In Учням By Вікторія

Труднощі англійської мови

У процесі вивчення якого-небудь іноземної мови чи галузі знань ми виявляємо, що певний матеріал нам дається легко, а з розумінням іншого виникають проблеми. Тому ми і намагаємося, по можливості, вивчати те, до чого лежить душа або що нам більш близько. Ось чому ми часом ділимо людей на «техніків» і «гуманітаріїв». Першим нічого не варто освоїти технічні дисципліни, а другим піддаються лише гуманітарні науки. Проте до якої б групі ви не належали, вам все одно може знадобитися англійську мову. А, значить, і з труднощами англійської мови доведеться теж справлятися. Що ж ми маємо увазі?

Труднощі англійської мови

Вивчаючи англійську мову, ми можемо зіткнутися з певними ситуаціями, які є перешкодами в процесі навчання. Це ті труднощі англійської мови, які ми повинні подолати будь-яким способом, якщо хочемо досить стерпно освоїти мову. По-перше, це вимову. Домогтися прекрасного вимови, схожого на таке у носія мови, можна лише багаторічної розмовної практикою. Це якщо ви зможете позбутися акценту. Дуже добре відпрацьовувати вимову в якій-небудь англомовній країні.

Паралельно з вимовою йде ще одна трудність англійської мови — мовний бар’єр. У більшості випадків людина, яка володіє великими знаннями в області англійської, не в змозі розкуто спілкуватися, використовуючи ту мову. Спрацьовує мовний бар’єр — боязнь допустити багато помилок в розмові, звідси і мовчання. Перемогти це почуття страху і скутості можна тим же способом, при якому відпрацьовується вимова. А також можна частіше спілкуватися з носіями мови.

Ще однією трудністю англійської мови є сприйняття англійської мови на слух. Справа в тому, що в розмові носії мови не завжди використовують повні форми слів, потрібні граматичні конструкції або особливості. Їх мова аж ніяк не повільно і плавно, а швидка і уривчаста. Додайте до цього списку ще акцент і отримаєте гримучу суміш, почувши яку багато піддаються паніці. Не губіться, практикуючи аудіювання, розмовляючи з носіями мови, відзначаючи особливості вимови, можна домогтися гарних ефектів в розумінні англійської розмовної мови.

Граматика, на думку багатьох людей, взагалі являє собою одну суцільну трудність англійської мови. Хоча, насправді, там не все так погано.

Звичайно, російській людині досить складно зрозуміти систему англійських часів, які представлені 16 формами, але, якщо в ній добре розібратися, вона втратить свій статус «труднощі англійської мови». З граматичних понять хотілося б ще виділити артиклі (яких у нас немає зовсім), модальні та фразові дієслова. Все інше, навіть складні граматичні конструкції, — в межах нашого розуміння при великому бажанні.

Ми також в труднощі англійської мови записуємо нашу нездатність, невміння або небажання думати по-англійськи, щоб потім і говорити цією мовою. Звичайно, думати рідною мовою краще, і шукати відповідності та переклад з російської теж легше, тільки в результаті це прозвучить зовсім не по-англійськи. Постарайтеся мислити на тій мові, який ви вивчаєте, і з часом всі ваші труднощі зникнуть.

І наостанок хотілося б дати пораду. Якщо ви зіткнулися з труднощами, яка здається нездоланною, не варто опускати руки. Завжди можна звернутися до репетитора або взяти кілька уроків англійської по skype, що допоможе вам переступити виник бар’єр і рухатися далі.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>