In Матеріали By Дар'я

Темперамент і характер англійською мовою

Для чого існують такі поняття як темперамент (temperament) і характер (character)? Психологи (psychologists) різних країн використовують їх в тестах для того, щоб визначити особливості, властиві особистості (personality) і роблять її унікальною (unique), індивідуальної (individual). Темперамент і характер є якостями особистості, але відмінність їх полягає в тому, що темперамент — це сукупність схильностей (complex of inclinations), у той час як характер — це сукупність звичок (complex of habits). Слова, які ви знайдете в цій статті, дуже допоможуть вам при описі свого характеру або людей, яких ви знаєте. Адже kind і good — це не єдині слова, які можна використовувати при описі особистості. Дану добірку можна зберегти і час від часу переглядати, щоб не забувати корисні слова.

Темперамент і його особливості

Так що ж таке темперамент? Загалом-то, це автоматичні реакції на події, які обов’язково повинні характеризуватися стабільністю протягом усього життя (to be stable throughout life).

Всього в теорії існує чотири основних типи особистості (fundamental personality types). Розходження темпераментів полягає в переважанні біологічних функцій (domination of biological functions).

  1. Сангвінік (sanguine). Люди цього типу темпераменту схильні бути дуже активними, «живими» (tend to be lively), вони комунікабельні (sociable), безтурботні (carefree), говіркі (talkative) і схильні до пошуків задоволень (pleasure-seeking). Вони можуть бути добрими (warm-hearted) і оптимістичними (optimistic), здатні легко заводити друзів (make new friends easily), бути мрійливими (imaginative) і артистичними (artistic). Також у них часто виникають нові ідеї. Сангвініки можуть бути непостійними (flighty) і мінливими (changeable), їм завжди потрібно з чимось боротися (struggle with following tasks all the way through).
  2. Холерик (choleric) асоціюється з вогнем. Люди даного типу темпераменту звичайно екстраверти (extroverted), вони егоїстичні (egocentric), азартні (excitable), імпульсивні (impulsive) і невтомні (restless), іноді агресивні (aggressive). Також характеризуються амбітністю (ambitiousness) і володіють лідерськими якостями (leader-like). Всі ці якості вони вперто намагаються пробудити в інших (to instill those qualities in others). В основному холерики сфокусовані на тому, щоб робити свою роботу найбільш ефективно (to get a job done efficiently), їх девіз (motto) зазвичай «робити зараз». Цінують повагу до себе (appreciate receiving respect) і позитивну оцінку своєї роботи (esteem for their work) з боку інших.
  3. Меланхолік (melancholic) спокійний (quiet) і розважливий (analytical). Люди цього темпераменту можуть здаватися серйозними (serious) інтровертами (introverted), боязко (cautious) і навіть підозрілими (suspicious). Меланхолік раптово може бути охоплений трагічними емоціями, а також відчуттям того, що весь світ налаштований проти нього, легко може бути підданий депресії (depression) і капризам (moodiness), може бути сконцентрованим (focused) і совісним (conscientious), часто вважає за краще робити що -або самостійно, почасти через наявність власних стандартів, почасти в результаті своєї замкнутості (offishness), некомунікабельності.
  4. Флегматик (phlegmatic) — мирний (peaceful) і врівноважений (relaxed). Люди цього типу темпераменту звичайно повністю занурені у свій внутрішній світ (inward), розважливі (reasonable), вдумливі (thoughtful), спокійні (calm), терплячі (patient), дбайливі (caring) і толерантні (tolerant). Вони схильні жити багатим внутрішнім життям (rich inner life), здатні знаходити віддушину в спокійній, мирній атмосфері, характеризуються твердістю характеру (steadfast), постійні у своїх звичках (consistent in their habits), можуть бути надійними (steady) і вірними (faithful) друзями.

Вчені прийшли до висновку, що той чи інший тип темпераменту має найбільш яскраві прояви (come to clearest manifestation) ще в дитинстві, приблизно в проміжку між шістьма і чотирнадцятьма роками. У більш пізньому віці темперамент є вже другорядним (subordinate), але все ж впливовим (influential) фактором особистості.

Що таке характер

Характер — це сукупність тих чи інших моральних якості (moral qualities), властивих особистості. Якості — це ті риси, які визначають реакцію людини на будь-яку ситуацію. Приміром, людина, схильна до правдивого опису подій (truthfulness), зможе більш точно відобразити факти в конкретній ситуації, ніж людина, що характеризується брехливістю (deceptiveness). Людина, що володіє пильністю (alertness), буде більш уважним водієм, ніж людина легковажний (careless), який не звертає уваги на потенційні небезпеки. Людина толерантна буде терпиміше ставитися до оточуючих, ніж людина упереджений (prejudiced).

Те, як ми реагуємо на різні обставини, обумовлює подальший успіх чи невдачу в будь-якій справі. Звичайно ж, це зовсім не означає, що «хороший» людина буде більш успішний, ніж так званий «поганий». Однак існують деякі загальні характеристики, які неминуче ведуть до успіху. Питання полягає в тому, які якості тут є позитивними, а які — негативними.

До перегляду пропонується відео, присвячене моделі особистості, в основі якої лежить теорія про те, що особистість складається з основних незалежних п’яти рис, які відомі також як «Велика п’ятірка».

Список корисних слів до відео

Слово Переклад
Highly open people Дуже відкриті люди
Curious Допитливий
To appreciate emotion Цінувати емоції
Having new experiences Придбання нового досвіду
To prefer familiarity over doing something new Віддавати перевагу звичне новому
Strong ability to regulate and control your behaviour Здатність регулювати і контролювати свою поведінку
Outgoing Комунікабельний
Being around people Перебувати в суспільстві
Rejuvenated Жвавий
Amount of socializing you need to feel your best Кількість спілкування, необхідне для того щоб відчувати себе відмінно
Agreeableness Відкритість, прийняття
Uncooperative Що не бажає співпрацювати
To place self-interest above Ставити власні інтереси вище, ніж …
Neuroticism Невротик
Anxiety Занепокоєння
More likely to be frustrated in a day-to-day life Більш схильний фрустрації в повсякденному житті
Emotionally stable and balanced Емоційно стабільний і гармонійний
Industriousness Працьовитість
Less developed areas Менш розвинені області

«Хороший» і «поганий» характер

Так які ж якості (character qualities or character traits) складають характер? Як вони з’являються і чи схильні змінам?

Напевно, якщо можна було б скласти список позитивних якостей особистості, то багато б назвали такі, як чесність (honesty), прямолінійність (integrity), надійність (dependability), вірність і відданість (loyalty and faithfulness), старанність (diligence), доброта ( kindness), щирість (sincerity), уважність (attentiveness), оптимістичність (optimism) і т. д. Звичайно ж, такий список може бути дуже довгим.

Деякі якості характеру вважаються негативними, і мало кому приємно бути охарактеризованих такими словами, як нечесний (dishonest), що не відданий (disloyal), підлий (mean), грубий (rude), нечемний (disrespectful), песимістичний (pessimistic), жорстокий (cruel ), зіпсований (wicked), егоїстичний (selfish, egocentric), безжальний (unmerciful).

В кінці статті пропоную вам завантажити найбільш повний список слів по темі «Характер і темперамент». Я впевнена, що ці слова дуже знадобляться вам у спілкуванні з іноземцями. Enjoy!

↓ Завантажити таблицю «Про темперамент і характер англійською мовою» (* .pdf, 202 Кб)

Далі пропонується невелику вправу, в якому необхідно вибрати правильний варіант відповіді. Щоб відповісти на всі питання правильно, необхідно ознайомитися з новими фразами в списку слів.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>