In Учням By Інна

Читання англійською мовою

Читання англійською мовою як один з аспектів вивчення грає важливу роль і заслуговує особливої ​​уваги. У процесі читання ми не тільки поповнюємо свій словниковий запас, застосовуємо отримані знання в області граматики, але і знайомимося з культурою країни досліджуваної мови.

Про користь читання англійською мовою

Про користь читання ми чули з самого дитинства. Хтось не любить читати, знаходячи цей процес стомлюючим і марним, а хтось, навпаки, не уявляє собі життя без книги. Любителів читання відрізняє красива, грамотна мова. У процесі читання тренується зорова пам’ять, а при читанні вголос — ще й слухова, що не можна не враховувати при вивченні англійської мови. Читання англійською мовою також сприяє розвитку мовної здогадки, яка стане незамінним помічником у реальних умовах спілкування, при відсутності можливості використовувати словник.

Основна функція читання англійською мовою — це все ж розширення словникового запасу учня. Незнайомі слова представлені в контексті, що в значній мірі покращує запам’ятовування їх значень, а заучування напам’ять уривків тексту навіть покладено в основу одного з методів вивчення англійської мови.

Важлива роль у процесі читання англійською мовою приділяється використанню словника. Невеликий словник навряд чи стане ефективним помічником, тому що в ньому не завжди можна знайти потрібне значення. Альтернативним вирішенням цієї проблеми може бути використання електронних словників. Не варто нехтувати і складанням власного словничка незнайомих слів.

Що читати англійською мовою

У наш час друкованих видань цілий океан, і вони цілком доступні кожному. Щоб читання англійською мовою було в задоволення, текст повинен бути правильно підібраний виходячи з інтересів учнів, і, звичайно ж, рівня володіння англійською мовою.

На перших етапах для читання англійською мовою підійдуть адаптовані тексти, з відсотковим вмістом незнайомих слів не більше 10-15% (про них ви можете прочитати в статті «Адаптовані книги англійською мовою»). Дотримання цієї умови дозволить підтримати інтерес до процесу читання і зробить його більш ефективним. На більш просунутих етапах для читання підійде оригінальна література зі складною лексикою і складними граматичними оборотами.

В якості зразків сучасної живої мови можна використовувати газетні та журнальні статті англійською мовою, свіжі номери яких ви без зусиль знайдете в Інтернеті. А якщо не знаєте, де шукати — відкрийте нашу статтю «Газети і журнали англійською мовою». Читання періодичних видань не тільки розширить словниковий запас, а й дозволить дізнатися, чим живе англомовний світ, що його хвилює.

Читання англійською мовою на різних етапах знайомить учня з літературною мовою як з найбільш складним варіантом англійської, робить мову більш багатою і правильною, і, крім того, це надзвичайно захоплюючий і пізнавальний процес.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>