In Учням By Вікторія

Як вивчити іноземну мову

Ось універсальні поради, які сформують спільне розуміння того, як слід вчити мову, щоб домогтися відмінного результату.

 1. Проводьте більше часу з мовою
  Найважливішим фактором є ступінь заглибленості в мову. Чим більше ви проводите часу з мовою, тим швидше ви вчитеся. Це значить, ви повинні або читати (reading), або писати (writing), або слухати (listening), або говорити (speaking), або вчити слова і фрази (learning words and phrases) іноземною мовою. І це не означає сидіти на уроці і дивитися у вікно або слухати інших учнів, які самі ще не вміють говорити, або слухати граматичні пояснення рідною мовою. Це означає «включатися» в досліджуваний мову.
 2. Слухайте і читайте щодня
  Завантажте в плеєр зразки мови і слухайте їх, як тільки представляється можливість. Якщо ви тільки починаєте вивчати мову, читайте очима те, що слухаєте (для цього можна використовувати аудіокниги або сучасні підручники, наприкінці яких є tapescrips). Слухаючи і читаючи, ви будете звикати до мови. Годину заняття читанням і аудіюванням прирівнюється до декількох годин занять у класі.
 3. Приділяйте особливу увагу словам і фразам
  Словниковий запас (vocabulary) — один з двох аспектів мови, без якого ви ніколи не зможете говорити (другий — граматика). Звертайте уваги на нові слова та їх використання в реченні. Виписуйте і заучуйте їх разом з сусідніми словами (collocations). Якщо ви читаєте на комп’ютері, складайте списки слів в Word або в блокноті. Не переживайте, якщо поки не можете швидко говорити і писати, витрачаєте час на підбір слова — це нормально. Зате ви вже почали розширювати свій словниковий запас.
 4. Несіть відповідальність за вивчення мови
  Якщо ви не хочете вчити мову, ви його і не вивчите. Якщо хочете — контролюйте процес. Виберіть область інтересів, в якій ви розбираєтеся або хочете розібратися. Шукайте слова, які вам допоможуть слухати і читати. Не чекайте, поки хтось інший навчить вас мові. Відкривайте для себе мову самі, говоріть і пишіть на ньому, якщо хочете. Викладач не навчить вас швидкого мовлення, цього домогтися можете тільки ви самі.
 5. Насолоджуйтесь вивченням мови
  Не турбуйтеся про те, що ви змогли, а чого не змогли запам’ятати. Це не важливо. Ви вчитеся і займаєтеся саморозвитком. Мова поступово ставатиме зрозуміліше, але ви самі не можете контролювати цей процес. Просто сидите і насолоджуйтеся. Але знайте, що виробляєте потрібний обсяг мови. Тоді ваше ставлення до вивчення буде позитивним, що позитивно позначиться на результаті, і ви швидко досягнете успіху у вивченні!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>