In Учням By Вікторія

Спілкування англійською мовою

Всі ми вчимо англійську мову з будь-якою метою. Хтось робить себе більш конкурентоспроможним на ринку праці, хтось мріє об’їздити весь світ, а комусь до душі закордонне освіту. Який би мотивацією ми не користувалися, ми всі хотіли б вільно спілкуватися англійською мовою, тобто розуміти співрозмовника і в свою чергу говорити побіжно, правильно і цікаво. Як би не здавалося на перший погляд, спілкування англійською мовою — етап досить серйозний і аж ніяк нелегкий. Щоб звучати грамотно, впевнено, захоплююче, необхідно докласти максимум зусиль, адже англійська мова не є рідною. Кажуть, щоб вільно спілкуватися англійською мовою, необхідно думати по-англійськи.

Роль спілкування англійською мовою у навчанні англійської

Коли я була ще ученицею дев’ятого класу, викладач англійської мови запропонувала нам завести друзів по листуванню з США, щоб спілкуючись з ними, удосконалювати свій рівень англійської. У неї була подруга в цій країні, і вона передала нам адреси хлопців і дівчат, які хотіли познайомитися зі своїми однолітками з України. Так у мене зав’язалося листування з дівчиною на ім’я Наталі Леонардо. У той час інформаційні технології не настільки щільно увійшли в наше життя, як зараз, тому листування велося за допомогою епістолярного жанру, а лист ішов в один кінець протягом місяця.

Незважаючи на ці незручності, це спілкування англійською мовою з носієм було і залишається дуже цінною для мене. По-перше, я дізналася особливості життєвого укладу американців. По-друге, я побачила цікаві фотографії незвичайних місць цієї країни. По-третє, я отримала ази розмовної мови, який інколи дуже сильно відрізняється від класичного наявністю всілякого сленгу, мовних конструкцій і зворотів. Більше того, ця дівчина коментувала кожне моє лист по моє ж прохання і радила мені, як краще сказати в тій чи іншій ситуації. Ця інформація була вкрай важлива для мене, так як, плануючи надходити в мовний вуз на кафедру англійської філології, я прагнула поліпшити свої знання англійської усіма можливими способами. Наше листування триває вже більше 10 років, і я тільки рада, що свого часу вирішила зайнятися цим корисним і захоплюючою справою.

До чого я все це розповіла? Справа в тому, що зараз засобів, що допомагають спілкуватися англійською мовою, настільки багато, що гріх не скористатися яким-небудь з них, тим більше безкоштовно. Вивчаючи мову, намагайтеся застосовувати його, де тільки можна, таким чином, ваш процес навчання буде більш інтенсивним, якщо не сказати плідним.

Що потрібно для спілкування англійською мовою?

Для того щоб почати і потім продовжувати спілкуватися англійською мовою, вам необхідно звернути увагу на наступні галузі знань. Насамперед, це знання граматики і досить великий словниковий запас, який не обов’язковий, але бажаний. Хоча спілкування англійською мовою можна починати і з базового рівня володіння мовою. Тим не менше, навіть при такій хорошій основі спілкування може не заладитися, так як часом ми не знаємо, що сказати в даній ситуації не тільки англійською, а й російською. Питання, які може піднімати або обговорювати співрозмовник, можуть виявитися самими різними, навіть з області, в якій ви не розбираєтеся. Висновок один: намагайтеся просто роздумувати над тим чи іншим питанням і пізнавати щось нове. Так ви завжди будете цікаві будь-якій людині. Постійна робота над вимовою теж займає не останнє місце, рівно як і прослуховування всіляких передач (перегляд фільмів) англійською для тренування розпізнавання мови на слух. Адже необхідно не тільки говорити, але й розуміти людину.

Всесвітня павутина дає нам масу можливостей для спілкування англійською мовою: численні форуми з носіями мови або з просто вивчають англійську мову; спілкування англійською по Skype, ICQ, онлайн чатах. Користуйтеся всім цим на здоров’я. На якісних курсах англійської мови передбачено спілкування англійською мовою, включаючи носіїв. І навіть якщо ви не відвідуєте курси, а вивчаєте мову вдома, ви можете відправитися на дискусійний клуб англійської мови, де вам нададуть можливість наговоритися з іноземцями. Ці клуби є в багатьох містах Росії та України, а мережа їх постійно зростає.

Щоб ви вирішили, з чого почати ваше спілкування англійською мовою, і в якому напрямку рухатися, пропоную вам кілька цікавих ресурсів, на яких кожен зможе знайти корисну для себе інформацію:

  1. freshlingua.com — пошук співрозмовника для спілкування англійською мовою.
  2. speaking.at.ua — мережа безкоштовних дискусійних клубів по містах Росії та України.
  3. mylanguageexchange.com — спільнота, що охоплює більше мільйона людей з 133 країн, що займаються мовною практикою.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>