In Граматика By Вікторія

Скільки всього часів в англійській мові?

Дієслова в англійській мові, так само як і в російській, володіють такою граматичною категорією як час (Tense), яка виражає відношення часу описуваної в мові ситуації до моменту виголошення висловлювання. В даному випадку саме висловлювання є точкою відліку. Існує класифікація, згідно з якою у нас є абсолютне і відносне час. Перше визначає, чи відбувається дія в момент мовлення, передує йому або слідує за ним. Таким чином, ми отримуємо три категорії часів: сьогодення (present), що минув (past) і майбутнє (future). Відносна ж час вказує, як співвідноситься дію не з моментом мовлення, а з іншою точкою відліку або ще однією дією. І ось у нас з’являється передування (anteriority) і одночасність (simultaneity).

Кількість часів в англійській мові

Навіть прочитавши попередній абзац, ви можете так і не визначити, скільки всього часів в англійській мові. Насправді, це питання досить спірне, оскільки досі не вирішено, чи все відовременние форми включати в загальну кількість часів або обійтися лише основними поняттями. Як мені здається, питання «Скільки часів в англійській мові?» Можна назвати риторичним, бо відповіді на нього немає. Вірніше, відповідей багато, і кожен може бути правильним.

Перш за все, хотілося б звернути увагу, що як таких, часів в англійській мові три: минуле (past), справжнє (present) і майбутнє (future). Тобто абсолютна час в англійській мові виражено повністю. До такої класифікації нам не звикати, тому що в російській мові ми спостерігаємо таку ж картину. Складність виникає тоді, коли ми заглиблюємося у вивчення відовременних форм дієслова в англійській мові. У кожного з перерахованих часів є також 4 підкатегорії, що визначають не колись відбувалася дія, а як: просте (simple / indefinite), тривале (continuous), вчинене (perfect), вчинене тривале (perfect continuous).

Шляхом нескладних математичних дій, ми бачимо, що в англійській мові дванадцятій часів. Варто підкреслити, що ми говорили про часи дійсному (активному) заставі. У пасивному заставі деяких відовременних форм немає, тому і часів в цьому заставі восьмій. Більш того, деякі для відповіді на питання «Скільки часів в англійській мові?» Не тільки складають форми у двох застав, але і додають сюди ж форми, звані «Майбутнє-В-МИНУЛУ», які вживаються в непрямій мові. Я б не стала цього робити, як і враховувати форми у двох заставах. Все-таки, це вже зовсім інша класифікація.

Що ж ми маємо? Яке точне кількість часів в англійській мові? Всього виходить дванадцятій (пасивний заставу, як і домовлялися, що не беремо). Ось їх перелік:

 1. Present Indefinite / Simple — Справжнє просте
 2. Present Continuous / Progressive — Теперішній тривалий
 3. Present Perfect — Справжнє вчинене
 4. Present Perfect Continuous / Progressive — Справжнє совершенно-тривалий
 5. Past Indefinite / Simple — Минуле просте
 6. Past Continuous / Prоgressive — Минуле тривалий
 7. Past Perfect — Минуле вчинене
 8. Past Perfect Continuous / Progressive — Минуле совершенно-тривалий
 9. Future Indefinite / Simple — Майбутнє просте
 10. Future Continuous / Progressive — Майбутнє тривалий
 11. Future Perfect — Майбутнє досконале
 12. Future Perfect Continuous / Progressive — Майбутнє абсолютно-тривалий

Щоб легше орієнтуватися в тому, скільки часів в англійській мові, я раджу вам представляти цю інформацію у вигляді зведеної таблиці. Тоді ви спокійно можете відшукати необхідне вам час, але й побачити ті закономірності, якими вони володіють. На нашому сайті ви знайдете цю таблицю у статті «Таблиця часів англійської мови». Вивчайте часи англійської мови поступово, в цьому випадку у вас не виникне жодних труднощів!

 

Граматика

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>