In Науки By Вікторія

Скільки слів в англійській мові

При вивченні будь-якої мови, в тому числі й англійської, левова частка самого процесу присвячується заучування лексики. Підвищуючи свій рівень володіння мовою, ми намагаємося розширити наш словниковий запас якомога ефективніше. Потім майстерно поєднуючи необхідні слова за допомогою певних правил, ми починаємо говорити по-англійськи, розуміти англомовну мову, як усну, так і письмову. Тільки ось у чому заковика: практично кожна людина, що вивчає англійську мову, задається питанням, а скільки слів в англійській мові, і яка їх кількість необхідно знати, щоб вільно користуватися англійською в житті? Давайте поглянемо, що з цього приводу думають лінгвісти.

Скільки слів в англійській мові?

Однозначної відповіді на це питання не існує, оскільки немає єдиної системи підрахунку слів в англійській мові. Хтось думає, що вважати слід лише слова, не беручи до уваги їх словоформи. А хтось навпаки підраховує всі разом, враховуючи сленг, терміни, спеціалізовану лексику. Тим не менш, ми будемо спиратися на інформацію, яку надає певна організація, що знаходиться в штаті Техас, США.

Мова йде про компанії «Global Language Monitor» (GLM), яка спостерігає і фіксує поширення слів англійської мови по всьому світу. Цю свою діяльність організація почала сім років тому. GLM враховує слова, занесені в загальноприйняті словники англійської мови (Oxford English Dictionary, Merriam-Webster’s, Macquarie’s), підраховує нові мовні освіти в паперових та електронних засобах масової інформації, науково-технічній літературі, блогах, соціальних мережах.

Так скільки ж слів в англійській мові на даний момент? За версією GLM, зараз англійську мову налічує 1 млн 4910 слів. Причому згідно зі статистикою, нове слово в англійській мові з’являється кожні 98 хвилин (в день 14,7 слів). А ось мільйонний рубіж був подоланий +10 червня минулого року о 10.22, коли ця компанія зафіксувала ще одне нове слово Web 2.0, що позначає нове покоління всесвітньої комп’ютерної мережі.

Якщо вам цікава діяльність компанії «Global Language Monitor», ви можете слідкувати за її успіхами, додавши на свою сторінку в соціальних мережах, для цього вам знадобиться наступна посилання: languagemonitor.com. Якщо ж ваш рівень англійської досить високий, ви можете подивитися відеоролик з інтерв’ю, яке бере канал BBC у ведучого лінгвіста, професора Девіда Кристала. Насправді, дуже цікаве відео про те, чому англійська мова так спокійно і просто запозичує слова з різних мов, також як з легкістю створює їх сам. Відеозапис та інформацію про мільйонне слові, його п’яти попередників і одному послідовника (правда, все це англійською) можна побачити на тому ж ресурсі, тільки під іншою посиланням: http://www.languagemonitor.com/news/1000000th-english-word -announced.

Тепер ми знаємо відповідь на питання, скільки слів в англійській мові. До речі, щоб бути зафіксованим і отримати статус «нового» слова, йому доводиться для початку помелькати в ЗМІ та соціальних мережах не менше 25 000 разів. Тобто, шлях нелегкий, але нагорода того варто — можливість бути занесеним у словниковий склад англійської мови!

Слів-то вже більше мільйона. Зрозуміло, що знати їх все не буде ніхто і ніколи. Як же визначити, скільки слів в англійській мові необхідно вивчити, щоб стерпно їм володіти? Згідно з підрахунками лінгвістів, среднестатическим людині досить оперувати 1500 найбільш уживаних слів, щоб спілкуватися в повсякденному житті. Вони, по ідеї, повинні надати майже 100% нормального сприйняття розмовної мови. Якщо ми говоримо про читанні англійською мовою, то для розуміння прочитаного знадобиться інша цифра — 3000-4000 слів. А ось письмова мова зажадає на п’ять тисяч слів більше. В цілому активний словниковий запас освіченої людини становить від 10 до 20 000 слів. У пасиві може бути в два, а то і в три рази більше. Грань в 70000 слів дозволяє назвати людину «лінгвістично обдарованим».

У кожному разі, потрібно не тільки розширювати словниковий запас, а й робити це якісно. В даному випадку працює принципі «менше, та краще». Вам буде набагато легше, якщо ви будете знати кілька сотень найбільш поширених слів, ніж пару тисяч тих, які рідко вживаються. Однак, як би завзято ви не вчилися, англійська мова живе разом з нами і росте разом з нами. Ви завжди будете зустрічати слова, які будуть з’являтися знову і знову. Скільки слів в англійській мові? Щоразу ця цифра буде змінюватися. Робити проблему з цього не варто, але і стежити за мовними нововведеннями буває дуже корисно. Дерзайте!

 

Науки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>