях, ті, які найбільше підходять за змістом.

Таким чином, в граматиці прийнято виділяти три типи змішаних умовних речень.

 1. У першому типі змішаних умова відноситься до минулого (Type 3), а наслідок — до теперішнього або майбутнього (Type 2).

  Форма: If + Past Perfect (Simple or Continuous), + would + bare infinitive.

  Все стане зрозуміло на прикладах:

  PastPresent

  If he had won a lot of money, he would buy a yacht. — Якби він виграв багато грошей, він би купив яхту. (але він не виграв минулого і не купив яхту зараз)

  If my mother had taken English in the university, she would have more offers on her job. — Якби моя мама вчила англійську в універі в старшій школі, то у неї було б більше пропозицій на роботі. (але вона не вчила англійську, і тепер їй мало пропозицій надходить на роботі)

  If my relatives had been born in Italy, I would not need to get a visa to study there. — Якби мої родичі народилися в Італії, мені не потрібно було б отримувати візу, щоб вчитися там. (але мої родичі не з Італії, і тому мені потрібно отримати візу для навчання зараз)

  If Jim had taken his painkillers two days ago, he would be fine now. — Якби Джим випив знеболюючі 2 дні тому, він би був здоровий зараз.

  PastFuture

  If our teacher had given us homework yesterday, I would be doing it tomorrow. — Якби наш учитель дала нам домашнє завдання вчора, я б робила його завтра. (але вона не задала домашнє завдання, і я не збираюся його робити завтра)

  If Joe had gotten that job offer, he would be packing his suitcase to London. — Їли б Джо отримав те пропозиція на роботу, то він би пакував свою валізу в Лондон. (але він не отримав пропозицію на роботу, і не пакує свої речі)

 2. У другому типі змішаних пропозицій, умова, як правило, не відноситься до конкретного часу, а наслідок має відношення до минулого. Відносини між умовою і наслідком Type 2Type 3.

  Форма: If + Past Simple or Past Continuous, + would + have + Past Participle.

  Приклади:

  If she were more concentrated, she would not have made so many mistakes in that test. — Якби він була більш зосередженою, вона не зробила б стільки помилок в тесті. (але вона розсіяна, і наробила помилок у тесті в минулому)

  Still John had taken the trouble to buy medications for me. He would not have done that if he did not like me at all. — Все-таки Джон взяв на себе працю і купив мені ліки. Він би цього не зробив, якщо я йому зовсім не подобалася.

  Умова може відноситися і до майбутнього:

  If Mr. Smith were not going on my holiday next month, he would have participated in the conference. — Якби містер Сміт не виїжджав на відпочинок в наступному місяці, він би взяв участь у конференції.

 3. Ще один можливий варіант змішаних пропозицій — співвідношення другого і першого типу умовних речень.

  Форма: If + Past Simple or Past Continuous + will + Bare Infinitive.

  Наприклад:

  If she got back late last night, she will not come to school today. — Якщо вона прийшла пізно вчора, вона не прийде до школи сьогодні.

Підіб’ємо підсумок всього вищесказаного у формі таблиці, в якій вказані основні правила вживання змішаного типу умовних речень:

Condition
(умова)
Subordinate clause
(підрядне пропоз-е)
Principal clause
(головне пропоз-е)
Type 3 + Type 2 If Past Perfect / Past Perfect Continuous

If you had called me yesterday,

Would / could / might + Bare Infinitive

I would not be angry at you today

Type 2 + Type 3 If Past Simple / Past Continuous

If I were a sushi-maker,

Would / could / might + have + Past Participle

I would have made ​​sushi for the party last week

Type 2 + Type 1 If Past Simple / Past Continuous

If nobody bought milk yesterday,

Will + Bare Infinitive

I will not have cereal for breakfast

Разом

Таким чином виходить, що окрім нульового і основних трьох типів умовних речень в англійській мові існує ще й змішаний тип. Ми його використовуємо, коли умова і наслідок мають місце в різних часах. Його слід вживають, коли, приміром, умова було в минулому, і воно вплинуло на майбутнє, або ж навпаки, коли умова в сьогоденні вплинуло на минулі дії і ситуації. Змішаний тип не так часто зустрічається в мові, проте до нього треба бути готовим. Сподіваємося, що тепер у вас не залишилося прогалин у знаннях, що відносяться до теми умовних пропозицій!

 • А тепер ваші знання у всіх типах умовних речень можна перевірити за допомогою нашого тесту.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>