In Граматика By Олександра

Як уникнути повторення — способи заміни іменника в англійській мові

Variety is the spice of life — в різноманітності смак і гострота нашого життя. Якщо ми будемо постійно займатися одним і тим же ділом, нам стане нудно. Цікаво було б нам читати книгу, якби декілька сторінок поспіль ми зустрічали одні й ті ж слова з пропозиції в пропозицію? Ні, ми б відклали цю книгу і не захотіли б її дочитувати. Те ж саме і в мові. Одні й ті ж слова набридають, тому ми постійно прагнемо вивчити нову конструкцію, новий варіант використання відомих нам фраз, щоб внести «гостроту» в нашу мову.

Якщо мова у реченні йде про одне й те ж об’єкті, то буде не надто красиво повторювати одне і те ж слово багато разів. Ми не можемо просто опустити слова, як у російській мові, щоб уникнути повторення одного і того ж слова. В англійській нам потрібно їх замінювати.

Заміна іменників при відповідях на питання

Іменник з невизначеним артиклем

Давайте розглянемо приклад:

— Ти купив машину?
— Так, купив (її).
Have you bought a car?
Yes, I have bought one.

У даному пропозиції йдеться про машину. Але нас цікавить не машина, нам цікавий сам факт покупки. У російській мові ми просто опускаємо це слово. А в англійській, якщо іменник вживається з невизначеним артиклем а, то нам потрібно замінити його на слово one:

— Чи є на тобі зараз шарф?
— Ні, його немає на мені.
Are you wearing a scarf?
— No, I’m not wearing one.
— У неї є пес?
— Так, він у неї є.
Does she have a dog?
Yes, she has one.

Іменник з означеним артиклем

Якщо ми говоримо про конкретний предмет, нам потрібен буде артикль the небудь вказівні займенники this (цей, ця, це) і that (той, та, то). У такому випадку нам потрібно замінити певний іменник на займенник it:

— Ти насолоджуєшся поїздкою?
— Так, я отримую від неї задоволення.
Are you enjoying the trip?
Yes, we are enjoying it.
— Тобі сподобався цей фільм?
— Так, він мені сподобався.
Did you like this movie?
Yes, I liked it.

Тобто, коли ми говоримо про предмет в однині, нам необхідно звертати увагу на артикль для того, щоб правильно замінити слово на one або it.

Іменник у множині

Якщо іменник у множині, ми будемо слідувати тим же правилам, тобто ми будемо звертати увагу на відсутність а (так як артикль а ми не можемо використовувати для іменників у множині) або наявність певного артикля the і вказівних займенників these (ці), those (ті). Таким чином, множинну форму іменника без артикля ми можемо замінити на ones, а іменник під множинної формі з означеним артиклем на they:

— Ти прогуливаешь уроки?
— Ні, я їх не пропускаю.
Do you skip classes?
— No, I do not skip ones.
— Тобі подобаються штани?
— Ні, вони мені не подобаються.
Do you like the pants?
— No, I do not like them.
— Вона принесла ті книги?
— Так, вона їх принесла.
Has she brought those books?
Yes, she has brought them.

Зверніть увагу, у відповіді форма them, а не they. Адже «принесла (кого? Що?) Їх», а не «принесла (хто? Що?) Вони».

Іменник з прикметником

Якщо ми описуємо якийсь об’єкт, і перед іменником стоїть прикметник, то в цьому випадку при заміні ми будемо звертати увагу не на артикль, а на число. Замінювати іменник ми будемо тільки на слова one (для однини) і ones (для множини). Давайте подивимося на такі приклади:

— Він їздить на новому автомобілі?
— Так, на новому.
Is he driving a new car?
Yes, he is driving a new one.
— Вона живе в (том) великому будинку?
— Ні, вона живе в (том) маленькому.
Does she live in the big house?
— No, she lives in the small one.
— Він учора купив солодкі яблука?
— Так, солодкі.
Did he buy sweet apples yesterday?
Yes, he bought sweet ones.
— Вона одягла брудні штани?
— Ні, вона наділа чисті штани.
Has she put on the dirty pants?
— No, she’s put on the clean ones.

Ми бачимо, що наявність артикля ніяк не впливає на заміну, ми залишаємо артикль без змін, змінюючи лише саме слово на one / ones.

Заміна іменників у оповідних пропозиціях

Звичайно ж, заміна іменника може бути не тільки у відповіді на питання, а також і в оповідальних пропозиціях, коли мова йтиме про одне й тому самому предметі / місці. Наприклад:

 1. I have three dresses: a black dress, a red dress and a white dress. — У мене є три сукні: чорна сукня, червоне плаття і біле плаття.

  У даному реченні ми повторили слово плаття чотири рази. Так як у нас є прикметник, і слово стоїть в однині, ми залишаємо артикль а, і кожне dress міняємо на one.

  I have 3 dresses: a black one, a red one and a white one. — У мене є три сукні: чорне, червоне і біле.

 2. She has two flats: the big flat and the small flat. — У неї дві квартири: велика квартира і маленька квартира.

  Так як, це її дві квартири, ми використовуємо певний артикль, адже мова йде про конкретні квартирах. Проте слово квартира в однині, тому заміна така ж, як і в попередній пропозиції.

  She has two flats: the big one and the small one. — У неї дві квартири: велика і маленька.

 3. I do not know which pants to buy: the grey pants or the striped pants. — Я не знаю які штани купити: сірі штани або смугасті штани.

  Слово «штани» має тільки множину, тому додаємо закінчення множини до слова one при заміні.

  I do not know which pants to buy: the grey ones or the striped ones. — Я не знаю які штани купити: сірі або в смужку.

Якщо в реченні йдеться про двох предметах, ми можемо замінити ці іменники на the former (перший з двох) і the latter (останній з двох). Як же правильно це зробити? Дуже просто, перше слово замінюємо на former. Можемо провести асоціацію зі словом першого (the first), який в англійській мові починається так само на букву f. Друге ж слово з двох ми замінюємо на latter. Якщо йтиметься про трьох, чотирьох прикладах, використання the latter буде некоректним.

I visited New York and Boston last summer. The former impressed me more. — Я відвідала Нью-Йорк і Бостон минулого літа. Перший мене вразив більше.

She watched «The wolf of Wall street» and «12 years a slave». By the way, the latter got an Oscar. — Вона подивилася «Вовк з Уолл-стріт» і «12 років рабства». Останній, до речі, отримав Оскар.

Зведена таблиця варіантів заміни іменників

У наступній табличці на прикладі одного слова ви можете побачити всі можливі варіанти заміни іменників залежно від артикля, їх числа і наявності перед ними характеристики:

Singular Form Example Plural Form Example
A phone One Phones Ones
The / this / that phone It The / these / those phones Them
A new phone A new one New phones New ones
The / this / that new phone The new one The / these / those new phones The new ones

Щоб перевірити, як ви засвоїли матеріал, дайте відповідь на наступні питання, замінюючи при цьому іменник. Зверніть увагу на наявність артикля (якщо слово без прикметника) або на число (якщо ми бачимо характеристику перед предметом):

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>