In Матеріали By Катерина

Breaking the ice: як почати розмову англійською мовою

Відомо, що конференції та масові заходи — відмінні події для того, щоб завести корисні знайомства (to pick up an acquaintance) і зустрітися з колегами з інших фірм (to meet new colleagues). Також це відмінний спосіб дізнатися багато цікавого під час презентацій (presentations) та майстер-класів (workshops). Час перерв на каву (coffee break) і вечірніх заходів (evening events) — відмінний спосіб завести нових друзів (to make new friends). Початковий етап, на якому необхідно розтопити лід холодної ділової атмосфери (to breake the ice), виявляється найскладнішим. Що робити, як налагодити спілкування в такій ситуації?

Уявімо, що ви опинилися одні на конференції за кордоном. Який план дій? Найлегше знайти групу осіб, які вже обговорюють щось і приєднатися до розмови (join the conversation). Ввічливо послухайте кілька хвилин, про що йде розмова, а після представтесь. Не забувайте, що посмішка (a smile) і позитивне ставлення (positive attitude) розташовує до вам співрозмовників:

Hello, my name is Aleksandr. Is it OK if I join your group? — Вітаю, мене звуть Олександр. Нічого, якщо я приєднаюся до вашої групи?

Sorry, do you mind if I join you? — Вибачте, ви не заперечуєте, якщо я приєднаюся до вас?

Не старайтесь відразу запропонувати групі купити ваш продукт або послугу, розповісти про свою фірму. Метою відвідин конференцій все-таки є спілкування.

Можна повільно пройтися по залу в пошуках таких же «друзів по нещастю» (companions in misfortune), які приїхали на конференцію одні. Вони, як правило, стоять біля столиків з сервіровкою кави. Почати розмову можна, наприклад, так:

Do you know where I can find cups? — Чи не підкажете, де я можу знайти чашки?

Could you, please, pass me the milk? — Не могли б ви передати мені молоко?

Are you here alone or with your team? — Ви тут один або зі своєю командою?

Do you know many people here? — Ви знаєте багатьох тут?

Мені вдалося помітити, що ті, хто курять, мають апріорі перевагою до соціалізації. Вони збираються біля місця для куріння, де менше людей і легше почати розмову. Якщо ви курите, завести розмову можна в кімнаті для куріння (smoking room), почавши його, наприклад, так:

Do you have a light? — У вас є запальничка?

It’s nice here, is not it? — Тут добре, чи не так?

It’s cold outside, is not it? — Прохолодно на вулиці, ви не знаходите?

Ні в якому разі місце для куріння не зобов’язує вас курити, так що можна просто вийти подихати свіжим повітрям:

I just came out for some fresh air. There are too many people in there. — Я вийшов подихати свіжим повітрям. Занадто багато людей в приміщенні.

Звичайно ж, розмову можна почати і з простою презентації себе:

Hi, I am from Russia. — Привіт, я з Росії.

Але не забувайте, що необхідно приділити належну увагу співрозмовнику і не бути егоїстом, додавши:

And what about you? — А ви?

Також почати розмову можна з обговорення заходи:

Are you giving a presentation at the conference? — Ви будете виступати з презентацією на конференції?

I was at your workshop. It was amazing! — Я відвідав ваш тренінг. Це було здорово!

How do you like the conference / party? — Як вам конференція / вечірка?

Is it your first time at the conference? — Ви перший раз на конференції?

Теми, які краще не обговорювати

Незалежно від формату заходу, є такі теми, які не прийнято обговорювати при першій зустрічі. Наскільки б інтернаціональної ні була публіка конференції, краще уникати наступних тем:

  1. Religion and politics (релігія і політика). Не обговорюйте релігійні та політичні питання в робочій обстановці, адже це суто особисті теми, погляди на які часто розходяться. На такому грунті легко розпалити конфлікт з маленького спору, а це може серйозно зіпсувати ділові та міжособистісні відносини.
  2. Problems with your spouses, children or colleagues (проблеми з чоловіком (ой), дітьми або колегами). Питання виховання дітей, сварок, пліток і проблем — зовсім не те, що хочуть чути ваші співрозмовники. Спілкування на ці теми може викликати роздратування і негатив по відношенню до вас.
  3. Salary (зарплата). Будучи близько знайомим з людиною, можна поставити запитання про суму заробітку. Але ми говоримо про ваших нових знайомих, тому іноземний колега ухильно відповість і поквапиться закінчити з вами розмову.
  4. Low level of event you are attending (низький рівень заходу, який ви відвідуєте). Якщо ви запрошені на певний захід, то не прийнято критикувати його безпосередньо під час самого заходу. Ви запрошений гість, вам потрібно поважати організаторів заходу. Не обов’язково всім знати, що вечеря міг би бути і з десертом, а не просто закінчитися основною стравою. У випадку, якщо вам дійсно щось не сподобалося, ви завжди можете написати відгук про даному заході, вказавши, що варто було б поліпшити в його проведенні.

Відеопоради

Зараз я пропоную переглянути відео, яке демонструє, як потрібно себе вести при перших зустрічах і розмовах з незнайомими людьми.

Nouns
Confidence Впевненість
Opinion Думка
Urge Сильне бажання
Silence Мовчання
Verbs
To doubt Сумніватися
To stress out Нервувати
To figure out З’ясовувати
To pretend Прикидатися
To apologies Вибачатися
To unleash Дати волю
To encourage Заохочувати
To approach Наближатися
To recap Коротенько повторювати
Adjectives
Intelligent Розумний
Genuine Непідробний
Respectful Шанобливий
Laid back Спокійний
Phrases and idioms
A woody guy Дивний хлопець
Awkward silence Незручне мовчання
To be in a talkative mood Бути налаштованим на розмову
If it does not work out Якщо це не працює

Нижче я представляю вашій увазі ключові моменти з даного відео: How to Break the ice. Confident conversation.

  • Be yourself. Do not pretend to have seen a movie that you have not. — Будьте самим собою. Не вдавайте кимось, ким ви не є насправді.
  • Confidence. Be confident in your opinions and yourself. — Упевненість. Будьте впевнені у своїх поглядах і в собі.
  • Do not stress out over periods of silence. Allow silences and encourage other persons to be ok with them. — Не хвилюйтеся через пауз у розмові. Дозвольте, щоб вони були і підтримуйте інших людей, щоб вони не хвилювалися через це.
  • Be an active listener. Often we are spending more time thinking about what we are going to say instead of listening to another person. — Будьте активним слухачем. Часто ми проводимо більше часу, роздумуючи над тим, що ми далі скажімо, замість того щоб слухати іншу людину.
  • Encourage the other person to talk about himself. It’s much easier to become interested in others than it is to convince them to be interested in you. — Спонукаєте іншої людини говорити про себе, а не про вас. Набагато легше зацікавитися іншою людиною, ніж переконати його зацікавитися вашою персоною.
  • If you get shot down, take it in stride. — Якщо вам щось не вдалося, просто забудьте про це.

Сподіваюся, що дані поради виявляться корисними для вас в реальному житті. Головне, потрібно пам’ятати, що в більшості випадків людина, з якою ви хочете заговорити, теж соромиться і не знає, як почати бесіду. Будьте першим, хто зможе розтопити лід сорому у розмові.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>