In Матеріали By Дар'я

20 порад мандрівникам для безпечного і комфортного відпочинку

Мати можливість побачити світ не тільки з вікна власного будинку або з екрана телевізора, але і своїми очима, пізнавати краси нашої планети мріють багато. Оскільки більшість країн, куди люди вирушають у подорожі, є англомовними, природно, знання англійської мови — це невід’ємна частина будь-якої подорожі, без якої ви будете почувати себе не в своїй тарілці (feel like a fish out of water). У даній статті ми поговоримо про ті речі, які потрібно пам’ятати під час подорожі, щоб зробити його максимально комфортним і безпечним


Сам по собі світ не можна назвати небезпечним (dangerous or unsafe), зовсім навіть навпаки. Звичайно ж, існують небезпечні місця, які не варто відвідувати, але їх меншість. У чужій країні, де людина виявляється вперше і нікого не знає, він більш ніж зобов’язаний зробити все, щоб убезпечити себе від всіляких проблем (to ensure travel safety). Слідуючи деяких порад, ви захистите себе від будь-яких неприємностей, і ваша поїздка буде безпечною і пройде без всяких інцидентів (incident-free trip).

How to stay safe

Почнемо з відео, в якому говориться, що зробити для того, щоб ваша подорож була максимально безпечним.

Фраза Переклад
To walk with the sense of direction Йти з розумінням напрямки
To imagine that you go from point A to point B Уявити, що ви прямуєте з пункту А в пункт Б
To imagine that your friend is already waiting for you and you are late Уявити, що ваш друг вже чекає вас, і ви спізнюєтеся
Easy victim Легка жертва
To wave to imaginary friends Помахати вигаданим друзям
To ask for directions Питати дорогу
Before you go to a new place do your research Перед тим як відвідати нове місце, проведіть дослідження
If you go to a place where they do not speak your language, learn how to say «No, thanks!» To perfection Якщо ви прямуєте в місце, де не говорять на вашій мові, вивчите дуже добре фразу «Ні, дякую»
To learn how to say a certain phrase in the local language and master it Вивчити, як сказати (фразу) місцевою мовою, і оволодіти нею
To become a less desirable target Стати менш привабливою жертвою
To get robbed Бути пограбованим
Asking local people is better than reading a guidebook Запитати у місцевого населення — корисніше, ніж прочитати путівник

20 порад мандрівникам

 1. Іноді мандрівники можуть стати об’єктами злочинів і насильства. Тому слід звертати увагу на ваше оточення (to be aware of your surroundings).
 2. Також потрібно бути завбачливим і завжди залишати копію свого паспорта, а також маршрут, по якому ви будете здійснювати подорож, людям, яким ви довіряєте (to leave copies of documents and itinerary information).
 3. Крім цього, подбайте про те, щоб медична страховка була в порядку (to obtain medical insurance valid). Вона покриває витрати, пов’язані з вашим здоров’ям, якщо ви захворієте або щось пошкодите в ході подорожі (if you get ill or injured). Лікарняні витрати можуть обернутися вам в сотні і тисячі доларів, навіть в результаті найменшого нездужання, тому страховка коштує своїх грошей.
 4. Перед тим як відправитися в подорож, відвідайте лікаря, щоб зробити всі необхідні щеплення для відвідування місця, куди ви збираєтеся (to get all the relevant vaccinations) і дізнайтеся, які запобіжні заходи з приводу вашого здоров’я слід дотримуватися (health precautions).
 5. Реєстрація в національному посольстві (registering in your national embassy), що знаходиться в країні, куди ви приїхали (when arriving in a foreign country), ніколи не буде зайвою.
 6. Завжди читайте дрібний шрифт і перевіряйте сертифікати інструкторів (check the fine print and certificates of instructors). Якщо ви проходите який-небудь курс, наприклад з дайвінгу, чи інший, пов’язаний з ризиком (стрибки з мосту, наприклад), ретельно перевіряйте, щоб у інструктора була необхідна кваліфікація, а у атракціону хороші показники безпеки (check the operator has legitimate qualifications and a good safety record). Відсутність таких мінімумів безпеки завжди робить вартість розваги дешевше.
 7. У багатьох країнах не визнають дійсними водійські права (recognize drivers ‘licenses), отримані не в цій країні, але в таких країнах замість прав видають тимчасовий дозвіл на водіння (international driving permits).
 8. Автомобільні страхові поліси (аutomobile insurance policies), видані у своїй країні, часто є недійсними в зарубіжних країнах, і тому вам знадобиться отримати тимчасову автомобільну страховку (to obtain temporary auto insurance), яка діятиме в рамках відвідуваною вами країни.
 9. Також рекомендується орієнтуватися в правилах дорожнього руху обраної вами країни (driving-rules of destination countries).
 10. Що стосується витрати і зберігання грошей протягом подорожі, то тут також необхідно дотримуватися деяких правил. Якщо зазвичай ви зберігаєте всі ваші банківські картки в гаманці (keep your bank cards in a wallet), то в подорожі цього робити ніяк не варто, потрібно зберігати хоча б одну карту в іншому місці. Якщо ви втратили в дорозі (on the road) всі ваші карти, дуже важко буде згадати всі місця, які ви відвідали, і де б могли їх втратити, тому уважно стежте за цим.
 11. Щоб уникнути кишенькового злодійства (to avoid being pickpocketed), тримайте ваш гаманець в передній кишені (keep your wallet in your front pocket) і краще, щоб він був на застібці. Але краще всього використовувати внутрішню кишеню куртки (inside pocket of your jacket) або використовуйте секретна кишеня (use secret pocket).
 12. Зробіть скани ваших основних документів (scan all your major documents) і відправте їх собі ж на поштову скриньку. Зазвичай мандрівники роблять копії своїх документів: візи, паспорти, страховки, і зберігають їх у відведеному місці у валізі (keep smth in a separate part of your luggage), але це зараз починає застарівати, тому що якщо ваші документи будуть відскановані, ви точно не зможете їх втратити.
 13. Не варто очікувати автобуса або поїзда на платформі в самоті (avoid waiting alone at bus stops and on train platforms).
 14. Якщо ви їдете в двоповерховому автобусі (double-decker bus), завжди сідайте вгорі, щоб повною мірою насолодитися красою міста, розглянути його пам’ятки і нічого не випустити з уваги.
 15. Завжди користуйтеся послугами таксі з ліцензією (a licensed taxi).
 16. Що стосується пересування по вулиці, то намагайтеся ходити без навушників, оскільки повне занурення в музику знижує уважність до подій навколо вас (to reduce awareness).
 17. У Великобританії, наприклад, лівосторонній рух, тому щоб переконатися, що ви переходите дорогу в правильному місці, використовуйте тільки позначені знаками переходи (use designated crossings).
 18. Чи не виставляйте напоказ дорогі речі, такі як ноутбуки, телефони або коштовності (not to display expensive items). Якщо ви відчуваєте, що вас хтось переслідує (if you are being followed), скрутіть найближчим велелюдне місце і попросіть допомоги (ask for assistance).
 19. Уважно ставтеся до своїх речей і стежте за ними, а саме не залишайте свої речі без нагляду (do not leave your bag unattended), зателефонуйте вашому оператору і в поліцію у разі втрати або крадіжки вашої картки (inform your service provider and police).
 20. Якщо ви не використовуєте на даний момент ваш телефон, планшет або камеру, то тримайте їх поза увагою, наприклад, в кишені або в сумці (keep your gadgets out of sight).

Таким чином, слідуючи простим вищенаведеним порадам, ви не тільки зможете уникнути неприємностей у вашому ретельно спланованому подорожі, але і повністю насолодитися ним, не переживаючи про виникнення можливих проблем.

Пропоную вам завантажити PDF-документ з корисними фразами із сьогоднішньої статті:

↓ Корисні фрази зі статті «20 порад мандрівникам для безпечного і комфортного відпочинку» (* .pdf, 200 Кб)

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>