In Учням By Вікторія

Скільки букв в англійському алфавіті

З чого починається вивчення будь-якої мови? Звичайно, з букв його складових, тобто з алфавіту. Саме букви і звуки є тією основою, за допомогою якої ми осягаємо іноземну мову, як письмову, так і усну. Задумайтеся, а ви знаєте повністю алфавіт своєї рідної мови? Ви можете сказати, з якої кількості букв він полягає? Впевнена, що, незважаючи на те, що ми говоримо рідною мовою, часом ми важко назвати всі букви в правильному порядку, і забуваємо, скільки ж їх у цілому.

Така ось забудькуватість, що стосується рідної мови, не доставляє нам ніяких незручностей. А от з англійською справа дещо складніша. Справа в тому, що людині, яка його вивчає, необхідно бути в курсі того, скільки ж букв в англійському алфавіті, в якому порядку вони розташовані і як правильно звучить їх алфавітне читання. Ви можете запитати — навіщо? Відповідь на це питання аж ніяк не хитромудрий: щоб не потрапити в халепу в майбутньому.

По-перше, знання того, скільки букв в англійському алфавіті і в які вони за рахунком допоможе вам зорієнтуватися в ситуації, коли вас попросять назвати ту чи іншу букву, представлену порядковим номером. До речі, вимовляти букви теж необхідно в грамотному алфавітному звучанні. По-друге, іноземці дуже часто в разі нерозуміння посилаються на необхідність надати так званий «спеллинг» слова, тобто просять вимовити його по буквах (від англійського дієслова to spell). Ну, і по-третє, алфавіт — це основа основ, букви — це цеглинки, з яких складається наша англомовна мова, тому не знати таких азів просто не рекомендується.

Скільки букв в англійському алфавіті в наші дні?

Якщо ми звернемося до популярної в мережі енциклопедії Wikipedia, то виявимо, що писемність англійською мовою зародилася приблизно в п’ятому столітті нашої ери, маючи у своїй основі англо-саксонські руни. Приходь християнських місіонерів двома століттями потому ознаменував заміну рун на латинські літери. Є в історії англійського алфавіту навіть точна дата виникнення «прабатька» сучасного алфавіту. Якщо вірити цьому джерелу, в 1011 року чернець Бертферт використовував у листі 23 латинські букви (без J, U, W), чотири літери на основі рун — торн, Вуньо, йоуг, УОЗ — і лігатуру AE. А ось в XVI столітті з’явилися літери J, U (похідні від I, V), окремою літерою стала лігатура W.

Якщо вам цікава історія виникнення англійського алфавіту, і якщо ваш рівень англійської дозволяє читати англомовну літературу, я б порекомендувала книгу «Language Visible: Unraveling the mystery of the alphabet from A to Z», автором якої є David Sacks. У цьому дослідженні представлена ​​спроба дослідити букви англійського алфавіту. Як вони з’явилися? Що таке «буква»? Що собою являє «алфавіт»? Чому невідома буква X? Яка історія букви О? Які букви англійського алфавіту йдуть останніми і чому? Яка тварина спочатку символізувала буква А? Відповіді на ці та багато інших цікавих запитань ви можете знайти в цій книзі (вона доступна для скачування в інтернеті — englishtips.org).

Так скільки ж букв в англійському алфавіті? Їх 26: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X , Y, Z. Причому, найбільш уживаною є буква Е, а найменш використовуваної — Z. Як звучать всі букви англійського алфавіту можна почути на сайті audio-class.ru. Прочитавши цю статтю, ви не тільки зможете сказати, скільки букв в англійському алфавіті, а й згадати про історію його виникнення.

 

Учням

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>