In Учням By Марія

Як зрозуміти мову?

Дуже часто людина впевнений на 100%, що вона володіє мовою і його лексикою зокрема. Але тут можуть бути свої підводні камені. Якщо людина самостійно займався вивченням мови, у нього просто може бути неправильно поставлена ​​вимова. У такому випадку не дивно, що він абсолютно нічого не розуміє!

Або ж людина розуміє кожне слово в реченні, але не розуміє самої суті, сенсу сказаного. Той, хто хоч раз відкривав англійський словник, прекрасно знає, що в одному слові може бути від одного і до тридцяти, а то й більше переказів і еквівалентів російською мовою. І це ще без згадки різних словосполучень. Тому я не раджу заучувати один варіант перекладу слова, необхідно прочитати всі варіанти, щоб зрозуміти суть, відчути слово! Точно так само ви поступово почнете відчувати пропозицію цілком. Також в цьому вам може допомогти репетитор або різні розмовні клуби з native speakers (носіями мови), де ви поступово почнете розуміти, про що з вами говорять. Головне — активно брати участь.

Звичайно ж, кожному допомагають такі перевірені методи як аудіо- і відеоматеріал. Можна купити диск або касету і слухати його по дорозі на роботу, навчання. Можна вчити мову в задоволення — дивитися улюблений фільм мовою оригіналу. Тут важливо підібрати відповідний метод саме для вас. Можна перший раз подивитися фільм з субтитрами, зупиняючи його після кожного незрозумілого слова і записуючи його. Особисто мені такий перегляд не в задоволення. Краще перший раз попрацювати над незнайомою англійської лексикою, вивчити її — і дивитися вдруге, вже все розуміючи і пишаючись собою! Субтитри обов’язково повинні бути англійськими, оскільки росіяни забирають усю вашу увагу, і ви перестаєте думати. У будь-якому випадку ви легко можете придбати різноманітні аудіо-відеоматеріали або знайти їх в інтернеті.

Дуже важливо читати книги. Виберіть для себе улюблену і цікаву книжку і прочитайте її в оригіналі. Працювати з нею можна за вищевказаною схемою або як вам зручно. Слова необхідно виписувати. Якщо всі слова намагатися запам’ятати на слух — у вас, звичайно, може і вийде. Але ви навряд чи згадайте хоча б 50% з них вже на наступний день. І ви ніяк не зможете себе перевірити.

Якщо є можливість — було б прекрасно поринуть в мовне середовище. Познайомитися з новими людьми, побачити іншу культуру і менталітет, почути їх манеру говорити, вивчити молодіжний сленг. Зараз є безліч курсів з вивчення англійської, що пропонують курси закордоном, в серці проживання мови. Це можуть бути незабутні кілька місяців вашому житті! А можна просто намагатися якомога частіше подорожувати. Причому самостійно, щоб ніхто не збивав з «шляху істинного», так як ви приїхали мову вчити, а не спілкуватися зі своїм другом по-російськи. Ви можете поїхати в такі європейські країни, де зможете порозумітися з місцевими жителями виключно англійською і не отримаєте сніданок до тих пір, поки не сформулюєте чітко чого хочете. У таких турах без особливої ​​організації, гіда і харчування завжди спрацьовує інстинкт виживання і самозбереження.

Якщо ж такої можливості немає — ви можете завести собі друзів закордоном і намагатися якомога частіше з ними спілкуватися. Також існує багато спеціалізованих чатів, де люди вивчають мови (наприклад, busuu.com), де можна кожен день спілкуватися з новою людиною і, якщо буде важко, прямо в чаті є словник, який буде вам в помощь!

Намагайтеся використовувати будь-яку можливість для спілкування англійською! Зустріч іноземних друзів, випадкове знайомство, подорожі, інтернет, чати і так далі. Чим більше практики ви будете мати, тим швидше до вас прийде розуміння мови і самих людей, які їм повсякденно користуються. Адже їхня культура і менталітет також залишають свій слід на процесі розвитку мови.

Мова живий. Деякі слова народжуються, а деякі вмирають. Сленг поповнюється все новими і новими словами. Щоб іти в ногу з часом, потрібно читати газети і журнали, дуже корисно дивитися новини. Ви почуєте нові вирази та словосполучення. Слухайте гарні пісні. Переводите їх, намагайтеся зрозуміти їх суть.

Пам’ятайте, мова живий. І його потрібно відчувати. Ну а ми, викладачі, прийдемо до вас на допомогу!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>