In Учням By Вікторія

Хочу вивчити англійську мову

Можна тисячу разів повторювати, що англійська мова — це мова міжнаціонального спілкування і ділової сфери. Можна мільйон разів говорити, що англійська мова потрібна всім … Ну, якщо не всім, то людям, що прагнуть вигідніше виглядати на ринку праці або тим, хто хоче без проблем розуміти представників інших національностей. Про важливість англійської мови в сучасному світі написано чимало, зупинятися на цьому більш не будемо.

Згадані вище причини, а також безліч інших доводів, зрощують в людині бажання вже не просто освоїти англійську мову, а знайти якісні знання. Ось у нашій свідомості визріла думка: «Хочу вивчити англійську мову!» Мета поставлена, залишилося лише вибрати правильний порядок дій для досягнення успіху. Якщо ми опитаємо кілька десятків осіб, які займалися або займаються вивченням англійської, виявиться, що 80% так і не домоглися бажаного результату. Чому так виходить? Адже англійська не є такою вже й складною, на ньому адже розмовляють мільйони.

Як мені здається, проблема полягає в мотивації і добре підібраному курсі навчання, індивідуально для кожного. Лише в цьому випадку можна очікувати, що всі витрачені зусилля будуть не марними.

«Хочу вивчити англійську мову!» — Що робити?

Безумовно, одного бажання вивчити мову недостатньо. І справа навіть не в англійській. Згадайте, що для переможного закінчення якої-небудь справи необхідна сильна мотивація, тобто ваше вперте бажання дійти до кінця. Лише віра в те, що вам це дійсно потрібно, не дасть вам відмовок «зійти зі шляху істинного». Подумайте, для чого вам англійська. Бажання «бути як всі освічені люди» звучить не так переконливо, як «мова потрібна для кар’єрного зростання», особливо якщо цей ріст можливий в найближчому майбутньому і залежить лише від ваших знань англійської. Або, наприклад, ви збираєтеся здобувати освіту закордоном, і вам необхідно підготуватися для здачі будь-яких іспитів чи тестів. Та й у майбутньому вчитися ж ви будете теж англійською. У цьому випадку ви будете старатися. Ну, або ви всерйоз подумує про шлюб з іноземцем або постійне місце проживання в державі, в якому говорять по-англійськи. Волею-неволею, вам доведеться вчити мову і тоді ваше «хочу вивчити англійську мову» буде виправдано і цілеспрямовано.

Повірте, дослідним шляхом доведено, що якщо ви хочете вивчити англійську мову «просто так», практично нічого у вас не вийде. Вас може врятувати лише відмінна сила волі, яка не дасть вам жити спокійно в разі ухиляння від виконання завдань. Адже набагато простіше придумати купу відмовок, чому ми не можемо приділити англійської достатньо часу протягом дня, ніж їм займатися. А займатися потрібно хоча б по годині, але кожен день! А скільки всяких спокус поруч: поспати, подивитися кіно, погуляти, посидіти в Інтернеті і так далі. Моя думка — краще знайти потрібний стимул, ніж тренувати силу волі. Але це вибір кожного.

Якщо з двома попередніми поняттями у вас все склалося, необхідно грамотно організувати робочий процес. Шкода, що не буває так — сказав «Хочу вивчити англійську мову!», І знання самі кинулися в голову. Як відомо, під лежачий камінь вода не тече. Докласти зусиль в будь-якому випадку доведеться. Перш за все, визначте, як вам зручніше працювати — самостійно або в колективі. Від цього і будете відштовхуватися, що вам до душі: можна спробувати вчити англійську через skype; або вивчати мову самостійно за допомогою книг, посібників, аудіо- і відеоматеріалів; або займатися на курсах англійської мови, які можуть бути як груповими, так і індивідуальними.

Чим же варто зайнятися, щоб бажання «хочу вивчити англійську мову» перетворилося на реальні знання? Звичайно, варто наполегливо вивчати словниковий запас цієї мови, але, має сенсу запам’ятовуючи їх зі сторінок словників, а в контекстах: вправах, текстах для читання, діалогах англійською мовою з перекладом і т.д. Безумовно, необхідно приділити достатньо часу граматики англійської мови, особливо на початковому етапі, щоб надалі не виявляти «дірки» в знаннях, які не будуть міцною основою для поглибленого вивчення мови. Дуже гарною підмогою є Інтернет. Його обсяги інформації з вивчення англійської мови вражають. Тому намагайтеся шукати лише матеріал з певної тематики, яку ви вивчаєте в даний момент. Скористайтеся порадами нашого блогу, у статтях якого ви побачите корисні посилання по тій чи іншій темі.

Як можна більше спілкуйтеся з тими, хто вчить англійську, і з тими, хто його знає. Зауважте переписку з носіями мови, спілкуйтеся з ними за допомогою соціальних мереж і програми Skype, відточуйте майстерність розмовної мови. Адже вчити англійську по книжках — це одне, а застосовувати потім цей «книжковий» варіант — зовсім інше. Може виявитися, що ви зовсім не зрозумієте вашого співрозмовника. А щоб не потрапити в таке положення, активно слухайте англійську мову в новинах, передачах, дивіться кіно англійською мовою.

І, звичайно, вивчити англійську мову простіше тим, хто його дійсно любить. Тоді мотив для бажання «хочу вивчити англійську мову» шукати не доводиться. Вони не говорять в перспективі «хочу», а вже наполегливо її вчать. Успіху і вам!

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>