In Матеріали By Вікторія

Тварини англійською мовою

Наскільки відомо, людина належить до класу тварин (animals), а людський вигляд (human species) є найчисленнішим і могутнім у світі. Однак не одна людина існує на цій землі. Нас оточують тварини, птахи (birds), риби (fish), комахи (insects). Ще в давні часи люди стали приручати певні види тварин. Таким чином, зараз ми маємо домашніх тварин (domestic animals) і домашніх улюбленців (pets). Тварини оточують нас всюди, а, значить, інформація про них займає не останню роль у мовному матеріалі. У процесі вивчення англійської мови ми неодмінно виділяємо кілька годин на засвоєння уроків про тварин. Знання тварин на англійській мові не тільки насичує вашу мову новою лексикою, але і забарвлює її за допомогою численних ідіоматичних виразів, що містять слова з тваринного світу.

Домашні тварини англійською мовою

По-перше, слід вказати, що в англійській мові існує два слова для визначення домашньої тварини. Це pet і domestic animal. Перше передбачає домашнього вихованця, улюбленця. Найпоширенішими братами нашими меншими є кішки (cats), собаки (dogs), хом’яки (hamsters), морські свинки (guinea pigs). Дуже часто заводять акваріумних рибок (aquarium fish) і папуг (parrots). А друге слово — domestic animal — позначає домашня тварина в більш загальному сенсі, тобто тварина, яка піддається розведенню в домашніх умовах. Наприклад, сільські жителі в господарстві можуть містити свиней (pigs), корів (cows), биків (bulls), овець (sheep), кроликів (rabbits), коней (horses) та кіз (goats). Також не можна забувати про такі птахах, як кури (hens), гуси (goosegeese), індики (turkeys) і качки (ducks). До речі, потомство цих тварин, домашніх улюбленців і птахів буде мати іншу назву:

  • порося — piglet
  • щеня — puppy
  • теля — calf
  • курча — chick / chicken
  • ягня — lamb
  • каченя — duckling
  • козеня — kid
  • індича — turkey chic
  • кошеня — kitten
  • гусеня — gosling

До речі, слово pig — свиня дуже часто використовується в ідіоматичних виразах англійської мови. Наприклад: greedy pig — про жадібний людині; a pig in a poke — кіт у мішку (про щось невідомому). Ви також зможете ознайомитися з іншими стійкими виразами по цій темі на нашому блозі. Відправляйтеся в розділ «Фразеологія».

Дикі тварини на англійській мові (жителі зоопарку)

Є тварини, які населяють кілька країн, а є особини, які проживають лише в одній певній країні. Щоб не ділити всіх тварин англійською мовою (включаючи диких — wild animals) на тих, які живуть в пустелях, горах, преріях, лісах, на болотах і т.д., ми згадаємо лише тих, яких можна зустріти в зоопарку (zoo) . Жителями африканських країн є лев (lion), тигр (tiger), леопард (leopard), слон (elephant), носоріг (rhinoceros), гіпопотам (hippopotamus), буйвол (buffalo), зебра (zebra), верблюд (camel), жираф (giraffe). Тропічні ліси і води населені коалами (koala bears), мавпами (monkeys), кенгуру (kangaroos), зміями (snakes), крокодилами (crocodiles / alligators), черепахами (tortoises / turtles). У тайзі можна зустріти лисицю (fox) і вовка (wolf), ведмедя (bear), оленя (deer) і лося (elk).

Лапи і хвости

Тварини англійською мовою, так само, як і російською, мають лапи (paws) і хвости (tails). Деякі можуть похвалитися вусами (whiskers) або гривою (mane), а інші відрізняються наявністю бивнів (tusks) і хобота (trunk). Але ріг носорога (horn) і гіллясті роги (antlers) оленя поза конкуренцією! Кенгуру наділили сумкою (pouch), а верблюдові дістався горб (hump)! Згадаємо також кігті (claws) і копита (hooves). І вже так вийшло, що шкура деяких плямиста (spotted), а інших — смугаста (stripes)!

Це лише маленький перелік тварин англійською мовою. Багато згадані тварини знаходяться на межі зникнення (endangered species). Багато знаходяться під охороною (protected species). Потрібно не забувати, що благополучне співіснувати на цій планеті можливе лише в тому випадку, якщо ми будемо дбати про її флорі і фауні!

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>