In Матеріали By Катерина

Elephants & Donkeys. Історія двопартійної системи США

1828. У розпалі президентська гонка між республіканцем Джоном Квінсі Адамсом (John Quincy Adams) і демократом Ендрю Джексоном (Andrew Jackson). Опоненти не щадять сил і засобів, щоб очорнити один одного в очах виборців: вправляються у красномовстві, нерідко переходячи межі моралі і здорового глузду. Дотепер президентські вибори 1828 вважаються одними з найбільш брудних за всю історію американської політики.

Кандидата від Демократів Джексона відрізняє впертий норов і популістські гасла. Один з яких — «Дайте народу право управляти!» («Let the people rule!»). Республіканці не уповільнюють перефразувати слоган на свій лад. У їх інтерпретації він звучить так: «Якщо народу дати можливість управляти, то в підсумку країною буде правити купка ослів!» («If the people ruled, it would be a bunch of jackasses ruling the country!»).

Але треба віддати належне Ендрю Джексону, людині вельми кмітливому і спритному. Він вміло використовує такі природні якості осла, як витривалість, працьовитість і завзятість. Ослик в інтерпретації Джексона це той, хто готовий нести непосильну ношу так довго, як це необхідно. І, можливо, саме скромний ослик допомагає Джексону перемогти в гонці і зайняти пост сьомого президента США.

Наступна згадка ослика і його остаточне затвердження як символу Демократичної партії пов’язане з ім’ям художника-карикатуриста Томаса Наста (Thomas Nast). Він же є автором слона, який згодом стає офіційним символом Республіканців (до речі, осел так і не удостоюється цієї честі). Наст пише карикатури для політичного журналу Harper’s Weekly (A Journal of Civilization), на яких не раз зображує Демократів як ослів і Республіканців як слонів.

До речі, фантазії Томаса Наста ми також зобов’язані появою таких видатних образів, як Санта Клаус, Дядечко Сем і символ Columbia Pictures у вигляді жінки з факелом у руках.

Отже, протягом 60-80 років XIX століття осел і слон міцно зміцнюються у свідомості американців як символи двох основних політичних партій країни. Цим символам вони вірні донині.

Яскраві представники республіканців і демократів

На сьогоднішній день кількість президентів-республіканців перевищує число демократів, які займали вищий державний пост США, проте не на багато: 18 і 15 відповідно. Нижче наведені найбільш впізнавані представники кожної партії серед американських президентів:

Республіканці (Republicans)

Фото Ім’я, рік правління Відома цитата
Авраам Лінкольн
(Abraham Lincoln)
1861-1865
«The best way to predict the future is to create it.» — «Кращий спосіб передбачити майбутнє — це створити його».
Теодор Рузвельт
(Theodore Roosevelt)
1901-1909
«Believe you can and you’re halfway there». — «Вірте в те, що ви можете, і ви — на півдорозі до мрії».
Річард Ніксон
(Richard Nixon)
1969-1974
«A man is not finished when he is defeated. He is finished when he quits «. — «З людиною не все скінчено, якщо він переможений. Все скінчено, якщо він здався ».
Рональд Рейган
(Ronald Reagan)
1981-1989
«I believe the best social program is a job». — «Я вірю в те, що найкраща соціальна програма — це робота».
Джордж Буш молодший
(George W. Bush)
2001-2009
«Family is where our nation finds hope, where wings take dream». — «Сім’я — це те, де наша нація черпає надію, де у мрії виростають крила».

Демократи (Democrats)

Фото Ім’я, рік правління Відома цитата
Гаррі Трумен
(Harry S.Truman)
1945-1949
«It is amazing what you can accomplish if you do not care who gets the credit». — «Дивно, чого можна досягти, якщо не думати, кому припишуть всю честь».
Джон Кеннеді
(John F.Kennedy)
1961-1963
«A nation that is afraid to let its people judge the truth and falsehood in an open market is a nation that is afraid of its people». — «Нація, яка боїться дозволити своєму народу судити про правду та брехню на ринку, боїться власного народу».
Джиммі Картер
(Jimmy Carter)
1977-1981
«Our American values ​​are not luxuries but necessities — not the salt in our bread but the bread itself». — «Наші американські цінності — це не предмети розкоші, а — необхідності, не сіль в хлібі, а сам хліб».
Білл Клінтон
(Bill Clinton)
1993-2001
«We must teach our children to resolve problems with words, not weapons». — «Ми повинні вчити своїх дітей вирішувати проблеми за допомогою слів, а не зброї».

Короткий екскурс в історію політики

Якщо ви цікавитеся політикою або хоча б час від часу дивіться новини, то ви напевно зустрічаєте масу специфічних слів і виразів: назви політичних переконань («праві», «ліві» і всі, хто між), органів законодавчої та виконавчої влади, посад і просто стійких виразів (ввести закон, висунути кандидата, піти у відставку і т. д.). Звичайно, тема політики дуже багатогранна, але ознайомитися з основним політичним спектром, загальноприйнятими політичними переконаннями можна, подивившись відео:

Сподіваюся, дана стаття допомогла вам розібратися в історії походження назв партій Америки. Тема політики англійською дуже велика. В одній статті всі аспекти, пов’язані з цим явище, не описати. Про інші аспекти політики в англійській мові читайте в наступній статті «Політичний Англійська». Stay tuned!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>