In Учням By Олександра

Що «гальмує» нас під час вивчення англійської мови?

Отже, уявімо, що ми є людьми, які нарешті вирішили вивчати іноземну мову, і вибрали англійську. Які будуть перші кроки 90% учнів? Ми вибираємо курси, які викликають найбільшу довіру, і слухаємо розповіді менеджерів про те, як вже через місяць (максимум два) ми всі побіжно будемо говорити по-англійськи. Як правило, нам рідко повідомляють, що вивчення мови — це так само індивідуально, як підібрати зручні туфлі. До групи може прийти 10 учнів з нульовим рівнем знань, і в результаті троє з них вже через пару місяців будуть прекрасно орієнтуватися в мові, п’ятеро будуть рухатися середніми темпами, ну а парочка точно і не зрушиться з місця за ці два місяці. І це зовсім не говорить про інтелектуальні здібності учнів, а лише про психологічної схильності до вивчення мов. Тим не менш, навіть самого закоренілого скептика і прагматика можна навчити говорити іноземною мовою досить швидко. Отже, ми не буде гнатися за надрезультати і поставимо собі наступну мету: вивчити англійську мову за рік, почавши з нульового рівня підготовки. Чи реально вивчити англійську мову за рік? Цілком, якщо приділяти цьому належну увагу, а також, якщо вміло уникати перешкод, які заважають нам вчитися. Що стоїть на шляху бажання швидко вивчити мову? Саме про це я хочу розповісти у своїй статті.

Варто почати з того, для яких цілей вам необхідний іноземну мову. Якщо він потрібен вам лише для безперешкодного спілкування в побуті, на роботі і в англомовній країні, то не варто з перших уроків заглиблюватися в усвідомлення складних граматичних та лінгвістичних проблем. Вам просто-напросто не потрібно знати яка структура слова, чому немає таких же відмінків, як у російській мові, і як одне і те ж слово може мати сотню значень. Однією з найбільших помилок людей, які тільки починають вчити мову, є нескінченне слово «чому». Запам’ятайте, всі мови світу різні, структура їх різна, і вам не потрібно знати відповіді дуже багато хто з ваших «чому», так як вони лише ускладнять ваш шлях до запам’ятовування лексики та володінню нею без проблем. Як тільки ви, не будучи філологом, лінгвістом або перекладачем, почнете копатися в деталях мови, ви тут же відкинете себе в самий початок вашого навчального шляху. Отже, початківці не вдаються у подробиці, полегшуючи собі самим процес вивчення мови.

Ще однією, не менш важливою причиною є відсутність реального повсякденного мовної практики — коли ви повинні говорити, задавати питання, виражати емоції, миритися і сваритися, міняти колесо свого авто або ж купувати ліки від укусів комарів, використовуючи тільки іноземну мову. Якщо такої практики немає, то мову ви навряд чи вивчите досконально. Тому що двох-трьох занять в групі або з репетитором не достатньо, щоб навчиться думати англійською мовою. Тому я завжди настійно рекомендую своїм учням шукати іноземних друзів, спілкуватися хоча б в соцмережах, в скайпі, по листуванню, але робити це регулярно. Безумовно, якщо учень може дозволити собі провести якийсь час в англомовній країні — це вищий пілотаж мовної практики.

Практика, практика і ще раз практика! Не потрібно вести нескінченні словники та заучувати слова списками напам’ять — ви ніколи не будете використовувати такий багаж. ГОВОРИТЕ! З друзями, батьками, своїм собакою, своїм відображенням у дзеркалі, зі своїм погано промовистою (але все-таки промовистою англійською) бойфренд з Мадрида. Англійська повинен стати невід’ємною частиною вашого життя, а не займати 6:00 на тиждень.

Зрозуміло, крім практики існують і інші проблеми. Наприклад, як запам’ятати граматичні правила? По-перше, важливо розібратися з тим моментом, які правила нам необхідні, а які запам’ятовувати не обов’язково. Адже багато що запам’ятовується саме в процесі живої розмови, і часто люди правильно будують пропозиції, спираючись не на правила, а на свою інтуїцію, яка запам’ятала, як це вже вимовляли раніше. Тобто, щоб полегшити розуміння граматики, потрібна практика мови. Якщо ми з вами подумаємо про те, як зароджувалися мови, то ми зрозуміємо, що жодна мова не створювалася за правилами. Мова — засіб спілкування, і придумували його звичайні люди, коли намагалися пояснити один одному щось дуже важливе. Т. е. Спочатку люди говорили, а потім вже з величезного багажу слів і виразів сформувалися норми і правила.

Говорити з першого дня навчання дуже важливо — це як з маленькими дітьми. Адже всі діти просто повторюють за мамою, нікому з нас в піврічному віці мама не говорила про підмет і присудок. Люди, які вчать нову мову — це ті ж малюки, які вчаться у своїх мам.

Крім розмовної практики потрібна і слухова. Потрібно слухати якомога більше англомовних текстів, пісень, аудіокниг, ток-шоу, новин, дивитися фільми і різні передачі англійською мовою. Спочатку ви нічого не будете розуміти, але слухова пам’ять все запам’ятає, і на тому етапі, коли у вас вже буде невеликий словниковий запас, ви, з радістю для себе, усвідомлюєте, що подібна діяльність більше не викликає труднощів, і що «Грозовий перевал» в оригіналі набагато цікавіше, ніж перекладений на російську мову.

Таким чином, з усього вищесказаного можна сміливо зробити висновок, що без мовної практики навіть найкращий викладач не зможе навчити вас говорити і розуміти іноземну мову. Ви повинні пам’ятати, що починаючи цей недовгий шлях вивчення мови (всього 1 рік) 50% роботи вам доведеться виконувати самостійно і заповнити своє життя іноземною мовою протягом цього року по максимуму. Все можливо за короткий час, а англійський — не самий складний мову! Удачі всім початківцям!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>