In Граматика By Вікторія

Форми дієслів в англійській мові

На такий частини мови, як дієслово в англійській мові можна сказати «тримається» вся граматика. Тому недивно, що кожна з форм дієслів в англійській мові досконально вивчається і розбирається, а, отже, матеріалів, присвячених дієслову, ну дуже багато.

Нагадаємо, що дієслово (the Verb) — це частина мови, яка позначає дію або стан. Враховуючи значення дієслова і його роль у реченні, ми ділимо всю дієслівну систему англійської мови на наступні складові: дієслова смислові (notional verbs), службові (semi-auxiliary verbs) і допоміжні (auxiliary verbs). Більш докладно про такі службових дієсловах, як модальні дієслова, ви зможете дізнатися в однойменній статті. Допоміжні дієслова представлені в окремому матеріалі.

Англійські дієслова володіють чотирма основними формами: невизначена (indefinite), форма простого минулого часу (Past Simple), перше причастя I теперішнього часу (present participle), друге причастя II минулого часу (past participle). Про трьох формах, виключаючи інфінітив, можна дізнатися зі статті «Три форми неправильних дієслів в англійській мові».

Історичний розвиток минулого часу в англійській мові сприяло тому, що англійські дієслова розділені на дві великі групи: правильні (regular verbs) і неправильні (irregular verbs). Відмінність між цими дієсловами зазначено у статті «Правильні і неправильні дієслова англійської мови».

Дієслова, виконуючі в реченні роль присудка, є дієсловами в особистій формі (finite form). Вони володіють особою, числом, аспектом, часом, запорукою і нахилом. А ось неособисті форми дієслів в англійській мові (non-finite form) є лише частиною складеного присудка, так як вищевказаними категоріями не володіють. Про кожну з трьох неособистої форм дієслів в англійській мові ви можете дізнатися в статтях, безпосередньо ними названих: причастя — participle, інфінітив — infinitive, герундій — gerund.

Форми дієслів в англійській мові — тема досить важка, тому одночасно з вивченням теорії, приділіть достатньо часу практичної частини, щоб відпрацювати накопичені знання.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>