In Матеріали By Світлана

IELTS за два місяці: мрія чи реальність?

Наша школа надає послуги в області вивчення англійської мови по Скайпу вже більше 3 років. За цей час своїх «англійських» цілей з нашою допомогою досягли багато студентів. Ми дуже раді їх успіхам і, безперечно, пишаємося їхніми досягненнями.

А що наші студенти думають про нас, ви можете подивитися на сторіночці з відгуками.

Крім цього, ми можемо похвалитися тим, що підтримуємо стосунки зі студентами та по завершенні навчання. Адже часто в процесі спілкування з учнем зав’язується справжня дружба. Так сталося і цього разу. Одному з наших студентів потрібно було підготуватися до іспиту IELTS за два місяці. «Божевілля! Неможливо! »- Скаже хтось і буде правий. Але я відповім: There is nothing impossible to him who will try.

Знайомтеся: Сергій! Перспективний студент 6-го курсу в СПбГУ, факультет Прикладної математики — процесів управління. Захоплюється читанням наукової фантастики і моделюванням мініатюр військової техніки Великої Вітчизняної війни. Улюблений супергерой — Batman.

Сьогодні ми попросили Сергія поділитися з нашими читачами своїм досвідом складання іспиту IELTS, а головне — досвідом підготовки до нього. Також Сергій люб’язно погодився відповісти на запитання наших читачів на своїй сторінці в соціальній мережі, якщо такі виникнуть. Що ж, розмова обіцяв бути дуже цікавим, і мої очікування виправдалися з лишком!

Світлана: Добрий день, Сергій! Не буду відкладати в довгий ящик, і відразу почну з питання в лоб — навіщо? Чому Ви вирішили здавати IELTS?

Сергій: Привіт! Якщо по порядку, то все почалося на захисті результатів переддипломної практики на моїй кафедрі. Прямо перед нею був виступ представника одного з найстаріших університетів у світі — Карлова Університету в Празі. На виступі йшлося про програми підготовки фахівців у галузі прикладної економіки. Незважаючи на те, що сертифікат на знання англійської мови не входив в мінімальний перелік документів, необхідних для подачі заявки, я вирішив зміцнити свої позиції. Я захотів по-швиденькому підготуватися і здати який-небудь іспит. Справа була в двадцятих числах грудня, дедлайн був встановлений на 30 квітня. Але готуватися я почав в лютому. Графік був напружений, і ніщо не віщувало біди. Тільки в середині квітня мені прийде лист про те, що жителі з візових країн повинні подати документи на 2 тижні раніше, що ще сильніше «закрутить гайки» в моєму графіку.

Світлана: Хм, цікаво, а з яким багажем знань Ви приступили до підготовки? Який приблизно був у Вас рівень знань?

Сергій: Я читав комікси англійською, розумів загальну ідею зверненої мови, відрізняв «Як мені пройти до бойні?» Від «Не зволите витратити кілька хвилин Вашого часу, щоб поговорити про Господа нашого Ісуса Христа?». Читання професійної літератури йшло досить непогано тільки тому, що наша термінологія в більшості випадків — пряма транслітерація на російську. Позамежні речі типу класичної поезії для мене були недосяжні. Можна сказати, що я був середнім Pre-Intermediate.

Світлана: Де до цього Ви вивчали англійську? Який характер носило Ваше навчання? Постійний і систематичний або скоріше стихійний?

Сергій: І те, і інше. Постійно і систематично я дізнавався нові слова, знайомився з мовою з повсякденної активності: багато грався за комп’ютером і сидів в інтернеті, в той час як щороку мінливі в школі та університеті вчителя то тут, то там додавали в скарбничку моїх знань випадкові шматки з «загальної теорії ». У результаті мої пізнання представляли собою незакінчену мозаїку — загальна картина вимальовувалася непогана, але правил я не знав практично ніяких. Від цього письмове та усне мовлення були для мене достатньо складними. Я думаю, що більшість людей знаходяться в такому становищі — наш світ рясніє англійської промовою. Ми до неї звикли, але спілкуємося тільки по-російськи, і це створює ту саму різницю в рівнях сприйняття чужих слів і образів і в створенні своїх власних.

Світлана: Як Ви вирішили займатися підготовкою до IELTS по Скайп?

Сергій: Мова життєвих обставин. У той час я був зав’язаний на переміщення між Санкт-Петербургом і Севастополем, і мені необхідно було знайти викладача, який буде доступний в потрібний час незалежно від мого місцезнаходження. Перш ніж оголошувати публічно про пошук репетитора подібного роду, я порадився з усіма друзями, які говорять англійською або багато подорожують — і ось я тут!

Світлана: Знаєте, багато людей ставляться з побоюванням до навчання по Скайп. Чи були у Вас якісь сумніви, може упередження, пов’язані з навчанням по Скайп?

Сергій: Тонн десять. Кожен підхід — є компроміс, але віртуальне навчання було для мене новинкою, і я, як і будь-яка розсудлива оптиміст, підійшов до процесу з максимальним скепсисом.

Світлана: Як Ви познайомилися з викладачем? Чи задоволені Ви навчанням? Чи вийшло у Вас знайти контакт з викладачем?

Сергій: Моментально. Мене «дресирувала» викладач по імені Лілія, я був дуже задоволений її уроками. На установчому занятті ми виробили схему взаємодії. В якості домашнього завдання я виконував ті частини тесту, які міг зробити самостійно: практикувався в читанні, писав тексти і багато слухав. На самих заняттях ми проходили граматику, яка була найбільш важливою — кульгало у мене все, тому ми сконцентрувалися на основному: артиклі, часи, умовні конструкції, структура тексту, техніки читання і так далі. Лілія перевіряла мої опуси, в кінці заняття ми практикувалися в розмовній мові.

Світлана: Для успішної здачі IELTS, на Вашу думку, скільки потрібно приділяти часу заняттям онлайн і роботі вдома?

Сергій: Основний упор, звичайно, на самостійну роботу. Викладач не може запхати в голову знання мови, потрібна практика. У моїх умовах довелося сутужно. Я дивився фільми англійською, читав літературу в якості відпочинку від занять. В середньому на практику в день я витрачав 2-3 години, а на заняттях ми розставляли акценти. Лілія розповідала мені про моїх помилках, і я отримував новий вектор цілей для практики. При наявності більшої кількості часу (хоча б півроку), я б відвів по годинку в день по вечорах, але це вже не моя історія. Можливо, до речі, саме навантажений графік допоміг мені здати так, як я здав.

Світлана: Що для Вас було найважчим при здачі іспиту?

Сергій: Атмосфера. До самих завданнях я був більш-менш готовий. Я «прорешать» не одну книжку тестових прикладів, щоб звикнути до формату іспиту, виробити навички вирішення типових завдань тесту. Будьте готові до того, що на іспиті на вас буде надано сильне емоційне тиск: ви не маєте права говорити, а завдання подаються рівно по відліку і за суворими правилами типу «раз, два, три, почали!». За формальними ознаками наші звичайні іспити у ВНЗ дуже схожі на цей, от тільки у нас немає всієї цієї безликої, жорстокої строгості. Створюється враження, що світ навколо — світ ворогів і роботів, настільки автоматизований і безликий цей іспит. Європейська система освіти, звикайте, охочі вчитися за кордоном! У нашу епоху Людині потрібен Людина екзаменаційний бланк, як говорив відомий письменник. Єдине, що мене порадувало — це чудова Розлін, екзаменатор усної частини іспиту. Дуже ввічлива і усміхнена літня жінка з Ірландії з вогненною копицею рудого волосся розвіяла мій стереотип про країну Святого Патрика.

Світлана: Чи задоволені Ви своєю оцінкою? Які плани на подальше вивчення англійської мови?

Сергій: Оцінку я отримав оптимальну 7 з 9. Я можу помилятися, але, якщо ти здаєш іспит на 9 з 9, при наявності більше авторитетних іспитів на знання мови, то ти прийшов не на той іспит. В цілому моя оцінка є хорошим показником знання мови (і перевищує оцінки всіх моїх одногрупників, які здавали цей же тест).

Я не збираюся забиратися вище, мені це абсолютно не потрібно. Я продовжую жити як жив, тільки раз-два на тиждень читаю що-небудь коротеньке англійською, підтримую форму, так би мовити. Періодично допомагаю перекладати тексти на кафедрі. Загалом, використовую отримані в ході підготовки знання в житті.

Світлана: Зараз, якщо повернутися на 2 місяці тому, Ви могли собі уявити, що Ваша авантюра «IELTS за 2 місяці» увінчається успіхом?

Сергій: Я знав, що я не зможу впертися в «стеля» знань з мови, в цьому сенсі всі два місяці я наздоганяв суперника на нескінченному марафоні: наздоганяти завжди легше, ніж бігти першим, чи не так? Я просто дивився вперед і біг що є сили, крок за кроком наближаючись до заповітної дати складання іспиту.

Світлана: Спасибо, Сергей, за відверту і приємну бесіду. Я дуже рада, що сертифікат іспиту IELTS допоміг Вам зі вступом до аспірантури. Зі свого боку бажаю не зупинятися на досягнутому рівні. Продовжуйте свій біг, так сказати: «Run, Sergey, run!»

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>