In Матеріали By Вікторія

30 сайтів для вивчення англійської мови

Як все-таки мінливий цей світ! Те, що колись здавалося мало не розкішшю, сьогодні доступно кожному. Коли я починала вивчати англійську мову (більше 13 років тому), особливого вибору матеріалів не було. Ми могли спиратися на матеріал російськомовних видань, а закордонні книги (наприклад, видання Oxford University Press) отримували тільки під замовлення за чималі гроші. Безумовно, ні про яке інтернеті не йдеться, адже тоді він тільки починав входити в наше життя. Ми ще користувалися паперовими словниками та аудіозаписами на касетах. У цьому є і своя перевага, ми не ламали голову над вибором, який навчальний курс взяти для занять.

Зараз же ситуація абсолютно протилежна. Можна знайти і придбати навчальні матеріали практично будь-якого англомовного видавництва, а також скористатися електронними варіантами друкованих видань. Прослуховувати аудіоматеріали і переглядати відеоролики можна в необмеженій кількості на різних сайтах. Будь теоретичний матеріал є у Інтернет-ресурсів, присвячених вивченню англійської мови. Я вже не кажу про онлайн-словниках та електронних перекладачах.

Така доступність матеріалу, так само як і багатий асортимент, допомагають зробити процес вивчення англійської мови цікавим і захоплюючим. Але виникає питання — як не загубитися у всьому цьому різноманітті ресурсів? Адже їх десятки тисяч … А Вам може подобатися велика кількість сайтів, але треба розуміти, що неможливо осягнути неосяжне. Як вибрати саме ті сайти, які будуть найбільш корисні в оволодінні англійською мовою? Ось у цьому ми і будемо розбиратися.

Вносимо в закладки ресурси, які допомагають нам:

Вчити і відпрацьовувати граматику

Теоретичну базу граматики англійської мови можна прочитати в будь-який з серій, присвячених відпрацюванні саме цього матеріалу. А от що робити з практикою? Адже, лише виконавши велику кількість вправ, можна бути впевненим, що те чи інше правило міцно засіло в голові. У цьому нам допоможуть сайти з онлайн-вправами, які можна відразу ж перевірити після виконання. Наприклад, такі ресурси:

 • English-test.net — вправи з граматики — це не єдиний матеріал цього сайту. Вам також надано вправи на відпрацювання лексичного запасу, ідіоматичних виразів та ін.
 • Tolearnenglish.com — крім величезної бази вправ (більше 10000), ресурс володіє теоретичної інформацією з граматики, представленої у вигляді уроків по тій чи іншій темі.
 • Grammar-quizzes.com — багато тестів за різними граматичним аспектам плюс тренування пунктуації.
 • Englishgrammarsecrets.com — до кожного граматичному аспекту, представленому на цьому ресурсі, є невелике теоретичне обгрунтування. Мені дуже подобаються вправи цього сайту, так як вони представлені у форматі swf (flash), і виконувати їх дуже цікаво і зовсім не нудно.
 • Autoenglish.org — перед виконанням тієї чи іншої вправи ви можете почитати теорію, представлену тут же, або ж подивитися відеоролик, що пояснює дане граматичне правило. Завдання можна виконувати онлайн або письмово, скачавши та роздрукувавши необхідна вправа.
 • Englisch-hilfen.de — велика база цікавих і різнопланових онлайн-вправ.

Поповнювати словниковий запас

Де б ви не зустріли незнайоме слово, ви, безумовно, шукаєте його переклад у двомовному словнику. А що робити, якщо при перекладі, наприклад, з російської на англійську, словник пропонує вам кілька варіантів на вибір? На чому ж зупинитися? Як дізнатися, яке саме слівце буде використовуватися в даному контексті? Допомагають англо-англійські словники, в яких слова мають тлумачення і варіанти вживань. Мені дуже подобаються такі словники, як Oxford Dictionaries — oxforddictionaries.com, Dictionary of Contemporary English — ldoceonline.com, Cambridge Dictionary Online — dictionary.cambridge.org і The Free Dictionary — thefreedictionary.com.

Якщо у вас добре працює зорова пам’ять, скористайтеся словниками в картинках (picture dictionaries) для розширення вашого словникового запасу. Ось цікаві ресурси:

 • Languageguide.org — тематичний словник в картинках з озвучуванням кожного слова.
 • Learningchocolate.com — дуже багато тем, слова озвучені. Більше того, вам пропонується виконати кілька вправ різного типу після вивчення тієї чи іншої групи слів.
 • Learnenglish.de — тематичний словник з визначеннями слів у вигляді анімаційних картинок.

Цікавитесь бізнес-лексикою? Станьте частим гостем сайту videovocab.tv і вчіть слова, переглядаючи відео-ролики на різну тематику з області бізнес-відносин.

Відпрацьовувати правильну вимову

Прекрасні вправи для відпрацювання грамотного вимови звуків англійської мови розташовані на сайті learners-dictionary.com. Якщо ви сумніваєтеся у вимові якого-небудь англійського слова, ви можете прослухати його звучання на вже згаданому вище ресурсі dictionary.cambridge.org або на сайті Macmillan Dictionary. І, звичайно, не обійдіть стороною розділ «Pronunciation tips» сайту BBClearningenglish.

Тренувати навик сприйняття англомовного мовлення на слух

Вивчаючи англійську мову тривалий час, багато помічають, що сприймати англомовну мову на слух практично так само важко, як і на самому початку, коли ви познайомилися з цією мовою. Саме цей навик, як і говоріння, розвивається останнім, тому що він залежить від багатьох факторів, серед яких багатий словниковий запас і володіння граматикою, знання фонетичних особливостей мови і зв’язного мовлення зокрема, знайомство з идиоматической стороною мови і т. Д. Тому рекомендую якомога частіше і більше слухати англомовну мову, щоб поступово до неї звикати. Але можна ж не просто її слухати, але й працювати з аудіоматеріалів. Як? Вибираємо подкасти! З ними можна працювати як на сайтах, так і поза комп’ютера, скачавши і завантаживши на будь-яке з медіа-пристроїв, якими ви користуєтеся.

 • Eslpod.com — дуже люблю цей ресурс, оновлення якого відбувається раз на два дні. Автори завантажують новий подкаст, який може належати до одного з існуючих розділів (entertainment, health & medicine, business, daily life, relationships і т. Д.). Подкаст складається з наступних частин: озвучений діалог в повільному темпі, пояснення всіх важких моментів і незнайомих слів англійською мовою, озвучений діалог в темпі нормальної мови. Текст кожного подкасту додається. Втім, відпрацьовувати кожен подкаст можна ще якіснішою, отримавши 12-сторінковий матеріал з вправами та додатковою інформацією. Але таку можливість мають лише ті, хто оплатив своє членство в клубі слухачів eslpod.
 • Podcastsinenglish.com — прекрасні подкасти з вправами розбиті за рівнем знань англійської мови.
 • Podomatic.com — подкасти на всіляку тематику.
 • Dailystep.com — різнорівневі за складністю підкасти з докладним розбором всіх нюансів мови.
 • Els-lab.com — великий вибір аудіозаписів, щоб тренувати сприйняття на слух. Кожен запис забезпечена тестом, перевіряючим, наскільки вірно ви зрозуміли прослуханий матеріал, і вправами на відпрацювання нових слів, представлених у діалозі.
 • Englishlearner.ru — відео-ролики для тренування навику сприйняття англомовного мовлення на слух.
 • Fonetiks.org — дуже корисний сайт для відпрацювання не тільки сприйняття мови на слух, а й правопису. А досягається це за допомогою прослуховування й записування диктантів, які представлені на цьому сайті. Вибирайте ваш рівень і тренуйтеся!

Вчити мову!

Всі перераховані вище ресурси були вельми конкретизовані, націлені на практику певних навичок. Нижче я пропоную вам перелік не менш цікавих сайтів, які присвячені в цілому вивчення мови. А значить, на них ви знайдете багато матеріалу з різних аспектів англійської мови, будь то уроки граматики, словникові статті, аудіо- та відеоролики і багато іншого корисного матеріалу. Наприклад:

 • Engvid.com — безкоштовні уроки англійської мови англійською. На цих уроках тривалістю 10-20 хвилин носії мови розповідають про граматичних правилах, синонімічності слів, ідіомах і сленгу, найбільш уживаною лексиці і т. Д.
 • Usingenglish.com — статті та тести, матеріали для вивчають англійську і для вчителів англійської, форум. Ресурс оновлюється постійно.
 • Learnenglish.de — ресурс, згаданий вище. Ігри на англійській, диктанти, вимова, уроки англійської мови, англійська для вчителів — це лише частина розділів цього корисного сайту.
 • Ego4u.com і correctenglish.ru — два сайти з великим меню, розділи якого задовольнять найвибагливішого учня!

Не пошкодуйте часу і ознайомтеся з матеріалами, поданими на цих ресурсах. Вивчайте англійську мову із задоволенням!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>