In Науки By Інна

Стилістика англійської мови

Стилістика — одна з найцікавіших і древніх наук. Поняття про стилі виникло з того часу, коли людина зрозуміла, що однаковий набір мовних засобів не завжди доречний в тій чи іншій ситуації. Саме з цього періоду людині стало необхідно знати, в яких випадках і як правильно слід вживати ті чи інші засоби мови. Людина все і завжди прагнув систематизувати, адже в системі легше, ніж в хаосі, знайти те, що потрібно. Спроби систематизувати «вживання особливої ​​мови» і випадки його вживання заклали початок народження науки-стилістики.

Стилістика англійської мови

Що таке стиль? Це сукупність мовних засобів, притаманних певній сфері спілкування. Стилістика англійської мови вивчає закономірності вживання і комбінування мовних форм. Стилістика англійської мови тісно пов’язана з іншою наукою — лексикологією, так як ця наука вивчає слово і все, що пов’язане з ним, а при виборі стилю нам необхідний і вибір мовних засобів, притаманних тому чи іншому стилю.

Стилістика нерозривно пов’язана з історією. Стилі, як один з предметів вивчення стилістики англійської мови, виникали внаслідок тих чи інших історичних подій. Приміром, газетний стиль зародився з появою перших періодичних видань. Приблизно в 59 році до н. е. в Римі була випущена перша «газета», що носила назву «Acta Diurna» (щоденні події), яка за наказом Юлія Цезаря поширювалася по місту. До використання коротко-усних форм приступили на початку XIX століття, що здебільшого було викликано демократизацією мови. Виникнення наукового стилю було обумовлено науково-технічним прогресом.

Знання основ стилістики англійської мови необхідне для здійснення різних типів переказів. Приміром, розмовні слова недоречні при веденні переговорів. А слова: «Ми клянемося відвезти товари вчасно» замість «Продавець зобов’язується доставити продукцію в обумовлені терміни» в договорі купівлі-продажу будуть виглядати, м’яко кажучи, недоречно.

Знання основ стилістики англійської мови є необхідною умовою культури мовлення. Літературна норма також відноситься до сфери вивчення стилістики. Уміння правильно вживати слова, а також відтінки їх значень, необхідно кожній людині. Отже, стилістика англійської мови потрібна не тільки людям, які присвятили себе вивченню мовознавства, але і в багатьох інших сферах діяльності людини.

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>