In Матеріали By Вікторія

ТОП-7 найкращих різдвяних пісень для вивчаючих англійську мову

Жодне свято не обходиться без тематичних пісень. Вони створюють настрій, налаштовують на святкову хвилю, допомагають викликати в пам’яті асоціації з приємними подіями у вашому житті. Святкові пісні володіють нехитрим текстом і красивою мелодією, саме це і допомагає їм стати успішними і залишатися такими протягом десятків років. Адже вони живуть у нашій пам’яті!

В англомовних країнах Різдво (Christmas) є більш значущим святом, ніж Новий рік (New Year), тому і пісень, присвячених цьому святу, дуже багато. Хочу представити Вашій увазі сім дуже відомих різдвяних пісень (Christmas songs), при прослуховуванні яких ваш настрій відразу ж покращиться, тому що наші улюблені зимові свята (winter holidays) вже на носі!

Jingle Bells

Мабуть, це одна з найвідоміших різдвяних пісень у світі. Автором композиції, яка колись називалася «One Horse Open Sleigh», є James Lord Pierpont. Ця пісня, створена в 1857 році, спочатку була присвячена Дню подяки (Thanksgiving Day).

Музикознавець James Fuld зазначає, що слово jingle у назві пісні і першому рядку приспіву, очевидно, є владним нахилом дієслова to jingle (дзвеніти, брязкати, дзвонити). Це пов’язано з використанням дзвіночків в прикрасі упряжки коней (to adorn horses ‘harnesses), які своїм дзвоном сповіщали рухаються назустріч наїзників і допомагали уникнути зіткнення (to avoid collision). Адже сани, запряжені кіньми (horse-drawn sleigh), не виробляють майже ніякого шуму на снігу. Якщо спиратися на цю інформацію, назва пісні буде переводитися «Дзвеніть, дзвіночки». Хоча в даний час поширена думка, що jingle bells — це певний вид дзвоника. «Jingle Bells» стала першою піснею, яку транслювали з космосу (broadcast from space).

Jingle Bells Rock

Ще одна популярна пісня на Різдво. Вперше її почули в 1957 році у виконанні Bobby Helms. Переспівували її не один раз, але версія Bobby Helms є найбільш відомою. Сама назва композиції і частково текст пісні є свого роду пародією (parody) на вже відому нам пісню «Jingle Bells».

Rockin ‘around the Christmas Tree

Ця прекрасна пісня була написана Johnny Marks і записана у виконанні Brenda Lee в 1958 році. По голосу можна подумати, що Brenda Lee досить зріла жінка в момент виконання цієї композиції. Але насправді вона співала її, будучи 13-річною дівчинкою. Ми чудово знаємо цю пісню по фільму «Один вдома», що надійшов в прокат в 1990 році. Пам’ятаєте сцену, коли актор Маккален Калкін в ролі Kevin McCallister створює вигляд, що в будинку проходить різдвяна вечірка (Christmas party), і тим самим відлякує грабіжників? Ось саме до цієї сцені в якості фонової музики була обрана пісня «Rockin ‘around the Christmas Tree».

Silver Bells

Ця класична композиція, написана Jay Livingston і Ray Evans, була вперше виконана в жовтні 1950 року. Спочатку у пісні було неоднозначну назву «Tinkle Bells». І начебто нічого поганого в цьому немає, адже слово tinkle перекладається з англійської як «дзвеніти», «дзвонити», «дзвонити», «бринькати». Іншими словами, це дієслово має практично ті ж значення, що і дієслово jingle. Але, за розповідями Ray Evans, дружина співавтора пісні Jay Livingston була дуже здивована, що вони не подумали про ще один, сленговом, значенні цього слова. А tinkle на сленгу означає … «мочитися». Тому назва пісні було вирішено змінити.

Last Christmas

Дуже відома пісня з легко впізнаваною мелодією була виконана дуетом Wham!, Одним з учасників якого був George Michael. Саме він і написав цю композицію. Вперше випущена в 1984 році, пісня стала настільки популярною, що була переспівана різними артистами в різні роки. У певні роки ця пісня була синглом # 1. Але, чесно кажучи, головною темою пісні є любов, відносини і розставання. А від Різдва там тільки фраза Last Christmas, визначальна лише часовий відрізок, коли ці події відбулися.

Mr. Sandman

Головними героями цієї пісні є фольклорний персонаж Пісочна людина (Sandman) і самотня дівчина, яка просить його послати їй сон про привабливий молодій людині. Автор цієї композиції — Pat Ballard. Написав він її в 1954 році, в тому ж році її виконала група The Chordettes. Яке ж відношення ця пісня має до Різдва? Після виходу пісні Ballard подумав і вирішив переписати текст, одночасно змінивши назву на Mr. Santa. Давайте послухаємо цю композицію.

Так композиція стала одним з різдвяних хітів. Я абсолютно впевнена, що кожен з вас чув цю пісню, навіть не знаючи її назви. Вона звучала в багатьох фільмах, наприклад в Back to the Future.

The Chipmunk song (Christmas Do not Be Late)

Рік створення композиції — 1958. Автором і виконавцем став Ross Bagdasarian. Але не він зробив цю пісню популярною. Всі лаври дісталися тріо відмінних бурундуків (chipmunk): Alvin, Simon і Theodore. Ви бачили фільм «Елвін і бурундуки»? Мова йде саме про головних героїв цієї картини. До речі, пісня отримала три нагороди Греммі.

Якщо вам сподобалася певна пісня з цього списку, ви з легкістю можете знайти її слова в Інтернеті і постаратися вивчити їх. У цьому випадку знайомі нам мелодії вже не будуть являти собою безглуздий набір слів.

А ось виклик для самих допитливих! Текст найбільш відомої пісні «Jingle Bells» вчиться дуже легко. А спробуйте прочитати частину цього ж тексту, в якому деякі слова замінили на слова з тим самим значенням, але використовувані сотні років тому? Адже становлення англійської мови відбувається протягом століть. І лексика, відповідно, зазнала змін. Команда Oxford English Dictionary опрацювала кілька пропозицій за допомогою відомого (і унікального) Historical Thesaurus, таким чином «зістарити» текст пісні.

А ось вам оригінал для порівняння:

Я сподіваюся, що ця стаття не тільки познайомила вас з історією створення відомих всьому світу композицій, але й допомогла різдвяного настрою оселитися у вас в душі! Щасливого Різдва і Нового року!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>