In Матеріали By Вікторія

Тексти пісень англійською мовою

Я почала вчити англійську мову ще у віці десяти років, але, звичайно, серйозно його сприймати мені вдалося лише в класі дев’ятому. Саме тоді я зрозуміла, що мені дуже подобається англійська, цікава його рідна країна Англія і все, що з цим пов’язано. Присвятивши англійської мови перші кілька років, я помітила за собою таку особливість. Я далі не могла спокійно і розслаблено слухати англомовну музику, насолоджуючись плавними переходами мелодій і тонів. Відтепер, всі пісні, виконувані англійською мовою, стали мати для мене практичну цінність. Цей «побічний ефект» вивчення мови, причому, дуже корисний, залишився зі мною і зараз. Ну не можу я просто так слухати музику англійською мовою. Хочу я цього чи ні, я практично завжди слухаю текст кожної композиції, вслухуюся в слова кожної пісні, щоб бути в курсі того, про що співають.

До речі, в цій сфері мене свого часу чекало не так мало відкриттів. Для мене було дивно виявити, що в текст пісні англійською мовою можна вставити не дуже приємне або грубе слово. Я не очікувала, що в текстах пісень англійською мовою є стільки скорочень і пісенних варіантів різних слів, які в нормальної мови ти не скажеш, але в пісні зобов’язаний дізнатися, щоб не втратити смислове нитку. Я навіть не уявляла, що можна так швидко промовляти англійські слова в окремих музичних композиціях. Єдине, що я запам’ятала назавжди — майже 100% повільних композицій є пісні про кохання …

Навіщо потрібні тексти пісень англійською мовою?

А навіщо нам взагалі потрібні англомовні пісні, ну, крім естетичного задоволення звичайно? Навіщо включати вивчення пісень англійською мовою безпосередньо в процес навчання? Яка від них користь? Я не буду повторюватися і говорити, що хороший рівень англійської допоможе вам зрозуміти те, про що йдеться в різних композиціях. А адже правда хочеться дізнатися, про що ж співає улюблений виконавець? Якщо ж вам нецікавий сенс таких пісень, ви не прагнете прочитати текст пісні англійською мовою, все одно не відмовляйтеся від такого цікавого варіанту вивчення англійської, як переклад пісень з англійської мови.

Як можна вчити англійську мову на текстах пісень англійською мовою? В принципі, приклавши лише трохи зусиль, і озброївшись бажанням дізнатися, хто, що і де співає. У вас є улюблений виконавець? Ось почніть з його або її пісень. Адже тоді у вас буде хороша мотивація. Спробуйте послухати обрану композицію кілька разів і постарайтеся щось зрозуміти. Прекрасно, якщо ви тільки на основі почутого зможете вловити думки виконавця. Якщо ж ні, нічого страшного. Зараз знайти текст будь-якої пісні англійською мовою не проблема. Інтернет вам допоможе. Є безліч ресурсів з текстами пісень англійською мовою, на яких ви можете брати матеріал для вивчення. Наприклад: homeenglish.ru, native-english.ru, muvids.com. Дуже цікавий сайт amalgama-lab.com, на якому представлені не тільки тексти пісень англійською мовою, але і їх переклад на російську. До речі, цей ресурс переводить також пісні з французької та німецької мов. Мені до душі ресурси, які розміщують не тільки тексти пісень англійською мовою та їх переклади, а й розбирають саму пісню в якості уроку, акцентуючи увагу на лексиці, важких виразах, сленгу, фразові дієслова англійської мови і т.д. Після кожної такої пісні ви навіть можете виконати вправу на відпрацювання пройденого матеріалу. Все це ви можете знайти на сайті englishtexts.ru.

Саме так я б і радила вивчати англійську на основі пісень. А саме, після прослуховування пісні кілька разів прочитати її текст. Зупиниться на незрозумілих моментах, розібрати граматичні нюанси, дізнатися переклад незнайомих слів або ідіоматичних виразів. І тільки тоді, коли вам буде зрозуміло в цій пісні абсолютно все, послухати її ще раз, звертаючи увагу на те, з якими ритмом і інтонацією вимовляються в ній слова і наскільки якісно саме вимова. Повірте, поєднання музики, ритму і словесне оформлення пісні англійською мовою сприятиме швидкому запам’ятовуванню її тексту. Навіть через роки ви будете пам’ятати, про що ця пісня, а, значить, запам’ятаєте надовго, якщо не назавжди, її лексичний, граматичний і стилістичний матеріал.

Вивчаючи тексти пісень англійською мовою, прослуховуючи ці композиції, ви зможете не тільки збагатити ваш активний і пасивний словниковий запаси, повторити теоретичні знання граматики, а й відпрацювати необхідне вимова, зменшити акцент. Тільки пісні, звичайно, потрібно брати з грамотним красивим англійським, а не реп-композиції, в яких сенс часом не вловлюють і самі носії мови. Та й мовний бар’єр вже не буде вам здаватися «катастрофічним» перешкодою в освоєнні англійської мови. Слухайте музику, вивчайте тексти пісень англійською мовою, і вдосконалюйте свої знання!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>