In Матеріали By Ірина

Як не забути англійську під час відпустки

У навчанні існує особливий термін summer slide — «літній спуск», який позначає «втрату» знань за час літніх канікул. Зазвичай цією фразою описують те, що відбувається зі школярами влітку. Але ми можемо запозичити цю фразу і для вивчають англійську мову. Уявіть, що за час навчання ви довго і наполегливо підіймаєтеся на водну гірку. Влітку ви розслабляєтеся, їдете у відпустку або просто робите перерву в заняттях. Така зупинка у вивченні англійської подібна лихому спуску з гірки — приємно, але ви знову внизу! Наочно, чи не так? Думаю, багато хто погодиться, що підніматися на гору буває лінь. Можливо, когось із вас навіть відвідала крамольна думка: «А навіщо тоді взагалі вчити англійську мову, якщо я все одно все забуду?» Спокій, тільки спокій! Незалежно від тривалості відпустки, ваші знання залишаться при вас. Хоча, звичайно, без регулярного тренування інформація з часом почне йти з активної пам’яті в пасивну. Є кілька простих істин, які повинен прийняти кожен, хто серйозно підходить до вивчення мови, незалежно від кінцевих цілей: вивчення мови — це не шлях з точки А в точку Б, це захоплююча подорож довжиною в життя.

Ні-ні, я зовсім не маю на увазі, що тепер весь залишок життя ви повинні присвятити репетиторів. Грамотний викладач лише допоможе вам екіпіруватися і підкаже вірний шлях. Англійська повинен стати корисною звичкою, якщо ви не хочете його «втратити». Як будь-який інший навик, мова вимагає практики. Все дуже просто: якщо ти хочеш мати красиву підтягнуту фігуру і гарне здоров’я, спорт і правильне харчування повинні стати способом життя. Але є і хороші новини: як і в спорті, якийсь час після старанних тренувань ваше тіло буде в тонусі, так ваша пам’ять буде перебувати «у тонусі». Заняття в будь-якому випадку не пройдуть даремно.

Кожен студент буває лінивий. А студент у відпустці …

А це означає, що треба сказати «ні» товстим підручниками «Мерфі» у валізі. Ви їх не відкриєте (хіба що разочок і для очищення совісті), тобто «ні» серйозним цілям. «Так» креативним, легким і веселим способам повторення! Повернемося до спорту (хвора тема! :-)). На відпочинку вам достатньо іноді компенсувати відсутність серйозних тренувань невеликими пробіжками або легкою зарядкою. Також і з англійською — повторюйте пройдений матеріал в розслабленому режимі або вивчайте нову інформацію помірно.

Тепер, коли революційні думки кинути навчання вже не відвідують вашу голову, перейдемо до практичних порад!

Читання

Благаю, тільки без Діккенса! Читання у відпустці повинно бути посильним і приємним. Виберіть сучасну книгу, адже класику читати набагато складніше. Зупиніть свій вибір на тій книзі, яку ви вже колись читали російською мовою. Якщо ваш рівень нижче Intermediate, віддайте перевагу адаптованої літературі, що відповідає вашому рівню. Як ми вже домовлялися, не ставте супер-цілей, тому вибирайте книжку на рівень нижче. У такому випадку читання з батога перетвориться на пряник: ви побачите і відчуєте, як багато ви вже розумієте! Непоганою альтернативою для відпочинку будуть газети, журнали, соціальні мережі, блоги на іноземній мові.

  • Пропоную вам кілька порад про те, як читання може допомогти вам розговоритися «Як поліпшити розмовну англійську: 10 вправ для тих, хто любить читати».

Поповнення словникового запасу

Згідно з численними дослідженнями, в середньому людина може запам’ятати 8-12 слів на день на іноземній мові. Але то людина в нормальному режимі, а у нас відпустку! Різко скорочуємо кількість до 2-5 фраз на день. Як кажуть, краще менше, але краще (і кожен день)!

Є два доступних варіанту для відпустки: повторення слів, які ви проходили колись, і вивчення нових. Чому б не взяти з собою словничок, куди ви виписували всі слова під час навчання? У вас же багато вільного часу, якого так не вистачає в робочому режимі.

Якщо ви все-таки націлені на розширення своїх знань, відмінним рішенням для вас стане сервіс PhraseMix. Щодня там публікуються дві нові фрази з реального розмовної англійської мови. Кожна фраза супроводжується тематичної картинкою і прикладами, так що зрозуміти сенс виразів не складе труднощів. Ресурс дуже наочний, зрозумілий, а головне — цікавий. Вивчити дві фрази в день зовсім нескладно! Так, граючись, за місяць відпустки можна значно підтягнути свій словниковий запас.

  • Ми вказали, чому важливо розширювати свій словниковий запас, а також поділилися слушними порадами у статті «Як збільшити словниковий запас англійської мови за допомогою читання».

Аудіювання

Думаю, що ви частенько слухаєте і вчіть сучасні пісні. Скачайте їх собі на плеєр і підспівуйте в своє задоволення. Можна завантажити свої улюблені пісні, роздрукувати слова пісень і влаштувати караоке. Це розвиває і швидкість, і вимова, і загальне розуміння конструкцій англійської мови.

У разі якщо ваш вибір аудіокниги або підкасти, то головне отримувати задоволення від процесу. Звичайно, розуміти всі нереально. Фокусуйтеся на ключових словах, загальній ідеї аудіо, намагайтеся вгадувати. Наш мозок «запрограмований» на вивчення іноземної мови. Просто слухайте: чим більше ви будете практикуватися, тим швидше помітите позитивні результати. Це, до речі, відноситься до всіх навичкам!

  • Розвивати навик аудіювання найважче, тому раджу додати до закладок сайти зі статті «5 сайтів для вивчення англійської мови: покращуємо розуміння мови на слух».

Розмовна практика

Якщо ви відправляєтеся за кордон, то сам Бог велів відпрацьовувати свої знання на оточуючих! Можливостей надаватиметься багато: в аеропорту, при реєстрації в готелі, в ресторані і кафе. Намагайтеся використовувати англійську, навіть якщо в готелі є російськомовний персонал. Багато готелів також розважають своїх відпочиваючих за допомогою аніматорів. Виберіть цікаве для вас заняття, але аніматор повинен говорити по-англійськи! Це можуть бути уроки аква-аеробіки або танцю живота, конкурси.

Якщо поговорити запекло не з ким або свою відпустку ви проводите вдома, це не привід опускати руки! Говоріть самі з собою, це корисно! І розумного співрозмовника шукати не потрібно. Уявіть, що ви розповідаєте комусь про своє життя, діліться враженнями або просто намагайтеся описати простір навколо себе.

Можна також робити запис на диктофон. Корисним вправою буде монолог по темі протягом хвилини (трьох, п’яти). Наприклад, тема «Сім’я». Повторіть попередньо слова, відносяться до цієї теми. Студенти рівня Elementary можуть спробувати розповісти протягом хвилини про свою сім’ю. Протягом трьох хвилин можна розповісти про сім’ю докладно, хто на кого схожий, хто з ким ладнає, які в сім’ї звичаї. За п’ять хвилин можна поміркувати про типову англійської / іспанської / турецькій родині, порівняти з російськими традиціями. До речі, створювати записи і зберігати їх або ділитися ними з друзями можна за допомогою сайту SoundCloud. В іноземців дуже популярний цей сайт для відпрацювання вимови. Вони з великим ентузіазмом діляться записами, слухають один одного, коментують.

  • Подолати мовний бар’єр буває важко, тому ми зібрали корисні поради, щоб «розговоритися» у статті «ТОП-13 порад: як навчитися говорити англійською мовою швидко і грамотно».

Лист

Може бути, це той самий момент, коли пора завести власний блог мандрівника? Або хоча б щоденник, якщо не любите публічності. Описуйте свої пригоди, нові місця, враження. Свого часу я так здорово поліпшила свою англійську. Не важливо, що читати свої тексти без сміху неможливо, зате з кожною сторінкою висловлювати думки і формулювати пропозиції ставало все простіше і простіше.

Якщо у вас є друзі-іноземці, напишіть e-mail про те, як проходить відпустка! Поділіться фотографіями та враженнями на сторінці в Facebook.

Якщо вам не хочеться писати про себе, знаходьте картинки в Інтернеті і описуйте їх. Це можна робити як усно, так і письмово — користь буде в будь-якому разі!

  • Не забувайте про розвиток письмових навичок. У цьому вам допоможе стаття «Як навчитися писати по-англійськи грамотно».

Відео та інтерактивні додатки

На відпочинку я б не радила захоплюватися повнометражними фільмами або серіалами (той ще наркотик, гірше насіннячок!) Коли є час, дивіться що-небудь невелике: відеоогляди, відеоподкасти, уроки англійської на Youtube, кліпи улюблених пісень, мультфільми. На сайті FluentU ви знайдете багато коротких захоплюючих відео.

Гарною підмогою стануть всілякі додатки для мобільних телефонів: як спеціальні для вивчення англійської мови, так і розважальні, а випущені англійською мовою. Ігри, головоломки, кросворди, вікторини — все, що припаде до смаку!

  • Пропоную вам збірка корисних додатків у статті «28 кращих програм для вивчення англійської мови на Android і iPhone».

Комп’ютерні ігри, до речі, прекрасно розвивають. Гра «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану» допомогла мені в старших класах, а зараз я таким же чином шліфую свій іспанська, граючи іноді в «Принца Персії».

Отже, підіб’ємо підсумки. Щоб не журитися з приводу того, як складно вам стало говорити після перерви, зробіть англійська вашим хобі. Літня практика не повинна бути занадто нудною і серйозної — віддавайте перевагу легким ігровим варіантам. Не беріться за всі способи, перелічені в статті, не звалювати на себе занадто багато. Досить вибрати 1-2 способу, які одночасно будуть і цікаві, і не обтяжливі. А поки бажаю приємного відпустки! Побачимося на заняттях!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>