In Учням By Вікторія

5 відмовок, щоб не вчити мову

У всіх людей на землі достатньо здібностей, щоб вивчити як мінімум одну іноземну мову. Для цього не потрібно бути особливо обдарованим. Вивчення іншої мови абсолютно природно для людини. У наше століття інформаційного розвитку ми більше не живемо ні в мовній, ні в культурної ізоляції. Можливість познайомитися з іноземними мовами стала реальною як ніколи раніше. Особливе значення сьогодні має англійську мову, так як він є міжнародним, і знати його повинен кожен.

Так чому ж число вивчає іноземну мову практично не зросло за останній час? Частина людей залишаються вірні семи помилкам, які були описані в минулій статті, і не можуть через них переступити. А інша частина користується наступними п’ятьма виправданнями, щоб не вчити мову. Але наскільки вони дійсно виправдовують?

1. Мені мови не цікаві і не потрібні

Правда? А якби ви могли вчитися безкоштовно і не докладаючи зусиль? Швидше за все, відповідь — «Так». Більшість людей, що говорять, що їм не потрібна іноземна мова, насправді хотіли б вміти спілкуватися нею. Багато хто з них чули про користь вивчення мови для розвитку розумових здібностей. Але вони малюють собі картину тупий і сумній роботи. Вони ніколи не спілкувалися іноземною мовою, тому не знають, яке задоволення це може приносити. Для цих людей найголовнішим завданням стало б почати, а потім вони б з радістю продовжили вивчення мови.

2. Я б хотів вчитися, та все ніяк не почну

Мета вивчення мови — побіжна мова. Це дуже далека мета, здається, що для її досягнення потрібно величезна кількість часу і зусиль. Але не треба впадати у відчай. Головне — почати, і поступово ви прийдете до своєї мети.

Щоб почати вивчення мови, поставте собі іншу мету. Наприклад, ви можете запланувати поїздку в іншу країну. Якщо це вам не по кишені, пообіцяйте собі, що прочитаєте вашу улюблену книгу англійською мовою, або здивуєте когось із родичів або знайомих своїми знаннями. Якщо ви зробите перший крок, який буде мотивований іншою метою, незабаром ви зрозумієте, наскільки цікаво і приємно вчити мову.

3. Я вже намагався вчити мову, але нічого не вийшло

Найчастіше перший досвід вивчення іноземної мови трапляється в школі. Ви зобов’язані зубрити складні слова, вчити дурні правила і робити незрозумілі вправи. А батьки вимагають від вас доброї успішності! У підсумку до предмета складається негативне ставлення, яке в старшому віці дуже складно змінити.

Але тепер адже вам не треба ні перед ким звітувати? Ви підете вчити мову для себе, для власного задоволення. На курсах ніхто не буде лаяти вас за те, що ви не зробили урок. Втім, навряд чи у вас виникне це питання, адже вам буде цікаво вчитися, і ви самі будете хотіти робити домашні завдання.

Якщо ви все ще відчуваєте нелюбов до класним кімнатам, почніть займатися з репетитором. Він складе для вас індивідуальну програму, враховуючи ваші побажання.

Інтернет відкрив для нас ще одну можливість вивчення мови. У мережі є величезна кількість сайтів, присвячених вивченню граматики, фонетики та інших аспектів мови. Ви можете просто почати слухати радіо і переводити улюблені пісні і книги, і це вже буде величезним прогресом на шляху до швидкого мовлення.

4. Мені не вистачає самодисципліни, щоб вчитися самостійно

Тоді обов’язково займайтеся з викладачем. Зараз навіть з’явилася можливість займатися віддалено з репетитором через Skype та інші засоби зв’язку. Наш сайт пропонує вивчати англійську по Skype з досвідченим викладачем. Пам’ятайте, вам немає необхідності займатися кожен день. Зустрічайтеся з репетитором раз-два на тиждень. Цього буде достатньо, щоб не забувати пройдене і підтримувати прогрес.

5. Я не можу дозволити собі вивчення мови матеріально

Давайте подумаємо, які витрати вас чекають при вивченні англійської. Якщо ви підете на курси, вам доведеться щомісяця платити за навчання і, швидше за все, купувати необхідні навчальні посібники. В принципі, це не так дорого, але деякі не можуть дозволити собі й цього. Заняття з репетитором можуть обійтися вам як дешевше (якщо репетитор НЕ БУДЕ завищувати ціну за свої послуги і самостійно постачати вас навчальним матеріалом), так і дорожче курсів (якщо вам доведеться і купувати підручники і платити репетиторові чималі гроші).

А от якщо ви почнете вчити мову самостійно, то єдине, на що вам доведеться витратитися, так це на доступ в Інтернет. Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ви і так оплачуєте його і можете собі це дозволити. Проблема самостійного вивчення може полягати лише у відсутності самодисципліни і мотивації. Щоб подолати ці труднощі, почитайте ресурси про саморозвиток, такі як http://improve-me.ru/, і ви не тільки зможете отримувати задоволення від вивчення мови, але і змініть ваше життя в кращу сторону.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>