In Матеріали By Вікторія

Сім’я англійською мовою

Коли і де б ми не вивчали англійську мову, для яких цілей він би нам не знадобився, при знайомстві з ким-небудь нас обов’язково попросять розповісти про себе. Навіть при здачі усної частини міжнародних іспитів ви повинні будете повідати про свою персону. Звичайно, ваш розповідь повинна містити інформацію про вас, вашому роді діяльності та захоплення. Але незайвим буде і знання сім’ї (family) англійською мовою. Адже співрозмовник або екзаменатор може задати питання з цієї області в будь-який момент. А, будучи підготовленим, ви з упевненістю подолаєте і це невелике «випробування».

Я та моя сім’я англійською мовою

Сім’я — це не просто родичі (relatives), які проживають разом (live together). Сім’єю називають близьких людей, об’єднаних почуттями, інтересами, життєвими цінностями (life values). Сім’я англійською мовою — це люди, які тебе люблять і підтримують (love and support). Сім’я — це ті, до кого ти можеш звернутися за допомогою (ask for help / somebody to apply to with your problems), і які ніколи тебе не зрадять (betray).

Так з кого ж складається сім’я англійською мовою? Перш за все, сім’єю як осередком суспільства називають чоловіка і жінку, які доводяться один одному чоловіком і дружиною (husband and wife), а також їхніх дітей (child / children). У цьому випадку чоловік і жінка вважаються не тільки подружжям (spouse), але й батьками (parents) для своїх синів (sons) і дочок (daughters). Коли народжується дитина, чоловік стає татом (father / dad / daddy), а жінка мамою (mother / mum / mom / mummy). В ідеалі, у кожній родині англійською мовою має бути двоє дітей, які в майбутньому будуть нащадками (descendant) цього осередку суспільства. Прекрасно також, якщо сім’ї відома історія їхнього роду — генеалогічне древо (family tree). Кожна людина повинна пишатися своїми предками (ancestors) і свого родоводу (ancestry).

У всіх людей є свої батьки, які їх дітям припадають бабусями (grandmother / grandma / granny) і дідусями (grandfather / granddad / granpa). А діти в свою чергу будуть онуками (grandsons) і онуками (granddaughters). Чудово, якщо ви з усіма підтримуєте добрі відносини (get on well). До речі, якщо вам необхідно позначити свого далекого родича, якого ми по-російськи іменуємо пра (дідусь, бабуся, внук, внучка), розмістіть перед терміном, що позначає цю людину, слово great (great grandfather і т.д.).

Якщо в сім’ї англійською мовою більше однієї дитини, то між собою вони називають один одного братами (brothers) і сестрами (sisters). Зазвичай, у батьків є свої брати і сестри, які їх потомству припадають тітками (aunts) і дядьками (uncles). У свою чергу дочка тітки або дядька буде дитині двоюрідною сестрою, а син — двоюрідним братом (cousins). Ну, і звичайно, вони мають звання племінників (nephew) і племінниць (niece). Не забудемо і про таких прекрасних явищах, як близнюки (twins) і трійнята (triples).

Переходимо до родичів. Виходячи заміж, дівчина знаходить свекра (father-in-law) і свекруха (mother-in-law). Цими ж словами позначаю тещу і тестя, які з’являються у чоловіка. Батькам чоловіка дівчина стає невісткою (daughter-in-law), а хлопець батьків дружини — зятем (son-in-law). Можна також запам’ятати, що сестру чоловіка або дружини будуть іменувати sister-in-law, а брата чоловіка або дружини — brother-in-law.

Усі мріють, що їхня сім’я англійською мовою буде існувати довгі роки (for ages). Що чоловік і дружина будуть любити один одного до глибокої старості (eternal / everlasting love). Але, на жаль, так буває не завжди. Зараз відсоток розлучень (divorces) чи не перевищує відсоток шлюбів (marriages). Люди розлучаються (separate), потім знову знаходять сім’ї, але вже з іншими людьми. Тоді діти від попереднього шлюбу стають пасинками (stepsons) і пасербицями (stepdaughters), а самі батьки мачухами (stepmothers) і вітчимами (stepfathers). І зовсім сумно, якщо один з подружжя вмирає, залишаючи свою половинку (significant other) вдовою (widow) або вдівцем (widower). А у багатьох дітей взагалі немає батьків, тому їх вважають сиротами (orphans).

По-моєму, цієї лексики цілком вистачить, щоб розповісти про сім’ю англійською мовою і про родичів, про відносини поколінь і взаємодіях підлог. Вивчіть цей матеріал, підготуйте розповідь, запам’ятайте його, і ви завжди будете спокійні, коли вас запитають поділитися відомостями про свою сім’ю англійською мовою.

 

Матеріали

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>