In Науки By Інна

Формування англійської мови

Англійська мова, як і будь-який інший, — це живий організм. Колись він народився, і з тих самих пір ні на хвилину не зупиняється у своєму розвитку. Людський характер формується під впливом різних факторів. У процесі формування англійська мова також зазнавав різні зміни під впливом величезної кількості історичних подій. Британські острови за свій довгий період існування не раз піддавалися іноземним завоюванням. Сучасний англійська мова являє собою суміш мов, на яких говорили завойовники.

Основні етапи формування англійської мови

Достеменно відомо, що близько 700 г до н. е. Британські острови населяли кельтські племена. Говорили вони на мовах, що належать до групи індоєвропейських мов. І хто знає, як би склалася доля англійської мови, і існував би він взагалі, якби не слава Британських островів як земель, багатих золотом і сріблом. Саме завоюваннями був запущений процес початку формування англійської мови.

Процес формування ділять на три періоди:

  • англосакс (450-1066 рр)
  • среднеанглийский (1066-1500 рр)
  • новоанглийский (з 1500 г)

Давньоанглійський період

Першими на острови завітали римляни. Після двох невдалих спроб завоювання в 55 — 54 г до н.е., вони повертаються на острови через майже сторіччя. Разом з ними на островах починається будівництво доріг, розкішних вілл, військових укріплень, карбування перших золотих монет. Найголовнішим нововведенням в цей час можна вважати появу писемності, латинь стає мовою освічених міських жителів. Але доля всіх імперій — це падіння. У 409 році останні римські легіони залишають острова. Але британцям не доводиться нудьгувати. З початку 5 століття у них нові непрохані гості — германські племена (англи, сакси і юти). Неписьменні, але добре озброєні люди спали і бачили багатство Британії, створене за період правління Римської імперії. Одного разу прийшовши до Британії, вони вирішили осісти на цих землях. Інтенсивне формування англійської мови починається саме з їх приходом. Деякі британські кельти, не в силах витримувати сусідство з німецькими племенами, пішли в Шотландію, деякі в гори на заході на територію сучасного Уельсу. Як нові господарі, англосакси грамотно підійшли до питання правління країною. Вони створили раду при королі за рішенням важких питань, розділили територію Англії на округи і ввели трипільної систему землеробства. Мова завойовників майже повністю витіснив кельтський і латину, залишивши пам’ять про них лише назви міст, річок і понять, що відносяться до видів їжі, одягу, рослин. У 790 — 1042 рр. Британія піддається відносно мирним набігам вікінгів. Втомившись від морських подорожей і знайшовши спільну мову з далекими «родичами» (в обох мов спільні корені), вони осіли на півночі і сході островів. На цьому перший етап формування англійської мови можна вважати закінченим. У результаті змішування утворився мову, що втратив більшість закінчень і володіє рисами аналітичної мови, де головну роль став грати порядок слів.

Среднеанглийский період

1066 в історії Британії — рік початку знайомства зі давньофранцузька мовою. Його з собою привезли нові агресивно налаштовані люди — нормани, і аж ніяк не в якості подарунка. Французький стає державною мовою, на ньому складаються всі офіційні документи, ведеться викладання в школах. Але ніщо нав’язане насильно не матиме успіху. Англійська мова не тільки «вижив», а й переміг, поступово витіснивши французьку, хоча, безсумнівно, ввібрав величезна кількість слів Норман-французької мови. Треба сказати, що відсутність єдиного стандарту мови в цей період створювало значні труднощі при читанні документів чи інших рукописних матеріалів (кожен записував звук мови, керуючись власним уявленням про грамотність). Лондонський діалект, як найбільш впізнаваний, був прийнятий за основу. До кінця 14 століття англійський мова стає мовою права і викладання в школах.

Новоанглийский період

Починаючи з 16 століття, жителі островів долучаються до культури континентальних країн за допомогою латини та грецької. Це період розвитку відносин Англії з іншими країнами, і, як наслідок, мова поповнюється запозиченнями з області промисловості, торгівлі і мистецтва. У 18 столітті лінгвісти роблять спробу систематизувати англійську мову, приймаючи за основу граматику латині.

У наші дні триває формування англійської мови. Він оновлюється і розширюється, залишаючись одним з найбагатших і мелодійних мов у світі.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>