In Учням By Ірина

Як правильно вибрати мовну школу для дитини?

Побувавши по інший бік процесу навчання, я хочу поділитися деякими важливими деталями, на які варто звернути увагу батькам, що бажають знайти хороші курси іноземної мови для своїх дітей.

По-перше, скажу прямо, не варто очікувати швидких, стабільно хороших результатів. Якщо вже ви вирішили вкладати гроші в іноземну мову для свого чада, то будьте готові до того, що інвестиції такого роду доведеться робити протягом декількох років.

По-друге, на жаль, незважаючи на величезну кількість нових, зовні привабливих методик, чудес не буває. Є вже накопичений досвід, що дозволяє зробити практичні висновки.

Можу сказати точно, що найкращий вік для спеціального навчання дітей іноземним мовам — 3 роки. Поясню чому. Природне двомовність набувається дитиною з самого народження тільки в тому випадку, якщо всі його час неспання розділити навпіл і приділяти одну половину російській мові, а другу — іноземному. Наприклад, мама говорить тільки по-російськи, а тато — тільки по-англійськи. Якщо одному з мов приділяти більше часу, то він почне домінувати. До трьох років дитина готова вчитися і сприймати іноземну мову через гру, тому саме в цьому віці саме час починати спеціальне навчання в мовній школі. Почавши раніше, ви, звичайно, даєте дитині хороший старт для розвитку та адаптації у колективі, але засвоїти іноземну мову на заняттях в повній мірі, він не зможе. Стандартних двох-трьох уроків на тиждень для цього занадто мало.

Дитячий центр в Києві, де мені довелося викладати, а згодом курирувати відділ іноземних мов, набирав дітей з трьох років у групи з вивчення англійської, французької та німецької. Ми пропонували європейські мови в комплексі, тобто всі три одночасно для кожного учня. Беспереводность методика, ще дуже нова в 2003 гарантувала, що діти почнуть вільно спілкуватися на вищеперелічених мовах вже у віці 9 років. Звучало заманливо. Нас, молодих викладачів, навчили методу. У його основі лежить правило — діти не повинні знати, що викладачі говорять і розуміють по-російськи. Таким чином, в школі створювалася природна комунікативна середу. Чому це так важливо? Для дітей не зрозуміло, коли людина, що спілкувався з ними рідною мовою, раптом переходить на інший. Напевно, самі стикалися з такою ситуацією будинку. Практика показала, що діти просто починають вередувати. Краще, якщо іноземною мовою з ними почне говорити нова людина.

Діти звикають до того, що в мовній школі з викладачем у них є свій, особливий, «кодовий» мову, на якому так цікаво грати в різні ігри, співати пісеньки, знайомитися з казковими героями. Пам’ятаю випадок, коли до мене підійшла мама одного учня з проханням показати їй «саме того Вашого Пітера Пена». Довго сміялася, коли побачила, що Пітер Пен — це всього лише картонна лялечка. І особливим він виявився, бо з ним у дитини склалося своє особисте спілкування.

Великий плюс беспереводной методики полягає в тому, що мовний бар’єр руйнується моментально. Діти практично відразу вільно відчувають себе в новому середовищі і не бояться людей, що говорять «не по-російськи». Дитина, що має досвід спілкування з такими людьми, буде абсолютно комфортно почувати себе за кордоном. Розповім ще одну історію. Два сімейства (наші клієнти) поїхали до Франції. Ніхто з дорослих не говорив по-французьки. На їх біду в провінційному французькому ресторанчику ніхто з персоналу не розумів по-англійськи. З важкої ситуації допомогли вийти діти! Вони змогли зробити замовлення для всіх! Батьки були в захваті, а семирічні поліглоти горді собою!

Зазначу, що дійсно, ті терплячі клієнти, які вирішили йти до мети від початку до кінця, досягли бажаних результатів. Мої самі старші учні цього року йдуть в 6 клас, їм 11 років. Ми і зараз зустрічаємося і говоримо англійською на різні теми. У поїздках вони знайомляться з новими людьми, мови тільки допомагають, і їх коло спілкування швидко зростає.

«Говорітельний» прорив настає у віці 5-6 років, коли діти починають будувати свої власні фрази на основі всього вивченого. Звичайно, чим частіше дитина чує іноземну мову, тим краще його результати. Бажано, щоб заняття в мовній школі проводилися 3 рази на тиждень. Два — це мінімум.

Якщо ви віддали дитину до мовної школи в 3 роки, то знайте, що мета першого року навчання — навчити дитину розуміти і правильно реагувати на іноземну мову. Найчастіше, діти самі повторюють слова і невеликі фрази. Батьки починають помічати, що їхня дитина, самостійно граючи вдома з іграшками, белькоче щось іноземною. Ось, вже з чотирьох років метою стає говоріння. Якщо на занятті ведуться цікаві ігри, будь то англійською або на будь-якому іншому іноземною мовою, то ваш малюк почне активно брати участь. Як правило, в грі вводяться певні мовні структури, які відпрацьовуються непомітно для дітей. Якщо у вас виникає бажання допомогти дитині у вивченні мов, то вдома ви можете разом подивитися мультик або почитати цікаву книжку. Однак, пам’ятайте, що тут важливо не перегнути палицю. Нехай учеба залишається задоволенням.

Ще кілька слів про методики для дошкільнят. Безумовно, читання і письмо є дуже важливими, однак у мовній школі для найменших ці аспекти не повинні домінувати. Практика показує, що читання та письма їх відмінно навчать в загальноосвітній школі. Дошкільний вік — найкращий вік для усунення мовного бар’єру, тому саме говоріння має переважати на заняттях у вибраній вами школі.

Звичайно, потрібно пам’ятати, що навчити іноземній мові дитини — це спільна робота викладачів і батьків. Постарайтеся відкрити для ваших малюків максимальну кількість можливостей проявити свої таланти. А раптом у вас в сім’ї росте поліглот?

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>