In Граматика By Олександра

Future Continuous Tense — майбутнє тривалий час в англійській мові

Час Future Continuous Tense — наступне майбутнє час, який ми розглянемо. Воно знаходить широке застосування в мові і нерідко замінює інші відомі нам часи. Як і всі часи групи Continuous, воно передає тривалий дію, що відбувається в певний момент. Конкретні функції часу і освіту Future Continuous Tense розглянемо нижче.

Як утворюється Future Continuous Tense

Освіта Future Continuous відбувається за допомогою допоміжного дієслова to be в часі Future Simple (will be) і дієприкметники теперішнього часу, утвореного від смислового дієслова інфінітив дієслова + закінчення ing). Для першої особи також можна використовувати допоміжне дієслово shall be:

 • I will be / shall be working.
 • We will be / shall be working.
 • You will be working.
 • He (she, it) will be working.
 • They will be working.

У Future Continuous Tense питальні речення утворюються таким чином:

 • Will I be working?
 • Will they be working?

У негативній формі частка not ставиться після першої частини допоміжного дієслова:

 • It will not be working.
 • They will not be working.

В якості скорочень використовуються форми ‘ll, will not / shall not:

 • You’ll be working.
 • She will not be working.
 • Shall not we be working?

Тепер ви знаєте, як утворюється Future Continuous Tense, перейдемо до конкретних прикладів вживання майбутнього тривалого часу.

Коли вживається Future Continuous Tense

Майбутнє тривалий час передає майбутнє дію в процесі його вчинення. Розглянемо конкретні функції Future Continuous на прикладах пропозицій.

 1. Час Future Continuous Tense передає дію, яка відбуватиметься в певний момент у майбутньому. Коли почалося і закінчиться дія — не важливо і не вказане в пропозиції. У цій функції, як правило, використовуються такі слова-покажчики Future Continuous Tense: this time tomorrow (завтра в цей час), this time next week (в цей же час через тиждень), at three o’clock tomorrow (завтра в 3:00 ), in a week / month / year (через тиждень / місяць / рік) та ін.

  This time next Sunday we will be flying to Hawaii. — Наступної неділі в цей же час ми будемо летіти на Гаваї.

  I will be studying at the university in a year. — Я буду вчитися в інституті через рік.

  Trevor will be watching a football match tomorrow at 8 pm, so he will not go to the party with us. — Тревор дивитиметься футбол завтра в 8, тому не піде з нами на вечірку.

  Момент може бути виражений іншою дією, при цьому в підрядному реченні варто Present Simple:

  If you come at midnight, I will be sleeping. — Якщо ти прийдеш опівночі, я буду спати.

  I will be working when you return. — Я буду працювати, коли ти повернешся.

  The band will be giving a few concerts when we are in New York. Shall we go? — Група буде давати кілька концертів, коли ми будемо в Нью-Йорку. Сходом?

 2. Час Future Continuous Tense передає дію, яка, на переконання мовця, обов’язково буде відбуватися в майбутньому. Причиною цього переконання може бути природний плин подій або попередня домовленість. Ця функція також властива часу Present Continuous.

  He will not be meeting you tomorrow, because he has fallen ill. — Він не зустріне вас завтра, тому він захворів.

  I’ll be going to the supermarket in a few hours. Do you need anything? — Я піду в супермаркет через пару годин. Тобі що-небудь потрібно?

  My sister will be taking her daughter to the kindergarten in the morning, so call her at about 10. — Моя сестра вранці буде відводити доньку в садок, так що подзвони їй приблизно в 10:00.

  I will be seeing Jemma next week. She will be talking nonsense and I will be pretending I agree with her. — Наступного тижня я зустрічаюся з Джеммою. Вона буде говорити нісенітницю, а я буду робити вигляд, що згодна з нею.

 3. Час Future Continuous використовується для того, щоб чемно запитати людину про його плани на найближче майбутнє, особливо коли нам потрібно, щоб ця людина щось для нас зробив.

  Will you be using the printer for long? I need to print a document promptly. Ти довго будеш використовувати принтер? Мені потрібно терміново роздрукувати документ.

  Will you be working in the evening, Dad? I want to play on your computer. — Тату, ти будеш ввечері працювати? Я б хотів пограти на твоєму комп’ютері.

Тепер ви знаєте, коли вживається Future Continuous Tense. Думаю, ви помітили, що цей час замінює Future Simple і Present Continuous в деяких функціях. Причому Future Continuous Tense найчастіше зустрічається саме в простих діалогах англійською мовою, так що не нехтуйте цим часом!

Дана тема тісно пов’язана з іншими, описаними в статтях, на які необхідно звернути увагу:

 • «Майбутній час в англійській мові»
 • «Час Future Simple (Просте майбутній час)»
 • «Час Future Perfect (Майбутнє доконаний час)»
 • «Час Future Perfect Continuous»
 • «Вираз be going to в англійській мові»

Після ознайомлення з ними рекомендуємо пройти наступний тест: «Тест на вживання майбутнього часу в англійській мові».

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>