In Матеріали By Аліна

Що таке Stand-up Comedy і з чим його їдять

Є безліч видів гумору: пародія (parody), іронія (irony), сатира (satire), анекдот (joke), каламбур (wordplay or pun). Гумор може бути представлений у вигляді пантоміми (pantomime), ситуаційної комедії (sitcom), замальовки (sketch) або навіть опери (opera). Але окремо мені хотілося б виділити такий формат гумору, як Stand-up comedy (не плутати з Comedy Club). Коміки (comedians) виступають перед живою аудиторією з авторськими монологами (routine), короткими жартами (one-liners) і замальовками (sketches) на різні теми. Але вищий пілотаж — імпровізація з залом і вміння давати гідну відповідь Хеклер, вони ж hecklers, вони ж глядачі, перебивають виступ коміка питаннями та коментарями.

Якісний стендап — це мистецтво, адже хороший комік не тільки веселить народ, а й змушує замислитися над гостросоціальними питаннями. А скільки чудових комедійних акторів подарував нам stand-up! Джим Керрі, Робін Вільямс, Едді Мерфі, Вупі Голдберг, Білл Мюррей, Вуді Аллен — і це тільки початок списку.

Світ стендапа славиться своєю різноманітністю. Обов’язково знайдеться комік, чиї жарти приведуть вас у захват, і ви скажете: «Та це ж про мене!» Звичайно, не всі коміки однаково хороші. Мені б хотілося виділити декількох, їх виступи можна використовувати у вивченні англійської мови.

Не буду розповідати вам про таких гуру стендапа, як Джордж Карлін (George Carlin) і Луї Cи Кей (Louis CK). Зосередимося на НЕ таких відомих, але не менш гідних уваги, комік.

 1. Незграбний і невпевнений у собі, але дуже милий Майк Бірбіглія (Mike Birbiglia). Розповідаючи про свої невдачі і кумедні випадки із життя, він точно змусить вас посміхнутися.

  I was on the subway the other day, and the guy next to me was crying over a book. He was actually crying. So, I leaned over and said «You do not know how to read, either?»

  Якось раз я їхав у метро, ​​а хлопець, який сидить біля мене, плакав над книгою. Він дійсно плакав. Я нахилився до нього і запитав: «Ти теж не вмієш читати, так?»

 2. Дуже непоганий комік — британець Ріккі Джервейс (Ricky Gervais).

  Where there’s a will, there’s a relative.

  Де заповіт, там і родич.

 3. Для бажаючих ближче познайомитися з ірландським акцентом є виступаючий в образі похмурого мізантропа Ділан Моран (Dylan Moran).

  I can not swim. I can not drive, either. I was going to learn to drive but then I thought, well, what if I crash into a lake?

  Я не вмію плавати. Водити я теж не вмію. Я збирався навчитися водити, але потім подумав, а раптом я впаду в озеро?

 4. Наступним номером нашої «програми» стане Деметри Мартін (Demetri Martin) — нестандартний комік, який використовує музичні інструменти та іншої реквізит на своїх виступах.

  It is illegal to yell «fire» in a crowded theater. If there is a fire, yell something else instead, like «Flames!» Or «Smoke maker!» Or «Bad hot!»

  Закон забороняє кричати «пожежа» в людному місці. Якщо виникла пожежа, кричите щось інше, наприклад «Полум’я!», Або «Джерело диму!», Або «Дуже гаряче!»

 5. Не можу не згадати Джима Геффігана (Jim Gaffigan) — добродушного батька багатодітного сімейства, частенько рассуждающего про своїх дітей, ліні і любові до їжі.

  It is amazing how email has changed our lives. You get a handwritten letter in the mail today and think «What the? … Has someone been kidnapped?»

  Дивно, як електронна пошта змінила наше життя. Ви отримуєте рукописний лист поштою сьогодні і думаєте «Що за …? Когось викрали? »

 6. Британець Джиммі Карр (Jimmy Carr) дуже любить чорний гумор, гру слів і майстерно справляється з hecklers.

  When you eat a lot of spicy food, you can lose your taste. When I was in India last summer, I was listening to a lot of Michael Bolton.

  Якщо є багато гострої їжі, можна втратити смак. Коли я був в Індії минулого літа, я частенько слухав пісні Майкла Болтона.

 7. Білл Косбі (Bill Cosby) — один з коміків, що стоять біля витоків стендапа. Це один з небагатьох чорношкірих коміків, який не жартує з приводу раси. Ще одна особливість його виступів — про шкідливі звички Білл говорить виключно в негожому тоні.

  I recently turned fifty, which is young for a tree, midlife for an elephant, and ancient for a quarter miler, whose son now says, «Dad, I just can not run the quarter with you anymore unless I bring something to read. »

  Нещодавно мені виповнилося 50, що вважається молодим віком для дерева, середнім для слона, але зовсім древнім для бігуна на дистанцію у чверть милі, чий син тепер каже «Тату, я буду бігати з тобою тільки в тому випадку, якщо візьму з собою що- то почуття ».

 8. На третьому місці розташувався веселий хлопець індійсько-американського походження на ім’я Азіз Ансарі (Aziz Ansari) з невеликою фантазією на тему «Якби шлюб не існував, як виглядало б пропозицію хлопця провести залишок життя разом». Жарт взята з шоу «Buried alive», яке було визнано одним з кращих стендап виступів 2013 року.

  Useful phrases
  An arrangement Домовленість
  A doll Лялька
  A ring Кільце
  A priest Священик
  Tiny Крихітний
  To get married Женитись, вийти заміж
  To hang out Проводити час, веселитися
  To eat a slice З’їсти шматочок
  To keep doing Продовжувати робити щось
  To swear to God Клянусь Богом
  Tax purposes Виходячи з цілей оподаткування
 9. Друге місце по праву дістається Еллен Дедженерес (Ellen DeGeneres), вона одна з найдостойніших жінок в стендап. Цікаве міркування з шоу «The beginning» про те, що думає муха, дивлячись у дзеркало.

  Useful phrases
  A good listener Вміє слухати
  A fly Муха
  A mirror Дзеркало
  A newsletter Інформаційний бюлетень
  To be attracted to Бути небайдужим до
  To look familiar Здаватися знайомим
  To roll up Згортати
  To stay still Не рухатись
  Are you mocking me? Ти знущаєшся?
  What’s wrong with us? What’s the matter with us? Що з нами не так?
 10. Джеррі Сайнфелд (Jerry Seinfeld) — один з кращих коміків сучасності, автор «комедії спостережень» (міркування про повсякденне життя, зрозумілі широкій аудиторії). Нижче надано приклад такого стендапа (з виступу «I’m telling you for the last time»), в якому Джеррі жартує про супермаркетах, кавунах без насіння і молоці.

  Useful phrases
  An aisle Ряд
  A race against the clock with the expiration date Гонки на час з терміном придатності
  A freaky thing Страшна річ
  Easily accessible exit Легкодоступний вихід
  Food is so complicated as an adult Їжа така складна річ, коли ти дорослий
  Gene splicing З’єднання різних генів
  In the vicinity Приблизно
  No way out Безвихідна ситуація
  The definite exact day Точний день
  The protein, the carbs, the fat content Білки, вуглеводи, вміст жиру
  To be impressed with Впечатляться чимось
  To break down Порушувати, погіршувати
  To devote oneself to Присвячувати себе
  To devote money to the studies Віддавати гроші на дослідження
  To fake Прикидатися, імітувати
  To find challenging Знаходити скрутним
  To get back to normal life Повертатися до нормального життя
  To get something in some flavor Одержувати щось (продукт) з якимось смаком
  To hack way through Прокладати шлях
  To hold up to the light Тримати на світлі
  To roll down Котити, скачувати
  To scare the hell out of somebody Налякати до чортиків
  To take a chance Ризикнути
  To tip off Попереджати, інформувати
  To try to get out of Намагатися вибратися з
  To work on AIDS, cancer, heart disease Працювати над проблемами СНІДу, раку, серцевою недостатністю
  Way in the back У самому кінці

Такий ось він — великий і могутній світ стендапа. Можливо, вам не з першого разу вдасться розпізнати і оцінити жарт. Може навіть і не з третього. Але це ще не привід здаватися, не так?

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>