In Матеріали By Ірина

Means of transport. Транспорт англійською мовою

Якби потрібно було охарактеризувати сучасний світ одним словом, то я не помилилася б, вибравши слово «рух» (move), причому рух завжди і всюди: на землі (on land), по воді (on water), по повітрю (through the air). Ми весь час у русі (on the move) і, залежно від наших потреб, вибираємо різні види транспорту (means of transport). Оскільки фізичні можливості людини обмежені, і пішки (on foot) далеко і швидко не підеш, за всю історію свого існування людина знаходив і знаходить все нові й нові способи пересування. У сьогоднішній статті ми розглянемо якщо не все, то дуже багато видів транспорту, доступні (available) в сучасному світі.

Наземний транспорт

Отже, починаємо з наземних видів транспорту.

Машини (cars). Один з найбільш зручних (convenient) і комфортних (comfortable) способів переміщення з пункту А в пункт Б. Сто років тому вони вважалися розкішшю (luxury), лише деякі могли дозволити собі (afford) купити особистий автомобіль. Зате зараз неможливо уявити собі життя без машин.

 • Автобуси (buses / coaches). Найпоширеніший спосіб пересування на близькі, середні і навіть далекі відстані.
 • Вантажівки (trucks або lorry). Навряд чи їх можна назвати щоденним для більшості людей видом транспорту, але на них перевозять товари як між містами і регіонами, так і між країнами.
 • Потяги (trains). Улюблений вид транспорту багатьох детективних історій, більшість з яких було написано в минулому сторіччі. Якби письменники перенеслися в сьогоднішній світ, перед ними лежав би непростий вибір місця дії детектива — адже є ще й легкорейковий транспорт (light railway), який використовується переважно для перевезення пасажирів по місту. Це щось середнє між поїздом і трамваєм, але ближче до трамваю. Користується популярністю в Британії, Америці, Канаді та інших країнах. Існують також товарні потяги (freight or goods trains), використовувані для перевезення товарів.
 • Монорельс (monorail) не зовсім звичний нашій людині вид наземного транспорту. Це як метрополітен, тільки не під землею. Особливою популярністю він користується в країнах Азії, у нас же частіше монорельси можна зустріти в парках розваг або в торгових центрах.
 • Трамваї (trams) або, як їх називали в давнину, streetcars, або trolley cars, — один з найперших видів громадського транспорту (public transport), що користується популярністю у всьому світі і донині.
 • Мотоцикли або motorcycles у поданні не потребують. З’явившись вперше в кінці позаминулого століття, вони не тільки не втрачають своєї актуальності, але і всіляко модифікуються. «Молодший брат» мотоцикла — minibike або minimoto, або pocketbike, відомий як Мінібайк, по суті, є зменшеною копією звичайного мотоцикла. Ще один їхній «родич» — scooter (скутер або моторолер), буває самих різних видів: є й міський (відмінна риса — невеликі колеса), і спортивний.
 • Не можна пройти повз транспорту, відомого всім нам з перших років життя — вічно молодого велосипеда (bicycle або bike, або cycle). З моменту його появи вже багато води витекло, і в наш час можна знайти найрізноманітніші велосипеди для найрізноманітніших цілей.
 • Не варто забувати про skateboards (скейтборд), segways (електричні самокати) і roller skates (роликові ковзани), які, правда, більше одного пасажира не вміщають і розраховані більше на отримання задоволення, ніж на пересування.
 • У сільській місцевості та й у селищах досі використовують carts (вози).

Водні види транспорту

Кораблі (ships) — ті самі, які часто плутають з вівцями через схожу вимову (shipsheep), бувають круїзними (cruise ships) і вантажними (cargo ship). Серед круїзних найбільш популярні пароплав (steamship або steamer) і теплоходи (motor ship).

 • Колісні пароплави (paddle steamers) використовувалися переважно для перевезення людей і продуктів по річках.
 • Пороми (ferries) необхідні для перевезення пасажирів і машин з одного берега на інший.
 • Вантажні судна (cargo ships), що включають контейнеровози (container vessels), танкери (tankers), суховантажі або балкери (bulk carriers), призначені для перевезення великовагових вантажів по воді.
 • Для захисту країни у разі нападу на воді використовуються військові кораблі (naval ships), а під водою — підводні човни (submarines).
 • Судна на підводних крилах (hydrofoils), судна на повітряній подушці (hovercrafts), катамарани (catamarans) також використовуються для перевезення людей.
 • Моторні човни (motorboats or speedboats) були створені для задоволення: воднолижний спорт, рибалка і т. Д.
 • Є човни, які використовуються не тільки для пересування, а й для житла. Називаються вони плавучими будинками (houseboats). Зовсім недавній винахід — човни-машини (car-boats), вони можуть пересуватися як по суші, так і по воді.

Повітряний транспорт

Пасажирські літаки (passenger planes) міцно увійшли в повсякденне життя сучасного світу і навряд чи підуть з неї в найближчі десятиліття. Ще є freight planes (вантажні повітряні судна), вони швидко переправляють вантажі на великі відстані.

 • Літаки-винищувачі (fighter planes) захищають кордони країни в повітрі.
 • Повітряна куля (hot air balloon) широко використовується у всьому світі в якості розваги.
 • Airship (дирижабль) — літальний апарат легший за повітря, який в сучасному світі мало де використовується, хоча останнім часом інтерес до них відроджується, так як вони можуть доставити вантаж в місця, недоступні іншим літальним апаратам.
 • Helicopters (вертольоти) можуть літати вгору і вниз або парити в повітрі, але не можуть похвалитися тим, що вміщають велику кількість пасажирів.
 • Гідролітаки або гідроплани (seaplanes) здатні злітати з води і приземлятися на водну поверхню. Слід зазначити, що «гідролітак» — загальна назва для різних видів цього повітряного транспорту.
 • Існують також реактивні літаки з вертикальним зльотом (jump jets), які відрізняються тим, що не потребують злітній смузі, щоб здійснити зліт або посадку.
 • Дельтаплани (hang-gliders) користуються популярністю у любителів гострих відчуттів і розраховані на одного-двох чоловік.
 • Космічні літальні апарати (spacecraft) включають ракети (rockets) і космічні кораблі або шаттли (spaceships або space shuttles).
 • Існує ще безліч інших літальних апаратів, таких, як орнітоптери (ornithopters), мускулолёти (human-powered aircrafts), ціклокоптери (cyclogyros or cyclocopters), літаючі підводні човни (flying submarines), екраноплани (ground effect vehicles), автожири (autogyros) і навіть ранці-гелікоптери (backpack helicopters)!

Чого тільки не встиг придумати людина, і скільки незвичайних винаходів ще нас чекає! А тепер пропоную ще раз повторити всі слова і перевірити свої знання в цікавому тесті.

↓ Завантажити таблицю з усіма видами транспорту (* .pdf, 198 kb)

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>