In Матеріали By Аліна

Housework makes me berserk: говоримо про домашніх обов’язках англійською

Cleaning your house while your kids are still growing is like shoveling the walk before it stops snowing.

Робити прибирання в будинку, поки ваші діти ростуть, все одно, що прибирати лопатою сніг у дворі, коли снігопад ще не скінчився.

Філліс Диллер

Напевно, у кожного з нас при словах «домашні обов’язки» виникають не найприємніші асоціації. Але лексика по цій темі вам все одно потрібна. Інакше, як ви гідно висловіть англійською всю свою ненависть до миття підлоги, прання і інші роботи по будинку, яку волею-неволею доводиться робити?

Робота по дому перекладається на англійську як housework (Не homework). Але у деяких людей є величезна неприязнь до слова «робота» в будь-якому його прояві, і вони намагаються замінити його у промові на домашні справи (domestic chores) або обов’язки (household chores). У кожному разі, як би ми не називали це процес, а посуд сама себе не помиє. З неї й почнемо. Точніше з домашніх справ, якими ми займаємося на кухні.

Kitchen. Кухня

Кухня (the kitchen) — це місце, де ми готуємо (do the cooking), їмо, а також миємо посуд. Для вираження «мити посуд» в англійській є кілька варіантів: do the washing up, wash the dishes, wash up, do the dishes, — видно, люблять англійці її мити. Добре, коли є посудомийна машина (dishwasher) — миття посуду займе менше часу. До речі, ви знали, що її винайшла жінка? Світська левиця Жозефіна Кокрейн пристрасть як любила приймати вдома гостей. У певний момент їй набридло, що під час миття посуду слуги регулярно б’ють її дорогущі порцелянові тарілки. А самої мити посуд леді не хотілося. Ось вона і загорілася ідеєю виправити ситуацію.

Після миття посуду її потрібно насухо витерти рушником (wipe dry with a towel) і поставити назад в шафу (a cupboard). До речі, не завадило б навести в цьому самій шафі порядок — sort a cupboard. Потім вимити пічку і духовку від жирних плям (clean the cooker and the oven from smears of grease). Можна протерти холодильник ганчіркою (clean the fridge with a cloth) від дитячих відбитків пальців, головне — не наступити на кота, який вічно плутається під ногами, вдаючи, ніби це не його годували (feed) годину назад.

Living room. Вітальня

Потім можна переходити до прибирання інших кімнат, наприклад вітальні (the living room). Тут роботи навалом. Почнемо з полірування дерев’яних меблів (polishing the wooden furniture) і протирання поверхонь від пилу (dusting the surfaces), попередньо піднявши всі рамки з фотографіями, фарфорові статуетки, сувенірні черепашки та інші дрібниці, які були куплені п’ять років тому під час відпочинку на морі. Потім поправити подушки (straighten the cushions) на дивані. У вітальні потрібно помити підлогу (mop the floor), а потім пропилососити (hoover / do the vacuuming). Або навпаки. У нашій родині це питання завжди було каменем спотикання. Це як що було раніше — курка чи яйце. Потім можна змахнути пил з телевізора (dust the TV-set). Не забути, як звичайно, завити від болю, наступивши на одну з деталей конструктора, які дитина розкидав по всьому будинку. До речі, потрібно зібрати (pick up) всі розкидані по підлозі (lying around) предмети. І наостанок полити квіти (water the flowers), один з яких почав гризти кіт, у відчайдушній спробі довести, що він все-таки голодний.

Bedroom and bathroom. Спальня і ванна

Переходимо в спальню (bedroom), в якій ми ще з ранку забули застелити ліжко (make the bed). Дивлячись на календар, стає зрозуміло, що прийшов час прати (do the laundry). Необхідно змінити постільну білизну (change the linen) — наволочки (pillow cases), простирадла (sheets) і підковдри (duvet covers). Заповнюємо пральну машину (fill the washing machine) білизною, насипаємо порошок (pour washing soap) і запускаємо її (start the washing machine). Треба б і светр випрати, але краще зробити це вручну (hand wash).

Поки ми перейшли до ванної (bathroom), можна прибратися і тут. Протерти дзеркала (clean the mirrors), помити ванну і умивальник губкою (sponge the bath and the sink), ретельно почистити туалет (scrub the toilet). При роботі з миючими засобами (cleaning agents) добре б використовувати гумові рукавички (rubber gloves).

Поки ми мили і чистили, ванна кімната перетворилась, а машинка завершення прання. Розвантажуємо її (empty the washing machine), складаємо білизну в тазик (plastic basin) і вішаємо (hang up) його на білизняний мотузок (clothesline). Коли воно висохне (dry), потрібно його погладити (iron). А ось в одній простирадлі дірка. Потрібно заштопати (mend). Ну ось, зламався праска (an iron). Починка домашніх електроприладів (fixing / repairing home appliances) — справа непроста. Але ми все-таки чиним його і доводимо розпочату глажку до кінця.

Other places. Інші місця

А тепер час замінити лампочку change (the light bulb) в коридорі (the hall). На столику біля телефону лежать рахунки (bills), які потрібно оплатити (pay). Але це завтра. А ось телефон нагадав про те, що потрібно подзвонити чоловіку і попросити забрати дитину зі школи (pick up the child from school). Раз вже ми в коридорі, вийдемо з квартири і підмітити (sweep) під’їзд (entrance hallway).

Здається, все. Квартира виглядає прекрасно. Час розтягнутися на дивані і подивитися веселе відео.

Список справ, виконуваних псом у відео:

  • To lay the table — накривати на стіл.
  • To make a toast — готувати тост.
  • To bring a towel — приносити рушник.
  • To dust the shelves — протирати полиці від пилу.
  • To wipe a stain — витирати пляму.
  • To pick up the mail — забирати пошту.
  • To polish shoes — чистити взуття.
  • To take out garbage / trash — виносити сміття.
  • To pick up things — підбирати предмети.

Не забудьте завантажити список слів. Роздрукуйте всі корисні фрази і вирази і вчіть їх під час прибирання квартири.

↓ Завантажити список слів по темі «Домашні обов’язки» (* .pdf, 205 Кб)

А ще пропоную вам виконати невеликий тест на перевірку того, як ви запам’ятали слова і фрази за сьогоднішньою темі.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>