In Матеріали By Вікторія

Тема здоров’я в англійській мові

Як би банально це не звучало, наше здоров’я залежить від нашого життя і навпаки. Сама тема «Здоров’я» є однією з найактуальніших в будь-які часи та епохи, адже саме гарне здоров’я сприяє довгому і повноцінного життя. Про здоров’я кажуть люди всіх країн і всіх національностей. Постійно з’являються якісь епідемії, людство намагається винайти ліки від невиліковних хвороб, та й в цілому, ми щодня стикаємося з випадками, в яких нам допомагають знання про застосування тих чи інших ліках при захворюваннях і пошкодженнях, а також навички невідкладної допомоги постраждалим. Тема «Здоров’я англійською мовою» повинна бути обов’язково вивчена тими, хто осягає цей іноземну мову і бажає орієнтуватися хоча б в основних медичних поняттях. Ще одна стаття, присвячена цій темі, називається «Медицина англійською мовою»

Які бувають симптоми, і що може трапитися з людиною?

Перш за все, запам’ятайте, що по-англійськи здоров’я буде звучати як health. В осінньо-зимовий період, що включає дощову і вогку погоду, люди часто застуджуються (catch cold) і починають кашляти (cough). У них може боліти горло (sore throat) і підніматися температура (temperature / fever). Головний біль (headache) і нежить (running nose / cold) теж не є винятками. У цих та інших випадках ми говоримо, що людина захворіла (feel sick / ill) і відчуває себе огидно (feel like death / warmed up). А ймовірною хворобою (illness) може бути грип (flu). Хвороба ще іменують словом disease, але це вже щось досить серйозне і цілком можливо небезпечне для людини. До речі, з усіма вище зазначеними симптомами, та іншими, представленими нижче, буде вживатися дієслово have got у значенні «у мене … (симптом)».

Крім голови може боліти живіт (stomachache), а також будь-яка інша частина тіла. В даному випадку достатньо легко сказати, що саме болить. Потрібно лише знати назви частин тіла по-англійськи і приєднувати до них слово ache — біль, наприклад, як головний біль — headache. Біль у грудях прозвучить як chest pains. Якщо ви вдарилися об що-небудь рукою, то на ній з’явиться синець (bruise). У той же час набитий очей — це black eye. Висип на обличчі має назву spots, а ось на інших частинах тіла це вже буде rash. Шишку будемо іменувати як lump. Безумовно, хоч раз у житті кожен з нас стикався з діареєю (diarrhoea), запором (constipated), розладом шлунка (indigestion), болем у суглобах (painful joints). Чи не обходимося ми й без переломів (fracture) і кровотеч (bleeding).

Похід до лікаря

Тема «Здоров’я англійською мовою» має на увазі і знання лексики для звернення до лікаря (consult a doctor), а також вміння зрозуміти і застосувати ті поради і ліки (remedies / medicine), які він рекомендував. На прийомі у лікаря ви можете розповісти, як ви себе почуваєте: паморочиться чи голова (feel dizzy), задихаєтеся ви (feel breathless) або вас морозить (feel shivery), а може, ви втрачаєте свідомість (feel faint), або втратили голос , апетит (loose voice, appetite)? Вам також потрібно розповісти про те, що саме у вас болить. Для цього використовуйте дієслово hurt (заподіювати біль). Доктор огляне вас (examine), виміряє тиск (blood pressure), поставить діагноз (diagnosis). Хвороб дуже багато, ми візьмемо тільки ті, які на слуху: вітрянка (chickenpox), паротит (mumps), пневмонія (pneumonia), виразка (ulcer), вірусна інфекція (infectious disease). З дуже серйозних захворювань запам’ятайте рак (cancer), ВІЛ (HIV) і СНІД (AIDS), інфаркт (heart attack).

Намагаємося вилікуватися і залишатися здоровими

Найприємніше в темі «Здоров’я англійською мовою» — це розповідь про ліки і способи підтримки здоров’я. Вам можуть виписати таблетки або мікстури (pills and potion), можуть призначити перев’язки (bandage), гіпс (plaster) і уколи (injections), а ймовірно і операцію (operation). А кому то вистачить і постільного режиму (total bed rest). Дотримуйтесь рекомендацій лікаря і дуже скоро ви знову відчуєте себе в доброму здоров’ї (as fit as a fiddle)! Не забувайте, що здоров’я дорожче грошей (Good health is above wealth)!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>