In Граматика By Олександра

Future Perfect Continuous Tense — майбутнє досконале тривалий час в англійській мові

Ми підійшли до вивчення останнього часу групи Future — майбутнього досконалого тривалого часу в англійській мові — Future Perfect Continuous Tense. Незважаючи на те, що цей час має довге лякаюче назву, воно абсолютно нешкідливо. Ситуації, в яких його можна вжити, зустрічаються досить рідко, і це зрозуміло навіть з назви часу. Розглянемо його освіту і вживання.

Правила освіти часу Future Perfect Continuous Tense

Час Future Perfect Continuous утворюється за допомогою допоміжного дієслова to be в часі Future Perfect (will have been) і дієприкметники теперішнього часу, утвореного від смислового дієслова (тобто інфінітив дієслова + закінчення — ing). Для першої особи також використовується допоміжне дієслово shall have been:

 • I will have been / shall have been working.
 • We will have been / shall have been working.
 • You will have been working.
 • He (she, it) will have been working.
 • They will have been working.

У питальній формі перша частина допоміжного дієслова ставиться перед підметом:

 • Will we have been working?
 • Will he have been working?

У негативній формі частка not ставиться після першої частини допоміжного дієслова:

 • She will not have been working.
 • They will not have been working.

В якості скорочених форм використовуються звичайні для всіх часів групи Future ‘ll в позитивній формі і will not / shall not в негативній:

 • I’ll have been working.
 • You will not have been working.

Вживання Future Perfect Continuous Tense: приклади пропозицій

Час Future Perfect Continuous — мабуть, єдиний час англійської мови, яке виконує всього одну функцію.

Future Perfect Continuous Tense вживається для вираження майбутнього тривалої дії, яке почнеться раніше іншого майбутнього моменту або дії і триватиме в цей момент.

We are leaving for London in May. When you come there in August, we will have been staying in England for three month. — Ми виїдемо в Лондон у травні. Коли ти приїдеш туди в серпні, ми вже пробудемо в Англії три місяці.

I will have been working at the project for a month when you join me. — Коли ти до мене приєднаєшся, я вже місяць пропрацюю над проектом.

Так як цей час належить до часів групи Perfect Continuous, в пропозиції обов’язково повинен вказуватися період, протягом якого буде відбуватися наша дія. Для передачі цього періоду часто використовується поєднання англійських прийменників — слів-маркерів Future Perfect Continuous Tensebyfor:

By the end of this year, we will have been running our own company for five years. — До кінця цього року ми будемо управляти своєю компанією вже п’ять років.

By the time my friends from Japan arrive, I will have been learning Japanese for a year. — До того часу, як приїдуть мої друзі з Японії, я вже рік буду вивчати японську.

Не забувайте, що в підрядному реченні після when, by the time та інших тимчасових союзів майбутній час (простіше кажучи, will) не використовується. Це важливо пам’ятати саме у зв’язку з тим, що в пропозиціях з часом Future Perfect Continuous Tense дуже часто присутнє таке підрядне речення, що передає інше майбутнє дію.

Will you have been playing tennis for two hours when I come to the court? — Ви будете грати в теніс вже 2:00, коли я прийду на корт?

Більше про часу Future Perfect Continuous Tense сказати нічого. Це просте час, що має всього одну функцію, завершує цикл статей про часи групи Future.

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

 • «Майбутній час в англійській мові»
 • «Час Future Simple (Просте майбутній час)»
 • «Час Future Continuous (Майбутнє тривалий час)»
 • «Час Future Perfect (Майбутнє доконаний час)»
 • «Вираз be going to в англійській мові»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест на вживання майбутнього часу в англійській мові».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>