In Учням By Микола

Language Exchange

Світ — величезний, і вміщає в себе нескінченне різноманіття світів людських. А сучасні технології надають нам чудову можливість ці світи дослідити, поєднуючи приємне (нові знайомства) з корисним (можливість практикувати англійську мову). Однією з таких можливостей є language exchange — метод вивчення іноземних мов, який базується на взаємній мовній практиці навчаються партнерів, які розмовляють різними мовами. Іноді language exchange ще називають tandem language learning.

Не секрет, що для того, щоб навчитися говорити по-англійськи, необхідно багато практикуватися. Саме тому language exchange і є таким ефективним способом оволодіння мовою. Адже на відміну від спілкування в класі з іншими студентами, де часу мало і пізнання партнерів часто залишають бажати кращого, тут є можливість познайомитися і поспілкуватися з native speakers з практично будь англомовної країни.

І бесіди тут не формальні, а з використанням сленгу і тих виразів, які властиві носіям мови. Вони дозволяють зануритися в іншу культурну середу, з її особливостями, почуттям гумору і цінностями. Оскільки обидва партнера зацікавлені в що відбувається і хочуть якомога більше дізнатися один про одного, вивчення мови перетворюється на плідну і веселу гру.

Зазвичай бесіда відбувається відповідно до принципу the half-and-half idea, для того, щоб дати можливість попрактикуватися кожному партнеру.

Види мовного обміну включають в себе:

  • Voice chat — бесіда з використанням Skype або аналогічної програми.
  • Text chat — листування в чаті короткими повідомленнями.
  • Pen pal — листування із e-mail, що припускає відточування writing skills.

Існує досить багато сайтів, що пропонують можливість language exchange. Одним з найстаріших і найбільш відвідуваних (over 1 million members from over 133 countries, practicing 115 languages) є www.mylanguageexchange.com.

Можливість дивитися профайли потенційних партнерів і відправляти їм вітання — безкоштовно. Для того, щоб відправляти повідомлення, необхідний статус gold member, який коштує близько 6 $ в місяць.

Для того щоб мовний обмін був плідним і насиченим, бажано мати рівень мови не нижче Intermediate. Чим вище — тим цікавіше, відповідно. Також потрібно бути готовим не тільки вчитися, але і вчити — своєї рідної мови.

Завдяки цьому сайту я познайомився з абсолютно різними людьми. Серед них індіанець Big Bear із США, який раніше жив в резервації, а тепер працює далекобійником, буддистка Sarah з Шотландії, в’єтнамка Van Nga, що живе в Бостоні, яка викладає англійську біженцям, і інші чудові люди. До речі, не native speakers теж можуть знати мову чудово. Прикладом тому може служити мій друг Emil з Болгарії, що живе в Дюссельдорфі і промовець на чудовому англійською.

І ще одна порада тим, хто надумає відвідати цей сайт. Якщо розглядати людину по той бік монітора не просто як інструмент для вивчення мови, а як особистість, унікальну і неповторну, саме вивчення стає задоволенням.

Couch Surfing

Ще одним цікавим ресурсом є сайт www.couchsurfing.org.

Якщо ви завзятий мандрівник, і вас ваблять далекі країни, загляньте сюди, ви знайдете тут багато цікавого. Більше 1 мільйона чоловік з 230 країн зареєструвалися на цьому сайті з тим, щоб подорожувати по всьому світу і ділитися своєю гостинністю.

Якщо ви відправляєтеся подорожувати і шукаєте місце, де можна зупинитися, не поспішайте бронювати номер у готелі. Couch Surfing дає можливість знайти нічліг і хорошу компанію. Просто натисніть surf (go traveling), виберіть цікавлячий вас місто, і сайт видасть вам інформацію про тих людей, які безкоштовно готові прихистити вас або ж показати місто і провести разом час.

Якщо ж ви хочете виступити в якості приймаючої сторони, то така можливість теж передбачена. Натискайте host(invite travelers), розповідайте про себе і про своє житло, і чекайте гостей.

У Європі такий вид подорожей дуже поширений. Він базується на довірі один до одного, бажанні відкривати нові горизонти, знаходити нових друзів та любов до подорожей. Я знаю людей, які таким чином об’їздили десяток країн.

Природно, для встановлення контакту вам знадобиться все ваше чарівність + знання англійської мови. Якщо ви хочете отримати відповідь на свій лист, потрудіться скласти його грамотно і зацікавити потенційного приймаючої.

Pen Pals

Ну, і на завершення, хотілося б написати пару рядків про такий старий перевіреному методі комунікації, як друзі по листуванню. З нього, власне кажучи, все і починалося. І, незважаючи на розширення спектру можливостей, він залишається непоганим способом language practice. Благо, ресурсів предостатньо. Основне — вибрати цікавого і бажано грамотного співрозмовника і тренуватися в написанні листів і читанні його послань.

Хороші безкоштовні ресурси по pen pals:

  • www.interpals.net
  • www.anglik.net
  • www.penpals.pl

Успіхів вам у спілкуванні! І пам’ятайте: «Practice makes perfect». 🙂

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>