In Науки By Лілія

Cockney English. Сленг східній частині Лондона

Діалект Кокні асоціюється з східною частиною Лондона. Як відомо, остання, в порівнянні з Західним Лондоном, вважається не зовсім благополучною. Саме слово «cockney» мало кілька значень в середньовічній англійській. Одне з них, згідно Oxford Dictionarya town-dweller regarded as affected or puny — тобто слабкий, нещасний житель міста. Назва діалекту, ймовірно, походить саме від цього значення і виникло в 17 столітті.


До речі, назва «сockney» відноситься не тільки до діалекту, але й до самих жителям певної частини Лондона. Вважається, щоб бути справжнім кокні, людина повинна народитися в місці, де чутно дзвони Saint Mary le Bow, церкви в більш дешевої частині Лондона. Таким чином, East Enders, тобто жителі східної частини Лондона — це, насамперед, представники робочого класу. Назва «кокні» вони не вважають образливим для себе, а навіть пишаються ним. Досить часто побачити кокні і почути їх діалект можна в серіалах і фільмах.

Традиційним лондонським акцентом вважають Popular London (на ньому, на відміну від Сockney, говорять не тільки в Лондоні, але і в інших містах країни). Але в той же час, кокні поширюється настільки активно, що його тепер асоціюють з Лондоном взагалі, а не тільки з його східною частиною (найчастіше так роблять ті, хто в Лондоні не живе).

Чим же відрізняється кокні від Popular London?

Пропонуємо вашій увазі відео фахівця з постановки голосу Гаретта Джеймсона (подивитися його ви зможете, перейшовши за посиланням). Він розповість про найчастіших відхиленнях в кокні. Після відео ми проаналізуємо все почуте і додамо те, що, на наш погляд, втрачено.

Hello I’m Gareth Jameson I’m an actor and a voice coach from www.londonvoicelesson.com and here’s some tips for working on your voice.

Now the key to any accent is to isolate the specific sounds that occur in that accent. Now when we’re talking about a cockney accent, we’re actually going to talk about an accent that’s more general to the southeast of England and east London. The term cockney refers very specifically to be in a very particular part in London, but this is more general.

Now the first sound we’ll look at is the sound you get with the letters «th» for together. And normally you pronounce [θ] with the tongue sticking out but for the cockney accent we’ll do it slightly differently. Listen to this sentence «this maths thing is a lot of bother» «dis mafs fing is a lot of bover» notice the «th» at the beginning of the of the word «this» has changed to a «d» «dis maths thing «and then in the word» maths «and» thing «it’s become» f «» dis mafs fing «and finally in the word» bother «it’s become like a» v «sound» bover «» dis mafs fing is a lot bover «. Notice also at the end of that phrase we’ve got the word «bother» now normally we end that with a very small mouth «bother» but now we’re going to make much bigger «bover» much wider with the same with » mover «» bu’er «.

«Bu’er» — «Butter» is a good word to show you another feature of the cockney accent something called the «glottal stop». Now we need a «t» sound especially at the ends of words or in the middle between two vowels and we’re going to replace it with something called a «glottal stop» .This is the same sound you get in the word «uh -oh «so if you want to learn how to do your glottal stop give me a few» uh-oh «and get that sound in the middle» uh-oh «. That is where you put in «bu’er» «bu’er» «be’er» «le’er» try this little sentence «that is wha’a lo’a bother» «wha’a lo’a bother» . «Wha’a» «lo’a». Notice that it’s very wide «mover» «bover». Very good.

Now another vowel that we’re going to work on is the «i» vowel now when I say «like» or «fine» i’ve got a wide mouth but we’re going to go much deeper now «like» it’s almost like the «oi» in «oil» «like» «like» so we get «i like nice tights» that’s «i like nice tights» becomes «i like nice tigh’s» notice again that glottal stop at the end of tights.

Finally, the «ah» sound if you’ve ever seen My Fair Lady this is the typical Eliza Doolittle sound. We say «how» «now» «brown» «cow» but the cockney accent is «ah» «ah» «nah» «bran» «cah». To get this really right you want to drop off those «h» sounds from the beginning as well. So you do not say «h» you say «ah» «nah» «bran» «cah» you’ll be fitting into these in no time.

Отже, перейдемо до коментарів. У даній записи згадуються наступні відхилення від стандартного варіанту англійської вимови:

 1. Звуки [θ] і [ð], які на письмі передаються як буквосполучення th, для багатьох є досить складним моментом в англійській вимові. У кокні їх замінили, соответсвенно, на [f] і [v]. Також у своєму відео Мистер Джеймсон зазначає, що на початку слова звук [ð] може вимовлятися як [d], особливо в словах this, these, that, those. Приклади:

  Mother[‘mʌvə]
  Thick[fɪk]
  This[dis]

 2. Наступна відмінність, про який говорить Містер Джеймсон, позначається лінгвістичним терміном vowel lowering. Як він пояснює, в цих випадках, вимовляючи закінчення, ми розкриваємо рот набагато ширше ніж зазвичай: dinner [‘dɪnə] = dinna [‘ dɪnæ]
 3. Glottal stop. Назва цього фонетичного явища походить від англійського glottis — голосова щілина. Воно полягає в тому, що в процесі вимови певного приголосного в середині слова, голосова щілина між двома голосовими зв’язками закривається. Якщо простіше — це специфічне явище можна назвати «з’їдання», «проковтуванням» приголосного звуку. Найчастіше це стосується звуку t. У відео вам пропонується відмінний приклад — спробуйте сказати «о-оу». Цей незрозумілий звук між «о» і «оу» і буде тим, що називається glottal stop. Також glottal stop має відповідний символ в транскрипції, який виглядає ось так: [ʔ].
 4. Звук [aɪ], якому на листі відповідає буква i, теж є відмінністю діалекту кокні. Зазвичай, при вимові цього звуку, ми розтягуємо рот в усмішці, але розкриваємо його не надто широко. У кокні все навпаки — рот розкривається широко, і звук виходить більш глибоким. Як пояснюється в даному відео, цей звук більше скидається [ɔɪ], як у слові oil [ɔɪl].
 5. Звук [au]. Саме цей звук ми чуємо у слові mouth. (Містер Джеймсон наводить ряд інших прикладів). Носії кокні вибалакують це слово трохи по-іншому.

  Порівняйте: mouth [mæuf] (стандарт) і mouth = mauf [mæ: f] (кокні).

  Деякі вчені це фонетичне явище так і називають «mouth vowel».

 6. Як зауважує фахівець у відео, щоб говорити як справжній кокні, потрібно упускати звук [h] на початку слів. Ми виділимо цей момент як ще одна характерна відмінність лондонського діалекту. Таким чином, home стає: ‘ome, а hole -‘ ole.

  А зараз факти, які не згадуються у відео, але, тим не менше, мають місце в лондонському діалекті кокні.

 7. Звук [l], якому передує приголосний, замінюється на [w]. Таким чином, замість tall [tɔːl] ми маємо [tɔːw], а замість silk[sɪwk].
 8. Звук [eɪ] (як у слові rain) замінюється на [aɪ] (як у слові time). Таким чином:

  Stain [steɪn] набирає [staɪn].
  Say [seɪ][sai].
  Day [deɪ][dai].

 9. Не можна недооцінювати і роль просодії (інтонації) у становленні кокні як окремого діалекту. По-перше, звуки кокні глибші і навіть різкі, в порівнянні з іншими лондонськими діалектами. Голос говорить цією мовою можна найчастіше описати як грудний.
 10. Ну і, наостанок, найсмішніше відміну діалекту кокні — Rhyming Slang. У чому принцип цього явища? Вибирається фраза з двох слів, друге з них римується з тим, яке ви насправді маєте на увазі. Наприклад:
  • Adame and Eve = believe — вірити (I can not Adam and Eve it!).
  • Auntie Ella = umbrella — парасольку.
  • Chew the fat = chat — базікати.
  • Bugs Bunny = money — гроші.
  • You and me = tea — чай.
  • Man on the Moon = spoon — ложка.
  • Dog and Bone = telephone — телефон.
  • Hot potato = waiter — офіціант.
  • Roast pork = fork — вилка.

  Звичайно ж, мета такого прийому — зашифрувати сенс сказаного від інших. Але в той же час, деякі з цих фраз настільки прижилися в щоденній мови, що вже не викликають здивування. Також в Інтернеті з’явилося багато словників з напрямками перекладу Rhyming Slang → English і навпаки.

У своєму відео Гарет Джеймсон згадує фільм «My Fair Lady». Фільм був знятий в 1964 році. Це не перша інтерпретація книги Бернарда Шоу «Пігмаліон». Головна героїня фільму, Елайза Дуліттл (Eliza Doolittle), вулична торговка квітами. Її мрія — працювати в квітковому магазині, але її «strong Cockney accent» є серйозною перешкодою цьому. Вона звертається до професора фонетики Генрі Хиггинсу (Henry Higgins) за допомогою. Містер Хіггінс укладає парі зі своїм другом полковником Хью Пікерінгом (Hugh Pickering), що навчить цю дівчину говорити на бездоганній англійській. Пропонуємо вашій увазі уривок з цього фільму, який чудово ілюструє два правила, які були зазначені вище — заміну [eɪ] на [aɪ] і «проковтування» початкового [h].

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>