Перш за все, зрозумійте: запам’ятати всі слова неможливо! Це не пов’язано з вашою лінню і прокрастинація, це чисто фізіологічні особливості устрою нашої головного мозку. Не нарікайте на себе за те, що ви щось знали, чули, але забули. Просто підберіть найефективніший особисто для вас спосіб запам’ятовування нових слів. Методами вивчення нової лексики з нами поділиться викладач-носій мови Адам у своєму навчальному відео.
Порада: для вашої ж зручності ми надали текст лекції. Але! Повагавшись з читанням! Для того щоб перегляд виявився не тільки цікавим, але і корисним для вас, радимо перш подивитися відеоролик без «підказки» і тільки при повторному перегляді можна уточнити моменти, з якими у вас виникли труднощі. Тепер точно можна починати.
Як поповнити свій словниковий запас. Відео

↓ Завантажити transcript відео (* .pdf, 248 Кб)
Трохи корисної лексики з відеоролика і продовжимо.
Useful Vocabulary
- Nouns
- Beautician — косметолог.
- Perseverance — наполегливість, завзятість.
- Memorization — запам’ятовування.
- To beautify — прикрашати.
- To give talks and lectures — виступати з доповідями і лекціями.
- To put down — записувати.
- To make no sense — не мати сенсу.
- To keep in mind — пам’ятати (не забувати).
- To put aside — відкладати.
- To eject — викидати, виганяти.
- To reject — відкидати, відхиляти.
- To object — заперечувати, протестувати.
- To increase — збільшувати (ся).
- To extend — продовжувати, поширювати.
- To expand — розширювати.
- To accelerate — прискорювати.
- To intensify — активізувати, посилювати.
- To reinforce — зміцнювати, підкріплювати.
- To update — оновлювати.
- To downgrade — знижувати.
- Obsolete — застарілий.
- State-of-the-art — новітній, що знаходиться на рівні сучасного розвитку.
- Cutting edge — новітній.
- Eventually — в кінцевому рахунку, з часом.
- Once in a while — зрідка, іноді.
- The lesson is meant — урок призначений для того, щоб …
- Ways of increasing — способи збільшення.
- To throw my two cents in — вставити своїх п’ять копійок.
- It’s based on — воно грунтується.
- You get my idea — ви розумієте, що я маю на увазі.
- To limit yourself to one new word — обмежитися одним словом.
- Why not learn — чому б не вивчити.
- As a matter of fact — власне кажучи; насправді.
- To have a clear meaning — мати чітке уявлення.
- You are very comfortable with — тут: в яких ви впевнені (не маєте сумніву).
Verbs
Adjectives
Adverbs
Phrases
Отже, обсудим?
Наша мета: поповнити і урізноманітнити свій словниковий запас. Це нелегка, але вдячна праця. Більш того, якщо ви зумієте себе належним чином організувати і дисциплінувати — успіх вам гарантовано.
Перш за все, створіть комфортні умови для «занурення в мовне середовище». Читайте книги, слухайте пісні, дивіться фільми і передачі англійською мовою. Це ефективний спосіб пізнати ази розмовної мови, яку неможливо зустріти в підручниках, але за допомогою якої і відбувається, власне кажучи, процес спілкування. Пам’ятайте: недостатньо просто прочитати, послухати, подивитися. Обов’язково виписуйте нові слова і запам’ятовуйте їх. Як? Про це поговоримо далі.
Є багато способів і методів запам’ятовування нових слів. Орієнтуватися варто на той, який відповідає особливостям вашої пам’яті. Комусь легше систематизувати знання у вигляді таблиць і схем, у когось здорово розвинене асоціативне мислення, хтось віддає перевагу ігровим формам роботи. Пропонуємо вашій увазі кілька корисних порад, які допоможуть вам у цій нелегкій справі.
10 порад для збагачення словникового запасу англійської мови
1. Вчіть слова в контексті
Якщо намагатися запам’ятовувати слова у відриві від контексту, вони будуть для вас порожнім набором букв і звуків. Випишіть слово, приклад вживання і складіть свою пропозицію з ним. Навіщо? Справа в тому, що чим більше роботи пророблено з цим словом, тим краще воно запам’ятовується. Більше того, коли ми бачимо слово «в роботі», воно несе якусь інформативне навантаження, ми «відчуваємо» його, і воно поступово вливається в наш словниковий запас.
2. Навчайте всі форми слова
Таким чином, замість однієї можна вивчити чотири, а то й п’ять нових мовних одиниць. Коли ми вчимо кілька форм одного слова, ми значно краще їх запам’ятовуємо. Чим більше форм, а слідчо і слів, ви знаєте, тим різноманітніший можуть бути ваші мовні конструкції, що свідчить про вашу винятковою освіченості та високому рівні володіння іноземною мовою. Це, погодьтеся, приємно.
3. Користуйтеся одномовними словниками (English-English dictionaries)
По-перше, так ви дізнаєтеся і вивчіть більше нових слів. По-друге, це відмінний спосіб «занурення» в мовне середовище: чим більше ви працюєте з мовою, тим краще. Вчіться розуміти тлумачення англійською. Спочатку буде складно, але з часом працювати з англо-англійським словником буде і легше, і більш захоплююче. Що стосується онлайн-словників, у відео згадувалися http://www.merriam-webster.com, http://www.oxforddictionaries.com. Багатьом викладачам також до душі «Лонгман» — http://www.ldoceonline.com. Вибирайте!
4. Відмовтеся від онлайн-перекладачів
Ви напевно на власному досвіді відчули ті непорозуміння, які можуть виникнути внаслідок роботи з «транслейтерамі». Це геніальний винахід людства поки ще шалено «неграмотно». Отже, коли ви копіюєте і вставляєте пропозицію російською мовою, і одним натисненням переводите його на англійську, в підсумку отримуєте відверту нісенітницю. Це набір англійських слів, збудованих за законами російської граматики. Провести можна слово, а пропозиції складайте самі.
5. Спробуйте скористатися методом «карток»
Безумовно, тут вам необхідно буде докласти чимало зусиль, але це того варто. Метод дійсно захоплюючий і ефективний.
Крок перший: готуємо самі картки. Скільки? На ваш розсуд, тут важливо не перестаратися, так як від самого виду величезної стопки нових слів відпадає якесь бажання приступати до роботи. Думаю, 60 карт для початку буде в самий раз. Крок другий: ділимо карти на три стопки. Перша колода карт складатиметься з абсолютно нових для нас слів, друга — зі слів, які нам, ніби як, і знайомі, але ми в них ще не впевнені. Третя стопка — це найприємніша колода вивчених слів.
Процес вивчення виглядає наступним чином: спочатку працюємо з абсолютно новими для вас словами. Записуємо кожне нове слово на одній стороні картки, а на зворотному, на ваш розсуд, — або переклад, або тлумачення англійською, можна також записати приклад вживання слова. Ці картки ви перший час будете скрізь носити з собою. Кожен раз, коли випадає вільна хвилина, діставайте свої слова і вчіть, повторюйте, запам’ятовуйте. Як тільки вивчили слово, переміщайте в наступну колоду. Тепер активно працюємо з другої стопкою (вона буде тепер нашої «робочою» колодою). Вивчили — переміщаємо в стопку слів, які вже добре запам’ятали. І ось тільки коли ви на сто відсотків упевнені в тому, що запам’ятали слово і вмієте використовувати його у своїй промові, можете відкласти картку. Не забувайте час від часу переглядати картки «з резерву», так як висока ймовірність того, що вони будуть забуватися.
Як уже згадувалося вище, процес трудомісткий, але ефективний. Візьміть собі на замітку.
6. Запам’ятовуйте зв’язки слів за схемою: слово — синонім, слово — антонім
Так ви не тільки зможете збагатити свій словниковий запас, а й різноманітите свою промову.
7. Тематичне вивчення нових слів
Беремо тему «В аеропорту» і думаємо про всі можливі словах і фразах, які нам можуть знадобитися при перельотах. Відверто кажучи, і зусиль особливих докладати не доведеться, оскільки наші автори вже все зробили за вас, і більшість цікавлять вас тим можуть бути знайдені в нашому блозі, так що ваше завдання — просто освоїти нову лексику.
8. Заведіть зошит, в Котория ви будете записувати нові слова
Систематизуйте свої знання. Бажано розробити певну схему: або записувати слова в алфавітному порядку, або об’єднати їх тематично, як вам зручно, головне, щоб була система. У наш час ультрабуків, смартфонів та інших бомбезно гаджетів можна придумати свої способи організації подібного «словника». Проявіть фантазію!
9. Можна завести «словниковий календар»
Візьміть собі за правило щодня вчити хоча б по одному новому слову. Запишіть його в календар, повторюйте, запам’ятовуйте, вживайте. В кінці місяця можна влаштовувати собі диктанти, тести. Хоча б одне слово в день, а це 30 в місяць! Спробуйте, це цікаво.
10. «розумними»
Вивчили нове слово? Не забудьте вжити його під час спілкування, нехай всі знають, які ви молодці і як здорово говорите іноземною мовою. Більш того, при спілкуванні ви також зможете почерпнути пару-трійку цікавих слів і фраз від свого співрозмовника. Не забудьте внести їх в особисте базу нової лексики.
Щиро сподіваємося, що ми змогли підкинути вам кілька дійсно корисних порад щодо того, як полегшити трудомісткий процес збагачення вашого словникового запасу.
А як ви запам’ятовуєте нові слова? Будемо раді, якщо ви поділитеся своїми методами і секретами з нашими шановними читачами та авторами. Чекаємо ваших порад з нетерпінням!
3531