In Граматика By Олександра

Future Perfect Tense — майбутнє доконаний час в англійській мові

Час Future Perfect Simple — ще одне англійське час, який конкретизує майбутнє дію. Як і всі часи групи Perfect, воно виражає досконалу дію, тільки на цей раз воно відбуватиметься в майбутньому. З назви Ви вже зрозуміли, з чого складається час Future Perfect Tense, але для вірності все-таки докладно розглянемо його освіту і вживання.

Як утворюється Future Perfect Tense: правила і приклади

Час Future Perfect Tense утворюється за допомогою допоміжного дієслова to have в часі Future Simple (will have) і третьої форми смислового дієслова. Для утворення форми першої особи також використовується допоміжне дієслово shall have.

 • I will have / shall have worked.
 • We will have / shall have worked.
 • You will have worked.
 • He (she, it) will have worked.
 • They will have worked.

У часі Future Perfect питальні речення утворюються таким чином: перша частина допоміжного дієслова ставиться перед підметом:

 • Will we have worked?
 • Will she have worked?

У негативній формі частка not ставиться відразу після першої частини допоміжного дієслова:

 • I will not have worked.
 • They will not have worked.

В якості скорочених форм використовуються звичайні для всіх часів групи Future скорочення: в стверджувальній формі ‘ll і в негативній формі will not / shall not.

 • You’ll have worked.
 • Will not he have worked?

Вживання Future Perfect Tense: приклади пропозицій

Майбутнє доконаний час має обмежене застосування в англійській мові. Вживання Future Perfect Tense обгрунтовано в двох випадках:

 1. Час Future Perfect передає майбутнє дію, яке закінчиться до певного моменту в майбутньому. Момент в майбутньому може виражатися конкретним часом або іншим майбутнім дією.

  I want to quit my job in a month. I will have worked for 5 years for this company by then. — Я хочу через місяць звільнитися. До того часу я пропрацюю в цій компанії 5 років.

  Зазвичай час, до якого завершиться майбутнє дію, позначене в пропозиції за допомогою слів-маркерів by (к), by then (до того часу, тоді), by the time (до того часу), before (до) та ін.

  I will have translated the article by noon. — До полудня я вже переведу статтю.

  We will have built our new house by the beginning of the next year. — Ми добудуємо наш новий будинок до початку наступного року.

  Next year is our 10th wedding anniversary. We will have been married for 10 years. — Наступного року десята річниця нашого весілля. Ми будемо одружені вже 10 років.

  Unfortunately, we will not meet in Paris. By the time you arrive, we will have already left for Rome. — На жаль, ми не зустрінемося в Парижі. До того часу як ви приїдете, ми вже поїдемо в Рим.

  Союзи until / till використовуються тільки в негативних пропозиціях:

  I will not have read the book until next month. — Я не дочитаю книгу до наступного місяця.

  He will not have finished arguing till you agree with him. — Він не перестане сперечатися, поки ти з ним не погодишся.

  Не забувайте, що будь-який час групи Perfect передбачає вчинення дії і наявність його результату. Точно так само і в часі Future Perfect Tense результат цієї дії буде видно і впливатиме на інший момент в майбутньому:

  By the time you come home, I will have cooked dinner. — До того часу як ти прийдеш додому, я вже приготую вечерю. (приготовану вечерю — цей той результат, який буде видно до приходу іншої людини і який виразно вплине на його настрій) 🙂

 2. У часу Future Perfect є ще одна функція, яка не пов’язана з майбутнім часом, але про яку треба просто знати, щоб не заплутатися, якщо ви її зустрінете.

  Час Future Perfect вживається як аналог конструкції must + Perfect Infinitive для передачі минулого передбачуваного дії. Таке поєднання перекладається на російську мову минулим часом зі словами «повинно бути», «ймовірно»:

  You will have heard the news about my nephew’s marriage to that dull-witted young girl. — Ти, мабуть, чув новини про одруження мого племінника на цій недалекій дівиці.

  The reader will have noticed our negative attitude to any form of nationalism. — Читач, мабуть, зауважив наше негативне ставлення до будь-якого прояву націоналізму.

  У цій функції час Future Perfect можна зустрінь в листах, статтях та інших жанрах, в яких використовується публіцистичний стиль.

Ось таке несподіване вживання Future Perfect Tense ми з вами вивчили. Повторюся, час використовується в мові не так часто, але і забувати про нього, як і про будь-якому іншому часу, теж не варто.

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

 • «Майбутній час в англійській мові»
 • «Час Future Simple (Просте майбутній час)»
 • «Час Future Continuous (Майбутнє тривалий час)»
 • «Час Future Perfect Continuous»
 • «Вираз be going to в англійській мові»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест на вживання майбутнього часу в англійській мові».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>