In Матеріали By Інна

Ігри на уроках англійської мови

Ігри, на мій погляд, — це найкраще, що має людство в арсеналі освіти. Слова: «Зараз ми з вами ознайомимося …» деяких учнів вводять в стан нервового напруження, деяких — в стан апатії, деяких — просто валять в сон. Фраза «Давайте пограємо!» Не тільки розслабляє і будить тих, хто спав, але й повертає нас у дитинство на кілька митей, де все було цікаво, просто і весело.

Чи потрібні гри на уроках англійської мови

Гра — це несерйозно, це понарошку, вважають дорослі, вимагаючи від дітей: «Перестань гратися, будь серйозніше». Ми з вами абсолютно забули, що саме гра допомогла нам стати тими, ким ми стали. Саме в грі ми приміряли різні соціальні ролі і вирішували з легкістю перші дорослі проблеми так, играючись. Той, хто був «відмінником» у цих іграх, відчуває себе як риба у воді в дорослому житті, інші або досі вчаться спілкуванню, або взагалі «випали» з життя, ставши майже відлюдниками. Так що ж дають гри на уроках англійської мови? Перш за все, допомагає подолати бар’єр, будь то мовної або звичайний страх перед спілкуванням навіть рідною мовою. Адже гра — це не по-справжньому, можна і побавитися.

Отже, психологічний бар’єр подолано, що далі? А далі гри англійською мовою допоможуть в освоєнні граматики, лексики, допоможуть відточити вимову і навіть прискорять процес сприйняття на слух іноземної мови. У всякій грі є елемент несподіванки, елемент суперництва, а вигравати ми всі любимо. Навіть якщо перемога — не головне, то вже свої сили перевірити любить кожен. Не варто забувати і про те, що гра — це проекція життєвих ситуацій.

Почнемо з простого. Скоромовки будуть корисні на будь-яких етапах навчання. Парадокс, але дорослі із задоволенням «ламають» мову на будь-яких етапах вивчення мови, що вже говорити про дітей. Скоромовки — це і хороша розминка перед заняттям, і постановка дикції.

Сюрпризи любите? Рекомендую гру на уроках англійської мови при вивченні теми «Прикметники в англійській мові». У неї грають із задоволенням і дорослі і діти. Видається якийсь закритий чорний ящик з двома отворами з боків для рук і з невідомим предметом всередині. Ведучий повинен, торкаючись предмета руками, описати його, використовуючи тільки прикметники. Заодно повторіть порядок прикметників у реченні.

При закріпленні питальних речень допоможе гра «Відгадай, хто я». Ця гра застосовна до різних тем: «Тварини», «Професії», «Дім» і багатьом іншим. Водящий вибирає картку з написом на ній і, не читаючи її, з допомогу навідних питань по темі намагається з’ясувати, що на ній написано.

Не буду наводити всі приклади ігор на уроках англійської мови, їх список досить багатий, і при бажанні ви з легкістю знайдете робочий матеріал в Інтернеті, в продуктивності якого ви безсумнівно переконаєтеся. І ще одне скажу з упевненістю: нехтувати ігровими моментами при навчанні англійської мови не варто, адже це — одне з складових успішного проведення заняття, а головне, найбільш легкий спосіб засвоєння або повторення мовного матеріалу.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>