In Матеріали By Юлія

Істинна Мерилін Монро

I do not mind living in a man’s world
as long as I can be a woman in it.

Marilyn Monroe

Говорячи про Мерилін, в пам’яті спливають банальні асоціації — платинова блондинка з відмінною фігурою, Happy Birthday Mr. President, розвіваються спідниця над вентиляційним люком, «У джазі тільки дівчата». Ось вже більше 50 років її немає в живих, а жіночу красу досі порівнюють з нею як з певним еталоном. Її згадують, нею захоплюються, її образ досі намагаються відтворити, але, як я думаю, безуспішно. Недавно вийшов фільм «7 днів і ночей з Мерилін» («My week with Marilyn») з Мішель Вільямс у головній ролі, мені здався жалюгідною пародією на справжню Мерилін. Вона просто неповторна, її неможливо передати або донести знову. Але який же вона була в реальному житті?

Насправді, залишилося зовсім небагато відео-інтерв’ю з її участю. Саме тут можна подивитися на ММ з боку, почути її голос і побачити, що вона сповнена чарівності і жіночності.

A career is wonderful, but you can not curl up with it on a cold night.

У даному інтерв’ю (1954) Мерилін розповідає про фільм «Сверблячка сьомого року» («The Seven Year Itch»). Тому самому, де вона в білій сукні стоїть на вентиляційному люку. До речі, дану сцену перезнімали 40 разів. Спочатку вона знімалася на Манхеттені, на розі 52-ої вулиці і Лексінгтон-авеню. Все це відбувалося 15 вересня 1954 о першій ночі. Кілька тисяч роззяв прийшли подивитися на красиву блондинку, вони свистіли та вигукували компліменти, саме через цього шуму режисер не зміг вставити сцену і вирішив перезняти її в павільйоні студії 20th Century Fox.

Лі Страсберг став свого роду наставником ММ. На той момент він був одним із самих іменитих викладачів з акторської майстерності, визнаним генієм. Монро почала брати приватні уроки в його студії в березні 1955 року по порадою свого коханця кінорежисера Еліа Казана. На заняттях ММ поводилася дуже тихо, ніколи не виділялася і завжди спізнювалася. Але Страсберг щиро захоплювався їй, ММ стала його найзнаменитішою ученицею. Згодом Монро заповіла йому архів з особистими речами, і після її смерті метр мав право розпоряджатися ними на свій розсуд. Також він мав право використовувати її образ, на чому заробив не один мільйон. Після смерті Страсберга його дружина розпродала особисті речі Мерилін з аукціону.

Дане інтерв’ю ММ дає з нагоди свого повернення в ЛА і підстави виробничої компанії Marilyn Monroe Productions, яке вона здійснила з Лі Страсберга.

I have feelings too. I am still human. All I want is to be loved, for myself and for my talent.

Найдовшим шлюбом Мерилін став союз з відомим драматургом Артуром Міллером. На момент їхнього знайомства в Голлівуді Артур був одружений, тому вони зустрічалися таємно. ММ говорила, що він захопив її своїм інтелектом. Артур все ж таки зважився кинути сім’ю і одружився на ММ 19 червня 1956. Для нього цей шлюб був складним, драматург не зміг написати за 4 роки жодного рядка. У підсумку вони розлучилися через «різних характерів».

Далі ви можете побачити домашнє відео весілля:

I guess I have always been deeply terrified to really be someone’s wife since I know from life one can not love another, ever, really.

Наступне інтерв’ю ММ дає після заміжжя з Артуром Міллером:

Hollywood is a place where they’ll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul.

У шлюбі з Міллером у Монро так і не вийшло здійснити свою мрію — стати матір’ю. Вона дуже сильно переживає, впадає в депресію і набирає 9 кг ваги. У 1958 році вона знову повертається до Голлівуду і приступає до зйомок одного зі своїх найвдаліших фільмів — «У джазі тільки дівчата». Це інтерв’ю ММ дає відразу після повернення:

First, I’m trying to prove to myself that I’m a person. Then maybe I’ll convince myself that I’m an actress.

Обожнювана усіма — те ж саме, що і улюблена ніким. ММ страждала від самотності, депресій, невпевненості в собі як у професіоналові. Нестійка психіка, сильнодіючі таблетки як найкращі друзі і безмежну самотність погубили її.

Ось її відповідь на питання про те, чи відчуває вона себе щасливою (1960):

Можу сказати, що після переглядів її інтерв’ю я побачила Мерилін іншими очима. Не як фатальну жінку і спекотну блондинку, а як милу, м’яку, дотепну леді з винятковою посмішкою. Як відомо, у неї не було належної освіти, але вона постійно намагалася читати і всюди носила з собою книги. На всі поставлені запитання вона відповідає ввічливо, по суті і з посмішкою.

Найвідомішою піснею у виконанні Мерилін стала «I wanna be loved by you». Пропоную вам переглянути відео, а також ознайомитися з текстом (лексика пісні досить легка, і її зовсім небагато, тому ми не будемо зупиняти на ній свою увагу):

I wanna be loved by you
just you and nobody else but you
I wanna be loved by you — alone.
Boo boo bee doo

I wanna be kissed by you
just you and nobody else but you
I wanna be kissed by you — alone.
Boo boo bee doo

I could not aspire
to anything higher
and to feel the desire
to make you my own.
Badum badum bee doodily dum! Boo!

I wanna be loved by you
just you and nobody else but you
I wanna be loved by you — alone.
Boo boo bee doo

I could not aspire
to anything higher
and to feel the desire
to make you my own.
Badum badum bee doodily dum! Boo!

I wanna be loved by you
just you and nobody else but you
I wanna be loved by you
Ba deedily deedily deedily dum
Boo boo bee doo!

У даній статті я не висвітлювала всю біографію ММ. Сподіваюся, що вам вона знайома. Після знайомства з долею Мерилін в голову приходить прислів’я «Не родись красивою, а родись щасливою». Кожну людину суспільство сприймає по-своєму, і кожен з нас має кілька життєвих ролей. Але справжня сутність ховається глибоко всередині. Сподіваюся, що за допомогою відео-інтерв’ю вам вдалося хоч трохи відкрити для себе прекрасну особистість Мерилін.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>