In Науки By Вікторія

Інтонація в англійській мові

Яким би рівнем англійської ви не володіли, у вас, швидше за все, бували випадки, коли ви в розмові з носієм мови частково або повністю не розуміли, про що йде мова. А не розуміли ви лише з однієї причини: ви не змогли почути, що він говорить. Проблема сприйняття англомовного мовлення не нова, вона доставляє нам безліч незручностей. Великий словниковий запас і навіть знання граматики не допоможе на всі 100%, якщо ви не зможете в мові розпізнати знайомі вам слова і конструкції. Що ж стає перешкодою? По-перше, вимова звуків і відповідно слів, адже навчитися говорити як носій мови якщо і можна, то неймовірно важко. По-друге, інтонація в англійській мові. Адже саме її складові елементи спотворюють (як нам здається) англомовну мову до невпізнання (з нашого боку).

Що являє собою інтонація в англійській мові?

Інтонація в англійській мові — це сукупність певних характеристик пропозиції, які є обов’язковою ознакою усного мовлення. На листі інтонація відображається за допомогою розділових знаків. Саме інтонація оформляє все, що ми говоримо. З її допомогою ми можемо не тільки розповідати, але і задавати питання, просити про щось, дивуватися чого-небудь. Саме завдяки інтонації в англійській мові ми можемо зробити нашу мову емоційно багатою — висловити здивування, розлад, обурення, роздратування, захоплення і багато іншого.

Основні складові інтонації в англійській мові — це тон (мелодика мови), ритм, темп, тембр голосу, фразовий і логічний наголос. Вся наша мова складається з чергування ударних і ненаголошених складів. Ми можемо говорити, підвищуючи або знижуючи голос, тим самим вимовляючи розповідні або питальні речення. Ми здатні говорити швидко або зупинятися в певних місцях. Ми в змозі міняти звукове оформлення нашої мови, передаючи необхідні емоції. А виділяючи певні слова в реченні, ми можемо вказувати, що маємо на увазі в цьому випадку. Спробуйте вимовити пропозицію і по черзі виділити різні слова. Наприклад:

We saw our friend five years ago. — Ми бачили нашого друга п’ять років тому.

Ставлячи наголос на перше слово, ви наголошуєте, що саме ми, а не вони бачили одного. Виділяючи друге слово, ви хочете сказати, що саме бачили його, а не розмовляли з ним. Розміщуючи наголос на кількості років, ви вказуєте, що бачили його саме п’ять, а не десять років тому. І так далі. Таку тренування можна проводити з кожній смисловій частиною мови (але не службової).

Всі пропозиції діляться на інтонаційні групи (синтагми). Це так звані відрізки, які є закінченими за змістом (іноді це може бути і все пропозицію). У кожної синтагми є своя інтонація в англійській мові, яка і демонструє, чи завершена в ній думка чи ні. Кожна інтонаційна група закінчується або пониженням, або підвищенням тону останнього (єдиного) ударного складу. Спадний і висхідний тони є двома мовними мелодіями, які, разом з фразовим наголосом, являють собою основні характеристики синтагми.

Зниження тону, як правило, виражає закінченість думки, твердження або категоричність судження. Наприклад:

It is easy. — Це легко.

I study French. — Я вчу французьку.

Низьким тоном вимовляють: розповідні речення, позбавлені емоційної оформлення; оклику і наказові пропозиції, спеціальні питання, а також другу частину альтернативних питань.

Підвищення тону, в основному, характеризує окремі частини пропозиції, незакінчені за змістом; прохання, загальні питання, першу частину альтернативних питань. Наприклад:

Is it ten? — Це десять?

Якщо ви зацікавилися інтонацією в англійській мові, як певною областю знань, що підлягає вивченню (а вчити і тренувати її потрібно), ви можете ознайомитися з книгами Барбари Бредфорт «Intonation in Context». У них ви знайдете не тільки теоретичну інформацію про інтонації в англійській мові, але й безліч вправ для її тренування (в основному, це ситуаційні англійські діалоги). Або подивіться відеоурок, присвячені тренуванні англійської інтонації, розміщений на сайті engv.ru.

Вивчивши інтонацію в англійській мові, ви не тільки зможете говорити по-англійськи на гідному рівні, а й будете набагато легше сприймати іноземну мову на слух, а, значить, і розуміти стане простіше!

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>