In Граматика By Вікторія

Спеціальний питання в англійській мові

Спеціальний питання в англійській мові (the special question) зобов’язаний своєю назвою тому факту, що задають його для з’ясування додаткової інформації. Поставити спеціальне питання в англійській мові можна до будь-якого члену пропозиції, залежно від того, які саме відомості вам необхідні. Друга назва спеціального питання в англійській мові — це «wh-question». Так визначають ці питання через питальних слів, якими вони починаються: why, what, where, when, whose, which, whom, what kind of, what colour.

Як задати спеціальне питання в англійській мові?

Для того щоб грамотно будувати спеціальні питання в англійській мові, необхідно в голові тримати зразок: питальне слово + допоміжне дієслово + підмет + присудок. Але в даному випадку теж є свої нюанси. Важливо вирішити, з яким дієсловом ми маємо справу і чи потрібен в цьому реченні допоміжне дієслово. Наприклад, якщо в реченні використовується дієслово «to be», він працює самостійно без допомоги допоміжних дієслів. Якщо в реченні більше одного допоміжного дієслова, то перший з них розташовується перед підметом, а другий безпосередньо за ним.

Вибір допоміжного дієслова залежить, безумовно, від форми та часу присудка. Ще раз нагадаю, що в теперішньому часі це дієслова «do / does», а в минулому — «did». Якщо ми ставимо спеціальне питання в англійській мові в теперішньому часі, то не забуваємо тоді прибрати закінчення — s (якщо є) у основного дієслова. У минулому ж часу присудок позбавляється закінчення — ed, або сам основне дієслово змінює свою форму, якщо він є неправильним. Щоб краще орієнтуватися в допоміжних дієсловах англійської мови, а також легко визначати, коли вони потрібні, а коли немає, ознайомтеся з однойменною статтею на нашому блозі.

Давайте на прикладах розглянемо, як задаються спеціальні питання в англійській мові.

 1. We had a nice journey to Jamaica last year. (Торік ми чудово з’їздили на Ямайку).
  • When did we have a nice journey to Jamaica? (Коли?)
  • Where did we have a nice jounrney to? (Куди?)
  • What journey did we have? (Яка була поїздка?)
 2. She plays the piano three times a week. (Вона грає на піаніно три рази на тиждень).
  • What does she do? (Що робить?)
  • How often does she play? (Як часто грає?)
 3. They are working in another office at the moment. (Вони зараз працюють в іншому офісі).
  • Where are they working at the moment? (Де?)
  • What are they doing right now? (Що роблять зараз?)

Не забувайте також про те, що крім питальних слів в англійській мові існують ще й питальні конструкції, наприклад: what time, what kind of / what sort of, how often, how long, how many / how much, how old, with whom і т.д.

Щоб без проблем створювати спеціальні питання в англійській мові, необхідно добре знати теоретичну інформацію і вільно орієнтуватися в частинах мови та їх властивості. Ну, а без знань про часи англійської мови взагалі нікуди. Виходить, що проблеми не буду виникати лише в тому випадку, якщо ви конче вчили англійську граматику.

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>