In Матеріали By Вікторія

Як вчити англійську за фільмами: корисні поради

Як тільки ми починаємо вивчати англійську, нам відразу ж кажуть: «Дивись фільми! Тільки так ти зможеш вивчити мову ». Ми чесно починаємо дивитися кіно і через кілька хвилин розуміємо, що нічого не розуміємо, вимикаємо відео і твердо переконуємося в тому, що дивитися фільми англійською ми не будемо ніколи. Чи знайома вам така ситуація?

Насправді дивитися фільми можна і потрібно. І для того, щоб був результат, нам треба поставити конкретну мету перегляду. Підтягнути мову — це не мета, точніше, це може бути метою хіба що, якщо у вас рівень Proficiency. Ставте досяжні цілі: поповнити словниковий запас, поліпшити навик listening, поліпшити вимову, вивчити фрази з розмовної мови та інше. У цій статті ми розберемося з кількома конкретними цілями: для яких рівнів вони підходять, і які фільми рекомендується подивитися.

Почнемо спочатку. Чи потрібно дивитися фільми, якщо ви тільки почали вивчати мову? Так, потрібно. Перегляд відео на рівні Beginner зводиться до двом цілям:

  1. Поповнити словниковий запас.
  2. Отримати уявлення про «звучанні» англійської мови.

Щоб поповнити словниковий запас, потрібно вибирати невеликі відео, не більше 10 хвилин, які носять навчальний або рекламний характер. У таких відео ви цілком зможете почути кілька слів і запам’ятати їх. Вдалим поєднанням відео з граматикою, відмінно зрозумілим на початковому рівні, є старий англійський мультфільм Muzzy in Gondoland. Його можна дивитися невеликими «порціями». Лексика і граматика наростають від простого до складного. Кращого освітнього мультфільму англійською, на мій погляд, поки не придумали.

Щоб отримати уявлення про англійської інтонації, можна дивитися (або слухати) що завгодно, але зверніть увагу — БЕЗ розуміння. Після перегляду треба спробувати інтонаційно повторити фразу, використовуючи просто набір звуків. Розуміння змісту на цьому етапі не так важливо. Така практика дозволить вам вже з самого початку оволодіти англійської інтонацією, яка досить сильно відрізняється від інтонації російської мови.

Якщо у вас рівень Elementary, ви можете переглядати відео з тими ж цілями, що і Beginner, проте на цьому рівні додається ще дві мети:

  1. Зрозуміти будова речень і використання часів.
  2. Попрацювати над найчастішими помилками (в лексиці, граматиці і вимові).

Обидві цілі досяжні завдяки перегляду серіалу Extra. Актори кажуть виразно і повільно, головний герой постійно потрапляє в кумедні ситуації через те, що плутає значення слів або неправильно їх вимовляє. Можна добре поповнити словниковий запас, підтягнути граматику та вимову. Рекомендую. Також можна дивитися діснеївські мультфільми (Aladdin, The Jungle Book) або просто дитячі мультиплікаційні фільми, наприклад Peppa Pig.

Якщо у вас рівень Pre-Intermediate, ви можете перейти до простих фільмів та серіалів. Цілі залишаються ті ж. Однак якщо ви дивитеся фільм, не намагайтеся зрозуміти кожне слово, намагайтеся зрозуміти загальний зміст і записати не менше 10 нових фраз з фільму чи серіалу. Перегляд без запису і повторення не дасть практично ніякого результату. Найкраще починати з тих фільмів, які ви вже подивилися російською і добре знаєте, про що в них йдеться. Тут можна сміливо брати майже всі голлівудські фільми, наприклад The Holiday, або подивитися старий добрий серіал ALF.

Якщо у вас рівень Intermediate, додавайте дві нові цілі:

  1. Розвинути вміння listening.
  2. Вивчати розмовну англійську.

Для поліпшення сприйняття мови на слух корисно до невеликих шматочках відео застосовувати вправу Ben Franklin exercise. Щоб зрозуміти, в чому сенс вправи, рекомендую подивитися наступне відео

Якщо у вас рівень Upper-Intermediate і вище, тут можна вибирати практично будь-які фільми та серіали. Важливо пам’ятати, яка мета перегляду, і не просто дивитися, а працювати з фільмом. Починаючи з цих рівнів, можна влаштовувати обговорення фільмів англійською. Для цього не обов’язково записуватися в розмовні клуби. Досить зібрати кілька друзів з таким же рівнем знання англійської мови, подивитися фільм, скласти питання для обговорення і вибрати кілька складних слів або фраз (бажано з перекладом і транскрипцією), з якими ваші друзі ознайомляться до початку перегляду. Ваш домашній клуб готовий!

Найкраще дивитися фільми з англійськими субтитрами, таким чином, якщо ви не розчули якесь слово, його можна побачити в текстовому варіанті і перевести, якщо вам це слово зустрілося вперше. Дуже зручно дивитися фільми на сайті ororo.tv, оскільки там не тільки зібрані серіали і фільми з субтитрами, але також є і спеціальна функція: якщо навести мишкою на слово, відразу ж з’явиться його переклад. Ви можете дивитися безкоштовно будь серіали, але не більше однієї години на добу. Також присутній ліміт на кількість переведених слів. В цілому, для навчання однієї години на добу цілком достатньо, але якщо ви хочете дивитися більше серій або мати можливість дивитися фільми, можна придбати платний аккаунт. Я користуюся цим сайтом вже досить давно і використовую безкоштовний акаунт, так як після двох серій трансляція відключається, і це страхує вас від «засіжіванія» з улюбленим серіалом до самого ранку. На сайті є всі відомі серіали англійською мовою, і якість відео дуже гарне. Спробуйте почати дивитися відео англійською з цього сайту.

  • Якщо ви не впевнені, з чого почати, який рівень вибрати, то раджу пройти наш авторський тест на визначення рівня знань.

Також хотіла б привести таблицю, в якій зібрані рекомендації до перегляду фільмів і серіалів за рівнями. Визначайте свій рівень, вибирайте серіал або фільм за інтересами і вперед, скоряйте англійські вершини! 🙂

Назва фільму / серіалу Рекомендований рівень Особливості
Muzzy in Gondoland Beginner Підходить для ознайомлення з базовою лексикою і граматикою
Extra Elementary Тренує граматику та вимову, дозволяє збільшити словниковий запас
Aladdin Elementary Тренується вимова, збільшується словниковий запас
The Jungle Book Elementary Тренується вимова, збільшується словниковий запас
Peppa Pig Elementary Тренується вимова, збільшується словниковий запас
Tangled Pre-Intermediate Тренується вимова, збільшується словниковий запас, розмовна англійська
The Holiday Pre-Intermediate Тренується вимова, збільшується словниковий запас, розмовна англійська
ALF Pre-Intermediate Тренується вимова, збільшується словниковий запас, розмовна англійська
Freaky Friday Intermediate Тренується вимова, збільшується словниковий запас, розмовна англійська
The Princess Diaries Intermediate Тренується вимова, збільшується словниковий запас, розмовна англійська
Singing In The Rain Intermediate Величезна кількість ідіом, класичний правильний англійську мову, показана робота з вимовою
You’ve got mail Intermediate Розмовна англійська, поповнюється словниковий запас
Forrest Gump Intermediate Розмовна англійська, поповнюється словниковий запас
Glee Upper-Intermediate Мюзикл, розмовна англійська
Sex And The City Upper-Intermediate Розмовна англійська, багато складних слів і фраз
Doctor Who Upper-Intermediate Розмовна англійська, багато складних слів і фраз, швидка мова, різні акценти
Desperate Housewives Advanced Розмовна англійська, багато складних слів і фраз
House MD Advanced Розмовна англійська, медична лексика
The Big Bang Theory Advanced Розмовна англійська, швидка мова, багато нової складної лексики

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>