In Граматика By Вікторія

Три форми неправильних дієслів англійської мови

Як відомо, дієслово (verb) являє собою частина мови, що позначає дію або стан. Дієслова в англійській мові діляться на смислові, службові та допоміжні. Англійська дієслово володіє такими категоріями, як особа, число, аспект, час, заставу і нахил. Однією з головних класифікацій дієслів в англійській мові є їх поділ на правильні (regular verbs) і неправильні (irregular verbs). Ми поговоримо про три форми неправильних дієслів в англійській мові, так як з правильними ніяких труднощів виникнути не повинно.

Що представляють собою ці три форми неправильних дієслів англійської мови?

У будь-якому підручнику англійської мови або довіднику по граматиці ми неодмінно знайдемо таблицю з трьома формами неправильних дієслів. Чому ж саме три форми? Уявімо, що у нас перед очима таблиця з трьома формами неправильних дієслів, що складається з трьох колонок. Перша, як правило, підписана Infinitive. Це і є інфінітив дієслова без частки to, який ми можемо знайти в словнику. Саме від цієї первинної форми і утворюються всі інші. Для прикладу ми візьмемо кілька дієслів: to cost (коштувати), to go (йти, їхати), to buy (купувати), to dream (мріяти). Якщо ми знайдемо ці дієслова в першій колонці, то їх перша форма буде представлена ​​таким чином: cost, go, buy, dream.

Друга колонка в таблиці присвячена другій формі неправильних дієслів, яка представляє собою дієслово в простому минулому часі (Past Simple). З того моменту і починається відміну правильних дієслів від неправильних. Адже за правилами, форма простого минулого часу правильних дієслів утворюється шляхом приєднання до основи дієслова закінчення — ed. А ось у неправильних дієслів англійської мови ця форма утворюється не за правилами і її потрібно запам’ятовувати. Ось якими будуть форми Past Simple у дієслів з ​​нашого прикладу: cost, went, bought, dreamt / dreamed. Останнє дієслово може утворювати цю форму і як стандартний правильний дієслово.

Останньою з трьох форм неправильних дієслів англійської мови є дієприкметник минулого часу (Participle II). Його утворення також служить причиною поділу дієслів на правильні і неправильні. У правильних дієслів ця форма утворюється тим же способом, що і попередня (приєднанням закінчення — ed). А ось дієприкметника минулого часу у неправильних дієслів також підлягають заучування. Ось ці форми для наших прикладів: cost, gone, bought, dreamt / dreamed.

Ось які вийшли неправильні англійські дієслова в 3 формах:

  • costcostcost
  • gowentgone
  • buyboughtbought
  • dreamdreamt / dreameddreamt / dreamed

В основному при вивченні мови викладач вимагає від учнів кожен урок запам’ятовувати, наприклад, десяток неправильних дієслів і їх форми. Це процес триває досить повільно, так як неправильних дієслів чимало, і таблиці з ними не маленькі. Однак є альтернативний спосіб вивчення трьох форм неправильних дієслів. Якщо ви помітили, то серед дієслів для нашого прикладу є один, всі три форми якого збігаються. Є дієслово, всі три форми якого зовсім різні. Один з дієслів має дві однакові і одну відмінну форми, а ще одне дієслово здатний утворювати простий минулий час і дієприкметник минулого часу і стандартно і не за правилами. За допомогою ось цих чотирьох ознак можна розділити неправильні дієслова на чотири групи і вчити кожну групу окремо.

А вивчити три форми неправильних дієслів в англійській мові доведеться неодмінно, оскільки ці дієслова є одними з найбільш вживаних!

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>