In Матеріали By Дар'я

Як зробити комплімент англійською мовою

Стосунки чоловіка і жінки є одними з найбільш цікавих і обговорюваних у всіх країнах світу, величезна безліч трактатів і книг присвячено тому, як домогтися розташування протилежної статі. Але не будемо заглиблюватися в настільки серйозні і, як нам здається, нерозв’язані одним механізмом питання. Поговоримо про приємне: про те, як намалювати посмішку на обличчі проходить повз дівчини, як висловити свою симпатію вже давно нравящейся дамі, як змусити серце чоловіка розтанути, а саме про компліменти, які використовуються в англійській мові. До речі, англійці вважаються одними з найбільш важливих людей на планеті.

Найприємніше і красиве слово в будь-якій мові — це комплімент.

Види компліментів англійською мовою залежно від ситуації

Слід пам’ятати деякі нюанси, завдяки яким ви зможете зробити об’єкту симпатії приємний і, головне, доречний комплімент. На перший погляд, зробити це абсолютно нескладно, проте вам знадобиться небагато інтуїції і винахідливості. Отже, в залежності від того, присвячений Чи комплімент чоловікові або жінці, одного чи статі робить комплімент (complimenter) і отримує його (complimentee), комплімент це малознайомій людині або, навпаки, близькому, діловому партнеру в робочій атмосфері або комплімент при спілкуванні в неформальній обстановці, буде використовуватися різна лексика. Наприклад, у невимушеній дружній бесіді запросто можна сказати: «I like your shoes» або «Your new haircut is great». І, навпаки, в більш суворої, формальній обстановці доречно буде використовувати більш стримані компліменти, що безпосередньо стосуються роботи, такі, як «Nice job!» Або «Well done!».

Також має значення, комплімент чого ми хочемо зробити: зовнішності, поряд (appearance, attire), характером або якостям особистості (character, personality), яким-небудь вмінням людини (abilities, traits, performance), майну (possessions), це може бути вираження власних почуттів по відношенню до того чи іншого людині (emotions, feelings) або ж це може бути просто акт ввічливості (politeness).

Якщо ви приходите до кого-небудь в гості, то можна зробити комплімент речей, якими володіє людина, абстрактно: «You have a beautiful home» або більш конкретно: «I love this chandelier!».

Комплімент бізнес-партнеру, зроблений в ході ділової бесіди, буде вважатися формальним (formal). Навіть в робочій обстановці компліменти не можуть бути зайвими. Якщо ваш партнер прекрасно виконав свою роботу, чому б просто не сказати йому про це? Комплімент, зроблений вами за романтичною вечерею приголомшливою дівчини, що сидить навпроти, буде неформальним (informal).

Слова-компліменти для чоловіка і для жінки відрізняються. Так, використовуючи недоречний комплімент, можна не тільки виявитися незрозумілим, але й отримати ляпаса. Наприклад, слово handsome, що означає «привабливий», використовується виключно стосовно чоловіків.

Так заведено, що чоловікам набагато рідше доводиться приймати компліменти, проте це зовсім не означає, що ці жести прояви симпатії їм неприємні. Чоловіків можна похвалити за силу (strength): «You are so strong (fearless, powerful)», за розум (intelligence): «You are very smart (intelligent)», «You are such a gentleman», і звичайно ж, за зовнішність (appearance): «You are handsome (seductive)» або «This suite looks stunning». Тобто акцент завжди необхідно робити на його мужність (manhood).

Враховуючи ввічливість англійців, які дуже люблять говорити компліменти в бесіді з будь-якою людиною, це може бути щось ненав’язливе, наприклад: «You do not look your age at all», «I admire your ability to do something» або «You ‘ re great at doing something «,» It’s a pleasure to deal with you «.

Що стосується компліментів зовнішності, то тут слід бути більш винахідливим. Приміром, для знайомства з дівчиною можна використовувати такі фрази, як: «Do angels use underground?» («Хіба ангели користуються метро?» — Прихований підтекст, дівчина така гарна, що її порівняли з ангелом), «You’ve got devilishly beautiful smile «(у вас диявольськи красива посмішка).

У 90% випадків використання компліментів в англійському, як і в будь-якому іншому мовою, до складу фрази входять «I love» або ж «I like» («мені подобається»).

Про те, як робити компліменти і відповідати на них, можна дізнатися в наступному відео:

Transcript

Реакція і відповіді на компліменти англійською мовою

Що може зробити людина, яка отримала комплімент? Він може як погодитися і подякувати співрозмовника, так і утриматися від будь-якої оцінки себе. Таким чином, відповіді на компліменти можуть бути прийняттям компліменту acceptance, згодою з ним agreement, відмовою rejection і незгодою з компліментом disagreement. У відповідь реакцією на комплімент може бути здивування, наприклад:

— You look great today! — Ти виглядаєш чудово сьогодні!
— Really? Just as always. — Правда? Начебто, як звичайно.

Якщо комплімент стосується виконання якої-небудь роботи, то ввічливим відповіддю буде вказати і на старання інших людей, які брали участь у ній, наприклад:

— Well done! — Молодець!
— Thank Stacy, she helped me a lot. — Дякуйте Стейсі. Вона мені сильно допомогла.

Варіантом відповіді на комплімент може бути відповідь комплімент:

— I did not know that you are such a perfect driver! — Я не знав, що ти так чудово водиш машину!
— Oh, thanks, but I think you are better one. — Дякую, але думаю, у тебе виходить це краще.

Звичайно ж, у різних культурах будуть різні реакції на ті чи інші компліменти. Наприклад, американська статистика говорить про те, що жінки більш схильні робити (to pay compliments) і отримувати компліменти (to receive compliments), ніж чоловіки.

Далі до прослуховування пропонується аудіо, в якому ви зможете спостерігати реакцію людей на найрізноманітніші компліменти.

Чого слід уникати, роблячи компліменти англійською мовою

Комплімент є одним з найкращих засобів отримати прихильність оточуючих людей. Випадково кинутий комплімент може бути прекрасним початком будь-якої розмови, слід лише знайти об’єкт, на якому ви хочете сфокусуватися.

Намагайтеся уникати компліментів, що стосуються структури тіла (physical attributes), ваги (weight) і т. Д. Навіть ваші слова, що виражають найбільш приємні порівняння, можуть бути інтерпретовані невірно, так що будьте уважні. Намагайтеся робити компліменти в основному речей і предметів (inanimate), і ви однозначно досягнете свого. Однак пам’ятайте, що невід’ємною частиною будь-якого компліменту є щирість (sincerity in giving compliments).

І звичайно ж, слід пам’ятати, що комплімент — прояв уваги і симпатії до людини. Завжди необхідно знати міру, інакше можна здатися нав’язливим, і ваші компліменти НЕ прозвучать щиро.

Підводячи підсумки вищесказаного, пропонуємо виконати наступну вправу, в якому необхідно визначити, який комплімент підходить ситуації.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>